ДЪВЧЕНЕТО?

  • 606
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 727
Провокирана от една друга тема,отново за храненето на нашите деца,реших да пусна тази,та в другата тема намерих диагнозата Проблемно хранене - НЕ ДЪВЧЕ!!!

Моя син е така още от захранването си,не желае и това е,хайде като малък пасирах мачках храните,но сега е вече мисля голям за да смила сам храна която ще погълне newsm78

Не иска да дъвче и плюе,предпочита по смлени храни,а месото само на кайма Tired

Има ли майки изправени пред същата ситуация и още по-важното справили си вече с този проблем Rolling Eyes


Simple Smile

# 1
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здрасти!
И ние бяхме с такъв проблем до.......ноември 2008г.Тогава той беше на 1г и 7м.Бях убедена,че проблема е в късата юздичка!След консултация с лицево-челюстен хирург му направиха операция и се оказа,че има доста голямо срастване под езика.
От следващият ден детето продъвка без проблем. Grinning
Консултирай се и ти с лицево-челюстен.Виждам,че си от Варна!Аз го водих при д-р Леонидов.приема в Св.Анна в Спешното отделение-сутрин.Стаята е точно срещу травматологията на 2-рия етаж на спешното.Много е отзивчив.
Успех

# 2
  • Мнения: 9 814
Според мен е права mama_na_kiki , трябва да потърсиш компетентно лекарско мнение.
За мен също проблемът не е само в нежеланието на детето да дъвче.
Явно не точно не желае, а не може.

# 3
  • Мнения: 727
Е не Shocked
МОля Ви се защо ме шашкате,как да видя дали е от това,ако изобщо е видимо Crazy,ужасТ


Ново 20,най малкото за медицински проблем съм си мислела че е причината

# 4
  • Мнения: 9 814
Не съм искала да те плаша.
Кръщелницата ми имаше такъв проблем, наистина се наложи оперативна намеса.
Беше на 2 г. и 9 м.
Сега вече почти 4 годишна вече дъвче всичко.
Просто заведи детето на лекар.
Ние тук можем само да гадаем и да напишем собствения си опит.

# 5
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
ако юздичката под езика му е захваната за върха на езика е показателно!Док каза,че като повдигнеш езика,ако юздичката побелява,значи има нужда от операция!Но по-добре го заведи на преглед!Не е болезнено да го прегледат
операцията е за не повече от 10мин и е стандартна
Малко е стряскащо,докато детето излиза от упойка,но резултатът се вижда много бързо,а и всичко се забравя.
Наскоро бях чела из медиите,че около 60% от децата са с говорни проблеми поради къса юздичка или неправилно премахната 3-та сливица!Ако си заберязала,че детето има проблеми при някои буквички като :Ш,Ж,по твърди буквички,това също може да говори за къса юздичка!!
Успокой се и вземи правилното решение!!! Hug Hug

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 15:38 от mama_na_kiki

# 6
  • Мнения: 727
да мерси за съвета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт