Прием за ясла и яслени групи към ОДЗ - гр. Варна

  • 61 176
  • 997
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 796
Момичета,къде е това ново ОДЗ "Делфинче"?

# 496
  • Мнения: 2 096
новата градина до Кауфланд

# 497
  • Мнения: 1 167
Да попитам: тези бележки за липса на данъци, които се вадят в Изчислителния център-
лично ли се подава молбата или мога аз да подам и за мажът ми?
newsm78

# 498
  • Мнения: 2 100
Да попитам: тези бележки за липса на данъци, които се вадят в Изчислителния център-
лично ли се подава молбата или мога аз да подам и за мажът ми?
newsm78

Може да подадеш и за двама ви. А после и ти да ги вземеш  Peace

# 499
  • Мнения: 2 631
Да попитам: тези бележки за липса на данъци, които се вадят в Изчислителния център-
лично ли се подава молбата или мога аз да подам и за мажът ми?
newsm78

Може да подадеш и за двама ви. А после и ти да ги вземеш  Peace

Вземат се лично  Peace

# 500
  • Мнения: 796
Да,за подаването може  да се подаде за друг,но получаването е лично. Peace

# 501
  • Мнения: 2 100
Аз и двата пъти ги вземах и за мен и за съпруга ми.   Peace Подавах ги срещу Стоматологията. Може би в Изчислителния искат да е лично.  newsm78

# 502
  • Мнения: 2 631
Да, аз говоря за Изчислителния, не знам по другите места  Peace

# 503
  • Мнения: 796
Да,въпроса беше за Изчислителния,където са МДТ,там получаването е лично.

# 504
  • Варна
  • Мнения: 965
Аз преди десетина дни взех бележките от изчислителния център - и моята, и на съпруга ми. Дори не са ми намекнали, че е проблем - казаха ми само да си напиша името като получател и на двете. Явно зависи на кой служител ще се попадне.  newsm78

# 505
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Да ви питам нещо - аз още получавам майчинските 240 лв. Какво става с тях когато приемат детето ми на ясла преди да навърши 2 години - изцяло ли ще ми ги спрат?

# 506
  • Мнения: 3 595
ако се върнеш на работа, ще получваш по 120 лв месечно до навършване на 2 г на детето  Peace

# 507
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
А трябва ли да се пусне молба към работодателя за прекратяване на майчинството в случай, че детето е прието в ясла?

# 508
  • Мнения: 3 405
Аз преди десетина дни взех бележките от изчислителния център - и моята, и на съпруга ми. Дори не са ми намекнали, че е проблем - казаха ми само да си напиша името като получател и на двете. Явно зависи на кой служител ще се попадне.  newsm78

Колко време чака там?

# 509
  • Мнения: 3 595
Когато детето бъде записано на ясла, а не прието трябва да се прекрати отпуска за отглеждане на дете до 2 години и да се уведоми НОИ в 3 дневен срок. Майката или се връща на работа или може да ползва платен/неплатен отпуск, като няма право на отпуск за гледане на дете до 8 години, докато детето не навърши 2 години. Тъкмо през тези неща минах, та още са ми пресни  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт