Дръжте се,ФЕВРУАРКИ,не остана...Скоро ще сме горди мами!

  • 16 874
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 977
Ларакрофт,честит имен ден!!!Да ти е живо и здраво името!!!Безпроблемно раждане и здраво бебе ти желая!!!:)

# 91
  • Мнения: 80
Здравейте, сладурки.Успях поне тази тема да прочета, после ще се върна на старата.
Ние с бебка сме добре, днес си направих последните изледвания, и даже и допълнителни ми пуснаха и след 14 ще си взема резултатите.
Вчера получихме колет от сестра ми със страхотни дрешки за бебка, ще ги кача в албумчето, мъжа ми се влюби в едно страхотно одеалце на Дисни-едно плюшено.
Тони, много се радвам, че Криско е добре и дано скоро да си го прибереш у дома
Честито на всички празнуващи, да сте живи и здрави.
За изписването, много зависи как ще се чуствам, по принцип, ще сме с бабите и дядото и сигурно кумовете.
Сега отивам да чета, че доста съм изостанала.
 Hug  Hug  Hug

# 92
mili mami ot edna sedmica na sam krakata mi sa taka utekli i naduti pri glezenite 4e mi e trudno da se dvija. ako niakoia ot vas ima takuv problem neka pishe kak da se spravia s nego. plsss!

# 93
  • Мнения: 1 795
sweetylady най-добре се консултирай с лекаря си и си пусни изследване на урина.

ЧИД   на Ларакрофт, да ти е живо и здраво името   bouquet и да получиш страхотен подарък през февруари.

# 94
  • Мнения: 356
Честито на всички именници!Здраве,любов и сбъднати мечти!И едно голямо семейство,разбира се! Wink

Аз днес следобед съм на преглед при офталмолог - да видим какво ще каже за раждането.При последния преглед беба се беше обърнала и предпоставките тук в Бс са за нормално раждане.Ако успея да устискам до края на януари когато ще ми е датата за секцио в Пловдив ще е добре,ама ако тръгне миличката да излиза по рано тук в Бс,е добре да са ми видели все пак очните дъна,за да не стане някой фал при напъните.
За изписването ако сме тук предполагам,че ще дойдат милото,моите родители,брат ми,баба и дядо.В Пловдив ще си бъдем само ние тримцата.Малко ме е страх по тия пътища зимата,ама имам пълно доверие на лекаря там.Той ни лекува стерилитета,той следи бременността ми и бих искала и той да ме изроди.

# 95
  • София
  • Мнения: 2 508
sweetylady, кажи на лекаря да ти пусне кръвни изследвания с глюкоза и урина, за да видите дали имаш белтък в урината. Отеклите крака може да са признак на диабет.

larakroft1 Hug



Фокси, страхотна почерпка, покрила си всичките ни нужди! Joy

Аз вече май почвам да ям каквото си искам, днес ядох банички, фъстъковка, фреш... ooooh! ooooh! ooooh!

# 96
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 640
Тони, страхотни новини за Криско! Дано все така да е добре, да наддава и скоро да си го вземете у дома! Hug
Честито на всички именници! Да им е живо и здраво името и да се множат!   bouquet

# 97
  • Мнения: 356
Момичета,избрахме ли си вече мами вестителки?От тук нататък живот и здраве ще започне бебевалежа и при нас  Heart Eyes

# 98
  • Мнения: 1 134
Честит празник! Честито на всички празнуващи!   bouquet

daya9, и аз се надявам да родя нормално, но ако нещо се обърка - епидуралната упойка ме плаши много повече. При първото раждане ми сложиха пълна, като ме шиха после, така че не се притеснявам от нея. Явно трябва да разпитам какво е положението тук.

Янита, успех с операцията! Добре, че са го открили навреме, всичко ще е ок!

# 99
  • Мнения: 5
честит имен ден на larakroft1 пожелавам ти мн здраве щастие и късмет !

# 100
  • Мнения: 89
Честит имен ден на всички именици!Да ви е живо и здраво името!

Янита,ти наистина изчезна много за дълго!Стискам ти палци за операцията и е много хубаво,че си се решила сравнително навреме. Hug
Фокси и на мен тази почерпка определено ми допадна!За първи път ми се прияде само от картинка...картофки с биричката..

Наиема,аз предлагам всеки да си избере от списъка някоя мама и..тя да бъде нейна вестителка LaughingАз от предишната ни среща имам няколко номера,запаметени в телефона ми,та вече съм си осигурила "ятаци"! Hug

# 101
  • Мнения: 95
Здравейте,маминки!Първо за много години,да сте живи и здрави,вие,бебончетата и татита,а и всички близки.Да се обичате и да ви обграждат с нужното внимание през най-важната година от живота ни.Годината,в която всички ние ще станем маминки  bouquet и в ръцете ни ще проплачат най-хубавите ни подаръчета.
Браво на Криско,много е пораснал,дано скоро си бъде при теби татето, Тони!
Честит имен ден на всички празнуващи днес,а и на празнуващите през отминалите дни!Моите съболезнования на naiema  и  zabche!Дано вече не ви се случват лоши неща и да има само щастие в домовете ви.
Ние тези дни по празниците не сме се спрели много,но имах проблем с клавиатурата,само можех да ви чета,но не и да пиша SadНа Нова година си бяхме у дома с приятели,но вече ми е доста трудно да стоя много време седнала.А предният ден бяхме на купон в един приятел и там имаше и танци,но при движенията имах чувството,че на бебко не му е много приятно и се затиска някъде,чак нещо ми пукаше в коремчето и останахме с няколко поклащания и 2-3 обиколки на стаята в 12ч на 31.
От 2-3 дни усещам и аз ужасни болки в кръста,а бебко рита ли рита здраво.Явно е пораснал доста,защото са по-силни ръчичките и крачетата,които оставя в корема ми.Вечер не мога да спя нормално,а и бъбреците се обадиха от трапезите тези дни.По принцип гледам да отбягвам някой храни,но сега по празниците се отпуснах и дано да се размина само с болежките,че......Коремът и той ме постягва,но мисля че още е рано.Да стиска бебе,че нищо не е приготвено.Вчера си търсих чехли-джапанки за болницата и нямаше никъде,а моите които имам са такива с лента между пръстите и няма да могат да се обуват с чорапи SadНа татето му писна да ме придружава по магазините в търсене на лятна стока  Joy и се прибрахме,а аз без него гледам да не излизам,че миналия ден се подхлъзнах и веднаха ме стегна шкембачето.Така,че го нахоках ,ако почна да раждам преди това да се оправя с нощниците и чехлите,превръзките,памперсите.
От днес съм си сама вкъщи и ми е доста скучно и тъпо.Нищо не ми се прави и бебчо дори и той не тропка след прорязващите болки през средата на корема снощи вечерта и направо ми идва да лудна.Свиканах да е по-активен тези дни и сега ми е криво.То по принцип си ми е криво де.Да можеше да си спретнем една срещичка сега с вас момичета,да се пооплачем и посмеем по бременнски.
А и да ви се оплача-преди два дни се събудихме подгизнали в  мухъл  #2gunfire #2gunfire #2gunfireЦялата стена зад спалнята ни беше мокра,имаме някаква фуга между панелите,която се пълни със сняг и докато не се качат температурите и да спре да вали,майсторите,с които говорихме няма как да я направят и съм бясна.Все пак лято правихме ремонт и всичко е ново и сега дори шпакловката е подгизнала.А най-мразя грозни стени,нали работя в този бранш,боядисване,ремонти и т.н и сега като погледна стените и ми прилошава.По цял ден суша стените с духалката и бърша мухъла,а в стаята мирише отвратително.И ако бебо се появи преди да я оправят тази фуга,горкичкия ще диша и той тези сладникаво-кисели миризми.
Да ви се похваля поръчах си от продавалника нова помпа на Авент-целия комплект с 2 шишета и части +крема за зърна за 50лв от една мама,която има две и едната не и трябва.Сега обаче трябва да отида до пощата да си ги взема и само се чудя кога да бъде в този лед newsm78!
Хйаде и да стискате крачетата още 2-3 седмици!

# 102
  • София
  • Мнения: 66
Добро утро   bouquet

Честит имен ден на всички празнуващи, в т.ч. и баща ми - Божидар.... но той май поне веднъж месечно има имен ден, та няма да черпя Grinning

коте, благодаря за съдействието, но аз му намерих още вчера тел в един от твоите по-ранни постове.
Да ти кажа и аз се бях зарадвала много на секциото, защото като нямаш избор - няма за какво да се притесняваш.... а сега ще трябва и да плащам...
Милото вече успя да се обади на доктора, но забрави да пита най-важното - дали човека води раждане във вода... ама както и да е.. за мен така или иначе е по-важно да ме прегледа някой добър док. - да види бебо на ЕХО, да ми вземе микробиология, да ме провери за разкритие и т.н. неща, които на Ж.К. никой не е*ава...
Ако не води водното, просто ще си платя за процедурите и ще го помоля да ме насочи към някой негов колега.
Иначе днес следобед ще ходим на запис на тоновете... от рецепцията ми казаха да отида и да чакам... не записвали часове...  newsm78 все тая де... ще отидем пък най-много да се запишем за  друг ден Simple Smile

десика, мерси за подсещанката за лекциите... аз в неделя проверявах няма ли програма за януари, ама нямаше ... току-що обаче звъннах и се записах за всички 4 лекции през този месец... /всички са с много интересни заглавия, за разлика от декемврийските/ пък дано до 30-ти да устискам Grinning Ако не - веднага ще си предложа мястото на някоя по-късна мама Simple Smile
Много ми се щеше да я има и онази за първата помощ.. но най-много милото да ходи да я слуша през февруари Simple Smile
Офф... ето веднага се получи колизия... на 16-ти са и училището в Т.К. и лекцията.... много тъпо... ще трябва да избера едно от двете... или просто на едното ще пратя милото Simple Smile

Ние пък сега след като приключваме вече с покупките, друга мъка ни е налегнала - не можем да изберем име... имаме 100 варианта, но все някой /обикновено аз/ казва "абе не си представям нашето дете като Еди си кой"
Вие имате ли яснота по тоя въпрос?

И по зачекнатата тема - някой да се сеща за добър педиатър в 8ма или 24та поликлиника? или друга в района на Надежда?
А бебо не трябва ли да има и ДжиПи?


Сега отивам да се пробвам да закръгля кг на 80 Wink До по-късно, мами Simple Smile

# 103
  • Мнения: 3
здравейте момичета,
Честит имен ден на Ларакрофт,всичко най, най - хубаво мила
Честито и на всички именници днес.
Днес ходих до родилното,че вчера цял ден имах контракции,казаха ми да се успокоя,намам разкритие да се прибера и да си почивам.Голям студ беше в родилното,докторите бяха навлечени с фанели елеци, а от нас искат да сме с нощници  Rolling Eyes и определено се замислям дали да не раждам в ъв Варна,закъде ли и аз съм се зачудила в последния месец Confused,досега трябваше да го реша а не сега в 9-я.В изследванията ми пишеше че имам бактерии и сега започвам антибиотици,а и бяло течение имам и там хапчета.На диета с хапчета съм,последния месец  LaughingПоне ми е весело,да се надявам че всичко ще е ок.
Тук при нас не е спирало да вали сняг,както сме в подножието на платото гледката е прекрасна - заснежени била и гора.Така ми се иска да си извадя ските или шейната и да се пързалям цял ден, но няма да рискувам.По добре да си стоим на топло в къщите.
Ехе 6 поста доката напиша моя  Laughing
За сега това е от мен   love001

# 104
  • Мнения: 15
Честит имен ден на всички именици!.larakroft1 много здраве,късмет и леко раждане!Някой беше питал лигнин или превръзки.По принцип тук при нас искат лигнин понеже след раждане те наблюдават постоянно особенно ако има и шевове.Та преди визитация задължително трябва да си БЕЗ гащи.А превръзките съм си ги взела за след визитацията- Always-нощни.Така че два пакета лигнин и един пакет нощни превръзки.Това искат тук.А гащи-каквито решите. hahahaДнес ми пуснаха урина и кръв sweetylady за отичането на краката на мен ми казаха че бебето расте и притиска органите и от там се променя и притока на кръв.При мен отичат леко но всичките изследвания са ми в норма и няма място за притеснения.Но ти поискай да ти пуснат кръв и урина а и все пак лекаря ти трябва да знае Hug за всички и се пазете!

Общи условия

Активация на акаунт