Как се отпушват запушени канали при кърмене

  • 49 846
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Боли ме едната гърда и докторката ми каза ,че имам запушени канали.Каза да слагам само пресен магданоз.Освен да се цедя редовно какво друго мога да правя?Как да ги отпуша?Моля за съвет!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 613
аз пиех хомеопатични - едното беше беладона, а другото сега не се сещам. Хубаво че ги бяха споменали в родилното и ги разбрах, че много често ми се случваше, вдигах температура и много ме болеше. Ако те интересува и другото пиши ми ЛС утре да ме подсетиш да потърся къде го бях записала  Hug

Но сигурно трябва да спомена че не са ми изписани лично, чела съм им само обясненията, в аптеката ми ги бяха копирали

# 2
  • Мнения: 776
Топиш мекичка хавлиена кърпа в топла /не гореща/  вода , слагаш на гърдата и след това цедиш. Това съм го правила много пъти, за да ми омекнат гърдите и да отпуша каналите. Освен с помпа е добре и с ръка да стимулираш самото зърно, в никой случай не натискай цялата гърда! Успех, много е трудно и боли , но се надявам, че съм помогнала и ще се справиш Peace

# 3
  • Мнения: 1 149
Гореща хавлиена кърпа-налгаш като компрес.Таткото може много да помогне.Не се шегувам.Моя приятелка която беше много зле,на буци и бяха станали гърдите и доктора каза така:или смучеш като бебе или режем жена ти!
Моята докторка също ми даде този съвет и или кърпите или таткото ме спасиха от мастит.
Успех ти желая.И да не се откажеш да кърмиш ей Naughty
Каналите ще се отпушат Peace

# 4
  • Мнения: 117
В никакъв случай не смятам да спирам кърменето.Гърдите не ми са  твърди само дето имам уплътнение на едната гърда ,но явно е напълно запушен канал.Ще пробвам всичко сега му е времето докато кърмя.

# 5
  • Мнения: 1 322
Топли компреси и цедене- аз така се отпуших.

# 6
  • Мнения: 2 821
Освен съветите по-горе, няколко курса на физиотерапия оправят бързо. Седмица след второто раждане започнах да вдигам Т, оказа се от гърдите и ми назначиха нагревки.
Друго, което съм пробвала е настойка от зелеви листа. Прясно зеле, леко начукано го налагаш на гърдата, като заобикаляш зърното и го придържаш някак, със сутиена например.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 122
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1594
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0
Това са статии от Библиотеката на кърмаческия подфорум.
Можеш да зададеш въпроса си и там, ще ти помогнат.
На мен лично ми се е случвало запушване само на два пъти, но съм се оправяла с топли душове и сукане на бебето от засегнатата гърда, не ми се е налагало да правя компреси или да пия лецитин /също често се препоръчва - разтваря мастните капчици, причина за запушването на каналите/.

# 8
  • Мнения: 117
Не знам вече си мисля, че нищо не помага.

# 9
  • Мнения: 17 546
Моето уплътнение на дясната гърда, оправих под душа. Вече беше станало болезнено и голямо колкото жълтък от яйце. Топъл душ върху гърдата, колкото можеш да понесеш и да не ти стане зле. И лек масаж, докато се поотпусне от топлината и после помпата докато не тръгне от всички канали и не омекне гърдата.

# 10
  • Мнения: 1 440
На мен винаги са ми помагали топлите душове плюс топли компреси,освен това пиех по една таблетка Лецитин от 1200 мг дневно
/това е хранителна добавка,която не позволява слепването на мастните клетки/.
Успех!

# 11
  • Мнения: 8
Определено горещ душ и масаж на мястото помага невероятно много!Аз само по този начин съм постигала ефект и то почти мигновен!
Успех!

# 12
  • Мнения: 117
Ходих на гинеколог ,каза че имам запушени канали и да не пия нищо.Само компреси,но цедих и цедих, а уплътнението не ми се маха, а гърдите ми са меки ,не са твърди.Ходихме на консултация с бебка и питах педиатърката,тя ме прегледа обстойно и каза ,че нямам запушване ,а това втвърдяване е от банелите на сутиена.И мисля, че тя е права ,защото нямам симптоми на препълнени гърди.Но така или иначе утре ще съм при доктор онколог, не защото се съмнявам за нещо друго, а защото той се занимава само с такива проблеми.   Thinking ooooh! newsm78

# 13
  • Мнения: 411
моята приятелка от детинство,мужа и я спаси от рязане,бозае и плиуе горкия,4е е гнуслив,но резултат имаШе

# 14
  • Мнения: 1 014
Питай в кърмаческия, както са ти казали. Аз благодарение на него кърмих почти 2 години без проблеми, или поне без големи проблеми. Запушванията си оправях с листа от зеле, страшно ефикасно при мене, освен това и специалната поза кърмене като бебето се поставя да суче така, че брадичката му е към мястото на запушването. А, пиех и лецитин - също изпитано средство.

Общи условия

Активация на акаунт