Пак за килата на бебка, ама сериозно!

  • 1 300
  • 19
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз май всеки месец пускам такава тема, ама то си има защо.   Embarassed Емата отново е плюс едно кило.  #Crazy Сега е на пет месеца и е девет килограма!  Crazy Вече не знам какво да правя с това дете - аз ли го кърмя повече отколкото трябва, тя ли има по-голям апетит, кърмата ли ми е много калорична, или имаме някакъв физиологичен проблем, много се чудя...  newsm78
Всички ми казвахте - тя ще наддава така само първите три месеца. Е, да, ама не! Продължава вече пети месец със същото темпо!  Rolling Eyes Значи кратка равносметка:
1 месец - плюс 1300 г
2 месец - плюс 1350 г
3 месец - плюс 1300 г
4 месец - плюс 1100 г
5 месец - плюс 1100 г
Храним се на поискване, долу-горе през около три часа, като през нощта прави пауза от около 6 часа без кърмене. Отделно от това се и приспиваме на гърда, но тогава мисля, че не яде, или поне не толкова много... Rolling Eyes Вече пие и вода, макар и само по около 50 мл на ден. Не давам сокове, каши, пюрета и др. подобни. Нещо грешка има в тая работа и май е в нашия телевизор, но не мога да я хвана... Thinking Давайте съвети какво да правя, че ако даваме все така ще бъде 20 кила на годинката!  Shocked Sad  Embarassed

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 084
А ти с какво се храниш всъщност? И щом като е само на кърма детето защо се шашкаш така? Нали си се изхожда нормално?

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Зъхи, какво казва педиатърката?

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз си се храня нормално, нито много, нито малко... Гледам да пия повече, да ям плодове, такива работи.
Педиатърката вика - "няма страшно" и се весели като ни види, ама тя си пада бая шемет и не мога да й разчитам много! Струва ми се по-непукист, отколкото е редно!  Rolling Eyes
Има ли и друго бебе, което е наддавало по толкова?

# 4
  • Мнения: 106
И ние сме от наднорминте.На 6 месеца бяхме 9200 Grinning, на 7 месец, джипито ни каза,че аз съм била майка героиня, а малкия ми "Бам-бам" бил като Крали Марко Wink, а иначе на 7 месец бяхме за първи път качили  "нормално"- 350 гр.
  Не бой се, щом сте само на кърма няма страшно.Дебелеенето е най-вече наследствен белег, пак и ти не го тъпчеш детенце с някави гадости, даваш ми елексирче, сладичка, полезна кърмичка Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Има ли и друго бебе, което е наддавало по толкова?

Има, има Mr. GreenИ за да се успокоиш окончателно, поствам срамната таблица Mr. GreenНикола  261uu:
раждане - 3550, 49 см
1 м. - 5200, 55 см
2 м. - 6800, 59 см.
3 м. - 7500, 65 см.
4 м. - 8200, 68 см.
5 м. - 9 кг., 72 см.
6 м. - 10 кг./може и повече, не стана ясно, щото кантарът мереше само до 10 Mr. Green/, 73 см.
7 м. - 11 кг. , 77 см.
8 м. - 12 кг., 78 см.
И дотук беше с наддаването, не че е малко де.Вече 4 месеца нито грам bowuuНо пък сме 84 см. вече.Като се изключи фактът, че още не ходим, за разлика от много деца на годинка, всичко друго си му е супер на детенцето.Но явно дупенцето си тежи hahahaАааа, и не мога да му намеря обувки - голям крак, тлъстичко глезенче, малко модели ни подхождат, и все нямат нашия номер Mr. GreenАко не вярваш, че всичко ни е ок - справки тук Mr. Green
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1227&AlbumId=16107

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
на зълвата синът и и той така е бил, пък си е нормално развито 3-годишно юначе сега.  Тука сега ми казаха, че щом е на кърма няма от какво да се притесняваш

# 7
  • Мнения: 6 243
Ами утре ще си донеса на Ивайло таблицата, да ти я пусна - картината е като при вас и Белинда. Сега на 10 г. е 30 кила (толкова е от 3 години) и според мен направо е дръглив.

Както качваше като луд - първите три месеца по кило и 500, следващите три по едно кило, след полугодието почна да качва по 200 - 300 г. На година връстниците му бяха колкото него. Само че на мене педито не ми се смееше, а все се опитваше да ме изобличи как тайно го тъпча с адаптирано, а на нея съм разправяла, че кърмя Shocked

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Белинда и Хапка много ме успокоиха!   Hug Снощи само съм сънувала ендокринни болести, диабет и други страхотии...  Sad Е, не че сега смятам, че такова наддаване е нормално, ама поне знам, че има и други като нас Mr. Green, с тази разлика, че Емата е момиче все пак  Sick! Mr. Green
Чудя се дали ако беше на адаптирано, давано под часове и ясно като количество щеше да е пак дунда?!  Confused Rolling Eyes Защото нито аз, нито мъжът ми, нито синът ми сме пълни (е, аз имам сега един запас от 8 килограма, ама ще го боря при първа възможност  Blush Wink)...

# 9
  • Мнения: 6 243
Зъхи, сега ви погледнах снимките. Ема е невероятно сладка!!! Бонбон голям. Изкара ми усмивката за деня. Да е жива и здрава.

п.п. Твоите 8 кила откъде ще ги сваляш, моля newsm78 Тъй като те гледам, стоят някъде във фантазията ти. Айде да не плаша детската аудитория като пусна мои снимки.

Извинявам се за офф-а, ама не можах дасе стърпя. Само вижте за какво става въпрос
http://community.webshots.com/photo/368304807/375264042KkUtsW

# 10
  • Мнения: 2 489
Зъхи, а кога смяташ да я захраниш?

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зъхи, а кога смяташ да я захраниш?

След месец някъде... Защо?

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зъхи, сега ви погледнах снимките. Ема е невероятно сладка!!! Бонбон голям. Изкара ми усмивката за деня. Да е жива и здрава.

п.п. Твоите 8 кила откъде ще ги сваляш, моля newsm78 Тъй като те гледам, стоят някъде във фантазията ти. Айде да не плаша детската аудитория като пусна мои снимки.

Извинявам се за офф-а, ама не можах дасе стърпя. Само вижте за какво става въпрос
http://community.webshots.com/photo/368304807/375264042KkUtsW

Мерси за комплиментите, Хапке!  Grinning Те всички много й се радват като я видат (на живо даже е още по-внушителна  Laughing), ама като кажа на някой, че качва по кило всеки месец и ме гледат съжалително...   Twisted Evil
А за моите килограми не говори, че ми е болна тема. Може с дрехи да не личат чак толкова, ама са си там - до последната гънка и паласка!  Sad

# 13
  • Мнения: 2 489
Ами синът ми е на 4 месеца и е вече над 7 кг.
Лекарката досега се е радвла като го види, че е вървял пухкавичък. Последният месец наддаде само 500, защото беше болен и не искаше да яде.

Аз го кърмих изключително първите три месеца, а последният на адаптирано /за съжаление/.
Това, което разбрах е, че синът ми искаше да суче,  не защото е гладен, а защото му харесва - освен това се приспиваме, абе за всяко нещо бутах цица.
Не знам дали е правилно, не знам и дали не води до пристрастяване и мисля, че го прехранвах.

Относно захранването - според мен е идеално време да захраниш!
Не ме бийте, моля ви се!

# 14
  • Мнения: 790
И Мартин качваше драстично през първите месеци. На 6 м е бил 8700. Важното е да е подвижно детето. На нас килцата ни тежаха и беше по-слабо активен. Сега обаче наваксва полека лека.

Общи условия

Активация на акаунт