Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Моля, дайте ми акъл-в петък ще правя цветна снимка на тръбите и ми искат пълна кръвна картина. И си помислих, че като ще ме дупчат, дали пък да не направя и едни хормонални изследвания-никога до сега не съм правила. Прочетох кога кое се прави и единственият проблем е, че седем дни след овулацията, когато трябва да изследвам прогестерона ще съм на море във варна. Та може ли сега да направя голямата група хормони, а следващият месец-септември прогестерона или да изчакам до септември да правя всичко? Или да се занимавам по време на почивката с лаборатории?

# 1
  • София
Репродуктивните хормони, които се правят от 3-5 ден от началото на цикъла трябва да бъдат в един цикъл, защото се гледа и съотношението на някои между тях /ЛХ:ФСХ/.
Прогестеронът на седмия ден след овуто може и в друг цикъл.
Нали знаеш, че се поемат от касата?

# 2
  • Варна
Репродуктивните хормони, които се правят от 3-5 ден от началото на цикъла трябва да бъдат в един цикъл, защото се гледа и съотношението на някои между тях /ЛХ:ФСХ/.
Прогестеронът на седмия ден след овуто може и в друг цикъл.
Нали знаеш, че се поемат от касата?

Да питам и аз, направлението от гинеколог ли да е или от ендокринолог? Или и двете?

# 3
  • Стара Загора
На мен гинеколожката ми го даде...пък за нея имах от личаната. но може и ендрокринолог да ти ги назначи.
За мъжкото ни от личната за ендро....а той за хормоните.

# 4
  • София
Най-добре от гинеколог, тъкмо ще те и прегледа.

# 5
  • София
Мен ме боцнаха вече, набързо обсъдих с гинеколожката идеята за хормоните и тя каза щом пък искам да ги направя. Днес ми е пети ден от цикъла. А прогестерона ще го оставим за следващият цикъл, тя каза, че няма проблем. Единствено ме смути факта, че няма да ми изследват тестостерона, ама я попитах и тя каза, че нямало нужда да ми изследва мъжкия хормон, защото съм нямала излишно окосмяване и други такива нетипични женски, но типични мъжки неща Simple Smile
А всъщност този тестостерон какъв показател е при опитите за бебе? Колкото до касата-личният ми лекар бил отпуска, та нямах време да се разправям за направление и прежалих едни 40 лв.

# 6
  • Стара Загора
Отпуска Rolling Eyes Ами като е отпуска няма ли кой да го замести. Сега кво се оказва, че ако докато личния е отпуска аз мога ей така да си умра като овце без история или да платя за нещо което ми се полага #2gunfire #2gunfire #2gunfire Няма оправия еййййй нямаааа.
Момиче стикам палци  Peace

# 7
  • Пловдив Белащица
Е що не ти е пуснала тестостерон?! Да не го плаща от нейният джоб, пък и не знам колко е показател. Аз защото имам малко по-завишено окосмяване и мислих, че имам завишен тестостерон, но не.
А иначе за изследването на прогестерона, мисля че е най-добре в същият цикъл.

# 8
  • София
Момиче,
аз правих в два отделни цикъла хормони, ето така:

- Тестостерон
- Пролактин
- Прогестерон
ДО 7 дни след овуто

При втория цикъл, на 5-ти ден от нач. на цикъла
- ЛХ
- ФСХ
- Естроген
Тъй че може и така

И нема такива - лекаря е в отпуск #2gunfire

# 9
  • София
Тъй като Пролактина ми се оказа висок, колко трябва да изчакам, преди да си направя повторно изследване? (1 цикъл стига ли newsm78)

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт