как са радиаторите днес?

  • 4 136
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Тази нощ нали спряха подаването на газ към балканите..  Аз вече го усещам, радиаторите ми са почти на макс а в апартамента е студено. Какво ли ни чака, мамака му..  Confused  При вас как е?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
климатици.

В нас си е топло, но не съм пробвала радиаторите.

# 2
  • Мнения: 3 634
Тук сме със собствено парно, но в апартамента сме с ТЕЦ. Бабата гледа детето там и вероятно ще има проблем. Не ми се мисли за детски градини, училища и болници...  Sick

# 3
  • Мнения: 2 401
След малко ще пускам климатика, щото от сутринта прогресивно охладняват мойте..

# 4
  • София
  • Мнения: 2 425
И ние тук сме на локално парно, но в града - на ТЕЦ. Минзухар, кой квартал охладнява толкова прогресивно? След малко ще питам няколко познати от различни квартали да кажат как е при тях, да видим дали е повсеместно или само при теб?! На тези минусови температури само това ни трябва ...

Едит: Така, поразпитах - центъра около НДК има един мъж, опракващ се от охладнели радиатори, както и по една приятелка в Яворов и в Иван Вазов. Вазов и НДК май са към Земляне, за ЯВоров не знам
Кажете и кварталите, моля, за да се ориентираме?

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 10:41 от get_real

# 5
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
На нас от 2-3 дена са ни почти студени радиаторите. Включваме и електрически такива.

# 6
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
От вчера топлата вода е хладка,а днес радиаторите са едвам стоплени направо си е студено.Какво ще правим не ми се мисли. ooooh! ooooh!да допълня в овча купел съм.

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 11:32 от усмивка08

# 7
  • София
  • Мнения: 1 735
Засега няма такъв проблем при нас.В кой квартал си?Ние сме на ТЕЦ Земляне.

# 8
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
При нас на Хладилника промяна няма - топлата вода е вряла, радиаторите също. В градината на детето също.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 458
Току що излизам от банята, като влязох водата беше приятно топла без да пускам студена, докато се изкъпя стана хладка, почти студена. Confused Към Земляне съм.Пипнах и тръбите на радиаторите, друг път парят, не могат да се държат, сага са леко топли.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 425
Още двама - един в Овча купел със почти студени радиатори и един в Красна поляна с врели-горещи, не можели да се пипнат

# 11
  • София
  • Мнения: 1 735
Лошо е,че и прогнозата за времето е за минусови Т,поне за седмица напред.После пак парно+печката,а сметките... #Cussing outМного се ядосах на сметката за ноеври-хем го пуснаха по никое време,ние нямахме и няколко дни за свързване на нови блокове,после авария и хоп 120лв.Ако всичко е ОК въобще няма да се възмущавам за сметката,ама ден има,ден няма,да топля вода и прочие се ядосвам. Naughty

# 12
  • Мнения: 2 401
Към Земляне съм и аз.  Сутринта, ако съм разбрала правилно, понеже вършех  друга работа, по Тв споменаха, че може да помръзнем около 3 дни, докато топлофикациите превключат на мазут.
Чудя се и "електрификациите" дали ще издържат на напъна..

# 13
  • Мнения: 46 508
В Люлин 8 и в района на 2 градска на 2 не можеш да си държиш ръката, на по-висока степен никога не сме ги пускали.

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Хубаво казват, че ще помръзнем, ама като всички пуснем печките дали инсталациите в блоковете ще издържат? Явно вече в центъра става студено.

# 15
  • София
  • Мнения: 38 476
Мойте в Младост са на 5, обаче наистина са хладнички днес.

И топлата вода не е топла.

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 12:01 от Дилянка

# 16
  • София
  • Мнения: 1 483
Аз съм в Красно село и радиаторите, пуснати на максиум, не са ледени, но до толкова... А обикновено наистина не могат да се пипнат... Пускам климатика.

# 17
  • София
  • Мнения: 23 081
И при нас положението не е цветущо (Дружба 1). А принципно е доста топло от парното, направо жега. Това ми го каза мъжът ми, аз и детето сме още в прованса.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 990
От кв. Изток - радиаторът е на 5, почти съм го гушнала и е приятно топъл. Съответно маломерното офисче не е стоплено, добре че сутринта се навлякох като за полюса.

# 19
  • Мнения: 940
В офиса са много студени радиаторите. Иначе у нас сме на газ и климатици.

# 20
  • Мнения: 1 064
За Пловдив - току-що научих, че парното вече е спряно на промишлените абонати, а за частните - в домовете, се намалява. Ако е вярно - ще умрем от студ. Ние имаме климатик само в спалнята.

# 21
  • Мнения: 364
Ние сме от частните абонати и радиаторите почнаха да изстиват,и топлата вода е хладка.

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 12:40 от мистерия

# 22
  • Мнения: 46 508
Леле, плашите ме  Shocked вкъщи вече не знам как е, но тук явно си е силно, защото сме точно до болницата  newsm78

# 23
  • Мнения: 940
Ми ако ни спрат топлата вода на нас???? Демек, газта да ни спрат. Ние сме само на това топлим водата?
Бързовари ли да вадя сега....

# 24
  • София
  • Мнения: 255
Моят мъж работи в Топлофикация-изток.Сутринта са подавали 90 град.,към 12.00-70 град.,в момента -55  Sickмай се гони 30.Вадете одеала,а аз се залепвам за кучето Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 1 508
Засега сме с изключени радиатори, в апартамента ни е доста топло, даже се потя през нощта (какво да се прави, мъжа ми настоява за пухения юрган).  Но водата наистина е доста по-прохладна от обикновено  Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 426
И преди да спрат газта радиаторите ми бяха студени.Включени на 5 са хладки а не както трябва да не може да се пипнат

# 27
  • Мнения: 1 289
От 2 години сме изцяло на климатици в къщи. Преди парното хем не топлеше, хем ни изръсваха с космически суми.

# 28
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Сутринта взех, че се похвали и какво стана, в момента радиаторите и водата са хладки и клонят към изстиване Sad. Това ни е единственото отопление на апартамента. Като знам и колко още хора за като нас до два дни радиаторите и бойлерите по магазините ще свършат, а ел.мрежата ще почне да издава багажа. Ужас! Не ми се мисли.

# 29
  • Мнения: 364
Моят мъж работи в Топлофикация-изток.Сутринта са подавали 90 град.,към 12.00-70 град.,в момента -55  Sickмай се гони 30.Вадете одеала,а аз се залепвам за кучето Mr. Green
А при нас радиаторите станаха горещи и топлата вода също.Явно като намаляват газта за блоковете при нас се усилва топлото Mr. Green

# 30
  • София
  • Мнения: 3 064
От 2 години сме изцяло на климатици в къщи. Преди парното хем не топлеше, хем ни изръсваха с космически суми.

Ние пък на конвекторни радиатори, обаче оставихме топлата вода. А тя от месец и нещо е доста хладка. Няма нужда от студена да смесиш, и пак не е достатъчно гореща. Имам един бойлер, ще се наложи да го включим май.

# 31
  • София
  • Мнения: 38 476
Моят мъж работи в Топлофикация-изток.Сутринта са подавали 90 град.,към 12.00-70 град.,в момента -55  Sickмай се гони 30.Вадете одеала,а аз се залепвам за кучето Mr. Green

Вярно си е! Нашите радиатори изстинаха съвсем!

Какво е това бе хора? Нали сутринта по новините казаха от Толофикация, че до края на януари нямат проблеми с газта, а после ще минат на мазут?

А сега спират парното?

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 14:49 от Дилянка

# 32
  • Мнения: 940
Сега и тока ще сдаде багажа...

# 33
  • Мнения: 3 634
Е-е-е! Не така песимистично, де! Сега ще палнат реакторите и ще съм вън от ЕС, но на топло.  Laughing

# 34
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
По една от телевизиите казаха, че ще им отнеме три дни да пренастроят централите да работят на мазут. Но не е сигуррно дали ще успеят.
А какво е положението за ДГ и болниците и на тях ли спират.

# 35
  • Мнения: 364
http://www.btv.bg/news/ Peace

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 16:10 от мистерия

# 36
  • Мнения: 21
Аз съм от Варна, училището на синът ми е с парно на газ, преди един час ни се обадиха да отидем да си приберем децата, защото нямат парно и не се знае дали ще имат. Доколкото учителката ни обясни и мазута в случая не е решение , защото котелът е нов и нямал необходимите дюзи за използването на друго гориво.

# 37
  • София
  • Мнения: 607
И в къщи радиаторите са студени. Пуснах една духалка в стаята на бебка, но довечера не знам как ще се топлим всички. Освен в една стая да спим.  newsm78 Ние се топлим само с парно и затова хич не сме подготвени за други варианти......
В градината са казали утре да облечем децата по-дебело..... ooooh!

# 38
  • София
  • Мнения: 255
Пак "снасям "инфо ,но само за ТЕЦ-Изток,т.е. Трайчо Костов,само те са останали на газ/и цялата е за тях Mr. Green/Би трябвало да вдигнат малко градусите.Има надежда,защото вече ми се плаче,толкова ми е студено Praynig Praynig

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 17:33 от *smile*

# 39
  • Мнения: 140
И във Фондови жилища са студени радиаторите и водата е хладка Sad Добре, че е духалката Peace

# 40
  • Мнения: 214
Да не  мислят много това  правителство  ами  да  пускат 3 и4 блок  на АЕЦ ,  да ни  намалят  цената  на   тока  и  да  си  топлим къщите,  че  направо ми  писна  от мрачни  прогнози. Значи  украйнците  не  искат 410  долара  на   единица  газ ,  а  ние  баламите  ни стига  че  го  плащаме  на 620 долара  ами  го и  няма. Ама  нали  си  имаме  БСП и Овчаров затова  сме  на  това  дередже!

# 41
  • Мнения: 940
Спокойно, до два дена проблема ще е решен--инфо от източник Simple Smile (е, винаги има шанс нещода се обърка). Всичко е изгрички, и пак игрички. Ама на чий гръб?

# 42
  • Мнения: 1 749
Получавам обаждане от роднина,изпаднал в паника,че щели да ни  спират парното,а след това тока и какво сме щели да правим,как ще се топлим,как ще се къпем и т.н. Така казали по всички телевизии.А после ме питат за какво не гледам ТВ... Tired

# 43
  • Мнения: 1 064
Аз съм от Варна, училището на синът ми е с парно на газ, преди един час ни се обадиха да отидем да си приберем децата, защото нямат парно и не се знае дали ще имат. Доколкото учителката ни обясни и мазута в случая не е решение , защото котелът е нов и нямал необходимите дюзи за използването на друго гориво.
Излезе информация, че 8 училища и 8 детски градини във Варна излизат в дървена ваканция заради липсата на отопление. Започна се...

# 44
  • Варна
  • Мнения: 7 701
От утре дребните не са на училище-докога не се знае,а Топлофикация Варна подава около 40гр.вода/колкото да не замръзнат тръбите/ Ние сме на климатици в къщи ама свеки преди малко звъня на мъжо да ходи да и пусне бойлера защото нямало топла вода и парно в "Младост".Така,че кризата удари и нас нищо,че французите от "Далкия"се биеха в гърдите,че можели и със слама и оборски тор да топлят града  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 45
  • Мнения: 940
Ами свеки се топлят в момента на една духалка....тва е положението.
Иначе по ТВ само паника създават. Няма да оставят така нещата, телвизиите само влошават нещата...

# 46
  • Мнения: 1 064
Иначе по ТВ само паника създават. Няма да оставят така нещата, телвизиите само влошават нещата...
Дали?

Медиите само обобщават информациите, които постъпват от различни източници. Въпросът е защо едва сега се разшетаха нашите управници да спасяват положението, след като Русия ни е предупредила какво може да стане ОЩЕ НА 18 ДЕКЕМВРИ! На кривата ракета Космоса /медиите/ й пречат!

# 47
  • Мнения: 3 634
И аз мисля, че медиите драматизират излишно, но...

Ако ни бяха казали преди месец да намалим потреблението на ток, какво щяха да отговорят повечето: "Те'а па ше ми ка'ат! Аз нали си го плащам!".

# 48
  • Мнения: 1 064
Естествено. Но можеха да си набележат план за действие по-навреме, да натрупат резерви, да купят мазут или каквото там алтернативно гориво трябва... и други работи, не днес да ми евакуират болница, защото нямало с какво да я топлят.

# 49
  • Мнения: 3 634
Не можеха! По това време си гласуваха коледни надбавки и стягаха багаж за ски-курортите. Това си е много работа, не го подценявай!  Peace

# 50
  • Мнения: 1 064
Не можеха! По това време си гласуваха коледни надбавки и стягаха багаж за ски-курортите. Това си е много работа, не го подценявай!  Peace
Ха, т'ва ми беше мисълта...

# 51
  • Мнения: 372
Еййй много нагло това правителство, по-нахални и безочливи управници май не сме имали. Тези направо в лицето ни казват, че не ги интересуваме.
Цял свят обяви, че започва финансова криза и всички излязоха с определена програма, нашият Станишев каза " В България няма криза, спокойно". Сега предупредиха, че могат да ни спрат газа той пак "Имаме договор няма начин да спрат природния газ".

Ама търпеливи сме и туй то.
От както спря парното и по-студено ми стана, а сме на климатици. Ако действително се наложи режим на тока, обаче, какво ще правим не знам. Климатиците ще замръзнат.  newsm78

# 52
  • Мнения: 937
как са радиаторите днес ли, ми.... студени.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 425
Между другото - не сме сами на Балканите. Цяло Сараево е газифицирано и днес нямат парно  Rolling Eyes 

# 54
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
От 2 години сме изцяло на климатици в къщи. Преди парното хем не топлеше, хем ни изръсваха с космически суми.
И ние сме така + бойлер, нямам грижи с това  Peace

# 55
  • Мнения: 625
Еййй много нагло това правителство, по-нахални и безочливи управници май не сме имали. Тези направо в лицето ни казват, че не ги интересуваме.
Цял свят обяви, че започва финансова криза и всички излязоха с определена програма, нашият Станишев каза " В България няма криза, спокойно". Сега предупредиха, че могат да ни спрат газа той пак "Имаме договор няма начин да спрат природния газ".

Ама търпеливи сме и туй то.
От както спря парното и по-студено ми стана, а сме на климатици. Ако действително се наложи режим на тока, обаче, какво ще правим не знам. Климатиците ще замръзнат.  newsm78
   
    Затова трябва да се гласува!!!! Peace

# 56
  • Мнения: 3 216
У нас е студеноооооо #Cussing out

# 57
  • София
  • Мнения: 903
Преди малко радиаторите започнах да се затоплят. Дано вече са минали на този прословут мазут и скоро да се оправи тая криза с газа, защото умрях от студ.

# 58
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
При нас разлика има само  в топлата вода - молко по-топла е от вчера  и онзи ден. Но радиаторите хладки, към студени.

# 59
  • Мнения: 46 508
При нас радиаторите на всички степени са като на 2, което е доволно, 20-21 градуса поддържат, водата - мъжът ми не я разрежда, но той се къпе с вряла, аз не мога, разреждам си, съвсем малка разлика усещам с преди.

# 60
  • София
  • Мнения: 1 508
При нас радиаторите почнаха да се затоплят  Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 1 345
Затоплиха ама малко ако е така до края на сезонаааа  ooooh!. За това ли увеличиха цените по средата на сезона да плащаме да сме на студ и да си увеличим разходите към енергото?

# 62
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
При нас целият ден нямаше парно, но от час вече се затоплят. И топлата вода е по-топла от вчера.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
При нас се позасилиха радиаторите, но без печка е около 17 градуса. Топлата вода е добре, но се надялам най-после ТЕЦ-ът да е минал на мазут и топлото да е повечко.

# 64
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Хладки са, мам.. им. Мръзнем. Само топлата вода е по-гореща.
А малката има бронхит.  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 53
Имате ли парно вече? Аз съм в Стрелбище и нямам. Sad

# 66
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
И в Борово нямаме. cold

# 67
  • Мнения: 18 542
Нашето в Дружба е доста слабо - без печка аз лично не мога.  ooooh!

# 68
  • Мнения: 13 187
При нас се позасилиха радиаторите, но без печка е около 17 градуса. Топлата вода е добре, но се надялам най-после ТЕЦ-ът да е минал на мазут и топлото да е повечко.
Ние с две печки в една стая едва я докарваме до 19 гр. Sad

# 69
  • Мнения: 1 064
При нас най-после се върнаха на нормално положение.

# 70
  • Мнения: 242
Аз съм в Емил Марков, и парното е адски слабо,добре че днес водата  е вряла,че вчера и вода въобще нямахме!!! ooooh!

# 71
  • София
  • Мнения: 1 735
Водата е добре,ама парното на 5 и в стаята е 17-18 градуса.Искам малко слънчице да ни напече. Praynig

# 72
  • Мнения: 4 668
И ние сме в Борово и все едно нямаме - единият радиатор леко грее , топли само себе си ... той е най - голям , в хола . В спалните радиаторите са на 5 и са ледени .
Топлата вода е наред поне  Confused

Разбира се обаче , ще плащаме както си му е редът за ледените радиатори  Close

# 73
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236

Разбира се обаче , ще плащаме както си му е редът за ледените радиатори  Close

Нали не сте забравили, че цената на парното от 1.1. е завишена с 19%?
После да пишем кой каква сметка е получил за м.януари. smile3514
Мазутът е по-скъп от газа.
Студът ще ни излезе много по-скъпо от топлото. Парадокс.  smile3511

Според вас как я карат ескимосите? smile3516

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Тц. Министърът на енергетиката каза, че мазутът е по-евтин от газа, но е по-замърсяващ.

# 75
  • София
  • Мнения: 1 735
Тц. Министърът на енергетиката каза, че мазутът е по-евтин от газа, но е по-замърсяващ.
И аз чух,че е по-евтин мазута,но ние в Лагера направо едвам дишаме,особено снощи.Уж комините на ТЕЦ Земляне били 120м високи,ама смрадта е ужасна.За прането не искам и да мисля. smile3511

# 76
  • София
  • Мнения: 62 595
По радиото в новините чух, че сметките за януари щели да са по-ниски, но с колко никой не знае. И още нещо ми се стори че чух, но малко с половин ухо - че все още се подава топло с по-ниска температура от нужното, но и това скоро щяло да се оправи.

# 77
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Вчера слизахме в абонатната и познайте колко беше входящата температура на водата - 50 С. Лошото е, че докато стигне до нашия апартамент, става студена.

# 78
  • Мнения: 301
И при нас е студ - радиаторите са само леко топли. Топлата вода ту e добре, ту е хладка  #Crazy.
Включила съм печки по стаите, че то иначе не се живее при 17 градуса.
Незнам дали това ще е топлото, което ни обещават, но ми писна на ... вече.

# 79
  • Мнения: 2 471
Водата е добре,ама парното на 5 и в стаята е 17-18 градуса.Искам малко слънчице да ни напече. Praynig

И при нас в центъра е така, но градусите в стаята едвам стигат 16 при парно на 5. Пуснала съм печка, че ще си умрем от бяла смърт.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 345
В Дианабад е същият ужас, а гледам топломерите си навивааат при студ. Sick Някой знае ли как да ги разчете има цифри ама нищо не ми говорят? Баща ми пък чул за общ. Изгрев имало проблем с мазута нямя да имам топло вкъщи скоро #Crazy

# 81
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Преди малко от Топлофикация казаха, че сметките нямало да са по-ниски защото парното вече е с нова, по-висока цена  Twisted Evil
А току що по новините на телевизия Европа пък казаха, че ще има по-ниски сметки, защото в абонатните е влязла по-малко топлина.
На кого да вярваме  newsm78

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 00:12 от Unknown_lady

# 82
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Ние сме на газ и няма да ни спират. Дано скоро се нормализират нещата и газът отново потече към България.

# 83
  • Мнения: 1
При нас от 6ти насам радиаторите са студени в детската градина ги топлят на печки и си спят с чорапогащниците.Вкъщи сме пуснали печки в хола и кухнята а в детската и спалнята имаме климатици.Топлата вода е що годе нормална.

Общи условия

Активация на акаунт