10-та финландска тема!

  • 13 838
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 992
Те онези са по финландски проект, а аз основно по швейцарски, скоро и по шведски, но баш на финландския - не, защото те нямат нужда от "специалисти" като ме, нямат такава позиция Crazy Та за тва няма да ме пратят. Не че в Швейцария са ме пратили, де. Laughing

# 46
  • Мнения: 703

Марги,аз имам предвид някъде май месец,като свърши зимата душa Laughing,да няма сняг
и преди "лятото" Rolling Eyes за да не отсъстваме по извинителни причини,че сме в БГ.. Laughing

# 47
  • Мнения: 703
Ето къде е Лахти/.
,ето тук и сайтове,снимки малко
http://www.lahti.fi/
http://www.ncc.fi/asunnot/paijat-hame/lahti/simeoni/fi_FI/simeon … ustalo715x490.jpg
http://www.copperland.fi/kuvat/Lahti.jpg
http://www.norden.org/webb/imagedb/files/2007-10-08/Lahti.jpg

От Хелсинки до Лахти..104 км
от Йоенсуу до Лахти....335км
от Тампере...................126 км
от Турку.......................213 км

# 48
  • Мнения: 312
А относно срещата...какво ще кажете за Лахти/в българския ресторант/Можем да си вземем хотел за 1,2 нощи ако искате..Сега не знам кой с какво време разполага,какви възможности/финансови и други има/но това е само предложение..и ако ви интересува може да се обсъди...Все пак някои живеят далече Heart Eyesи е добре да се съобразим с тях...Аз съм ЗА само да е топличко и да е уикенда естествено... Peace

Може в Лахти,защо не. Аз и за Тампере чух,че имало хубаво хотелче,но не съм била на хотел там. Може да го органзираме,колко му е.

# 49
  • Мнения: 703
Ако някой има други предложения..моля..
Аз мисля,че в БГресторанта е най..подходящо,собственика..българин от 25 год,е тука,има и магазин..луканки,сирена,лютеници,чубрици,така,че дисагите на връщане ще си напълним/който иска де/и в ресторанта може и една ръченица Маргито и дофтура да ударАт и хорце да тропнем ихуууу!
http://www.youtube.com/watch?v=D-nECVe2Unc&feature=related


Най-дългото хоро около храм паметника "Св. Александър Невски" през 2005 г.

# 50
  • Мнения: 703
Еее,ами аз не съм била никога в Тампере.. не знам как е,ще търся инфо,обещавам..
А сега

# 51
  • Мнения: 312
Аааа Пчеличката , това с луканката и лютеницата ме заинтригува. Незнаех за магазина, ама щом ще може да си купиме някои неща, аз съм навита  Peace Ако и другите са съгласни, остава Лахти. Само една малка корекция, собственика е тук от 40 години, а иначе е от моя край (Горна Оряховица е в близост до В. Търново  Mr. Green).

# 52
  • Мнения: 2 999
Добро утро снежинки  smile3525
Носи се аромат на прясно сварено кафе.
Хайде момичета сервирам ви го с най-гоямо удоволствие и дано ви се услади newsm51

Закуската може и да почака, но кафето....мммм кафето   food010

Ще намина по-късно, но ви желая успешен ден  moresmile  typeuu

# 53
  • Мнения: 2 999
Момичета страхотна е идеята за това градче, но си мисля че за мен ще бъде ужасно пътуването до там. Фери, кола и така най-вероятно едно денонощие на път  Sick Какво ще кажете да се срещнем в Тампере, Турку или Хелзинки - имам избор за трансфорт и той най-вероятно ще е самолет? Ще се радвам да споделите своите мисли.  bouquet

# 54
  • Мнения: 703
Добро утро и от мен набързо..
Ралинце,ама и аз знам,че е повече,ама се двоумих,ми не помня вече.Аз 1 път съм била там с един приятел българин.Той е от 25 г.тук,та сигурно затова си мислех,че единя..25 г,...хоп и другия толкова.. newsm78 Ама извинете грешката,как вика Калинка.:Яз нИ съм виновна,акълът ми толкуЗ".. Joy
Дъндо,ама ти какво...нали се разбрахме с теб..целия форум сме лятото на гости у вас..Барабар с родата.. hahaha
Сериозно,аз знам,че най..скъпичко излиза твойто пътешествие...Споко...Ще се намери оптималния вариант...Има време..  love001

# 55
  • Мнения: 703
Ох,забравих...

# 56
  • Мнения: 226
Здравейте муцинки-сладунки!
Аз съм за Лахти, юхууу че и Бг ресторант, не знаех за него!
Dundy Sladurska  може някоя от нас да те вземе от Хелсинки до там Embarassed
Мисля че сме доста които живеем близо до хелсинки newsm78
Валенце, много се смях с приключениета на твоя бебок с весника, интересува се милото от новини Браво! hahaha
Приятен ден ви желая

# 57
  • Мнения: 35
Дънди, май ние с тебе сме най трудни с пътуването....Ама май месец е хубаво времето за пътуване. П4ели ми смята пътя 335км., ама аз имам и 90 км. до Йоенсуу.. Crazy Но е важно желанието. Hug

П4елииии, заЩо бе ду6ата само аз и дофтура да тропаме ръ4еница??? Ти няма ли да се присъедини6? Wink
И аз съм навита за Лахти, Щом има и бг магазин....Мойто дете иска лютеница от сумати време.

Дънди  Hug за кафенцето.

Извинявам се за "грозното" писане, но на този комп нямам кирилица и ....импровизирам Embarassed

Хубав ден, снежинкиииии  bouquet

# 58
  • Мнения: 25
Привет снежинки Hug!
Коте, то е много 'ученолюбиво'..само гледа да докопа я вестник, я книга, писмо и да ги заръфа Joy. Купих си голяма карта на Копенхаген-като книга и още в магазина го  заръфа..На Коледа най-много се радва на опаковките. Имам една приятелка, има кученце на 5/6 мес и то Алекс се казва. Като ги сравняваме..май няма много разлика hahaha.
Хей, Рали..ама ти душичко от Търново ли си?? Ха сега, ще вземе и рода да излезем Laughing. И аз съм от там, но последните 17 год живеех в София, сестра ми в Пловдив Laughing.
Марги, ако се организирате с Пчеличката, може и ние да се домъкнем в Леголенд Laughing. Има си забавления и за малки Wink.
Ео, нищо,нали ще те местим направо във Финско  Wink. Тогава ще си за постоянно там.
Сутринта ще ходя да вземам една дрелка..или бормашина (нещо такова за дупки hahaha-ама бачкат само от 11 до 12) мъжо да сложи лампи и картини, че сме още на нощни лампички и следобед ви качвам снимки от Леголенд.
Малкото сега пък чисти пода с една шапка, търка, търка, явно му е мръсно на детето, ех, каква лоша мама hahaha
Дънди, то е ясно, че цените са по-високи, нали нямате много избор и  се възползват..което е зле за вас..
На всички момичета, много слънчев весел ден  bouquet

# 59
  • Мнения: 2 786
Добро утро, снежинчици!   bouquet

Минавам само да ви пожелая приятен ден.
Ние се прибрахме на норвежка земя, но имам някои неща за вършене и засега нямам много време за форума  Hug
Ще ви прочета и ще ви пиша при първа възможност   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт