Да дадеш заем днес?

  • 4 944
  • 72
  •   1
Отговори
Е, искат ми сериозен заем. Първата ми мисъл е гадно чувство,  от години никой не ме е търсил с подобни молби.  Втората - как да ги дам точно сега, когато никой не знае какво ни чака и колко време ще продължи. Довода е "много ни трябват, а лихвите са много високи "  ooooh!  Не бих се замисляла, но молбата е от човек, който значи много за мен ( парите са за други хора- роднини, разбира се).  Sick
Та ще ги дам, макар да се чувствам гадно от  наглата роднинска молба.  Вие били ли сте "изнудвани" по този начин? Поддавате ли, или?

# 1
  • Мнения: 1 425
Е, искат ми сериозен заем. Първата ми мисъл е гадно чувство,  от години никой не ме е търсил с подобни молби.  Втората - как да ги дам точно сега, когато никой не знае какво ни чака и колко време ще продължи. Довода е "много ни трябват, а лихвите са много високи "  ooooh!  Не бих се замисляла, но молбата е от човек, който значи много за мен ( парите са за други хора- роднини, разбира се).  Sick
Та ще ги дам, макар да се чувствам гадно от  наглата роднинска молба.  Вие били ли сте "изнудвани" по този начин? Поддавате ли, или?
Молба като молба. Зависи каква е сумата. Зависи и колко близък ти е човека. Няма какво да се чувстваш гадно. Ако имаш пари и държиш на човека - даваш. Ако прецениш, че нямаш пари или човека не е толкова важен - винаги можеш да кажеш че си затруднена и че в момента не можеш да отделиш.
Никой не те кара насила.

# 2
  • Мнения: 293
В интерес на истина никога не съм имала много пари на куп за да ги дам назаем.Но знам за какво говориш.Знам и много истории с караници на роднини заради пари,имоти и т.н.Хората на които ще ги даваш знаят ли дали разполагаш с такава сума или просто питат и подозират,че би могла да ги имаш.По принцип заради такива ,,роднини,, умишлено прикривам умело някои от парите ми с цел да не знаят,че разполагам.Ако може да мине ,,Нямаме толкова,, добре, ако ли не , ти прецени. . . И важно е за какво са им също.Ако е за здравето на някой ги дай но ако е за глезотии и неща ,които не са от първа необходимост не мисля,че е удачно да им ставаш кредитор....

Успех !

# 3
  • Мнения: 2 161
Как ще дадеш пари на хора,които ще ги дадат на други?Всъщност,можеш да го направиш,но срещу запис на заповед.Всеки адвокат ще ти изготви документа без проблем.

# 4
  • Мнения: 24
Щедра, не бих те нарекъл глупава, само поради доброто си възпитание....божкееее, не свършиха балъците на тоя свят, божке!

# 5
За емоционално изнудване говоря Panther.
Нямам никакво желание да давам заема, но ще го направя, заради, човека който ме моли, а парите не са за него.

# 6
  • Мнения: 2 161
Ами като не са за него,как ще ги дадеш?Ти просто ще изгориш като клечка,то е ясно.Не вярвам да подготвиш предварително някакъв документ.

# 7
  • Мнения: 1 425
Колко близък ти е човека и за какво са парите знаеш ли?

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Не, не бих дала. На човека, който ме моли в очите ще му кажа, че ако са за него парите ще ги дам, но при тази ситуация не. Отдавна вече не изпитвам неудобство да си защитавам моите интереси.

# 9
Как ще дадеш пари на хора,които ще ги дадат на други?Всъщност,можеш да го направиш,но срещу запис на заповед.Всеки адвокат ще ти изготви документа без проблем.

Не ме притеснява това, че няма да ги върнат, ще ги върнат, но за това време банката примерно би могла да ми ги умножи значително. Примерно, де.

# 10
  • Мнения: 293
Щедра а не се ли замисляш над варианта,че може би просто нямаш? Не,че не искаш да дадеш , а просто ги нямаш?  Thinking

# 11
 Давай заеми,че и безлихвени,щом си толкова "щедра"спонсорка[/b],че чак ...дрънкаш.

# 12
  • Мнения: 2 382
На мен ми звучи ужасно довода" лихвите са високи" Close
Ползвали сме заем от приятели, но сме връщали парите с по-висока лихва,отколкото бихме дължали на банката.

# 13
  • Мнения: 2 161
Как ще дадеш пари на хора,които ще ги дадат на други?Всъщност,можеш да го направиш,но срещу запис на заповед.Всеки адвокат ще ти изготви документа без проблем.

Не ме притеснява това, че няма да ги върнат, ще ги върнат, но за това време банката примерно би могла да ми ги умножи значително. Примерно, де.

Хайде кажи ми,откъде си сигурна,че ще ти ги върнат?

# 14
Колко близък ти е човека и за какво са парите знаеш ли?

Човека е майка ми, а кредитополучателите - близки роднини. Знам за какво са парите,  наистина е нагло точно от мен да ги искат. И да - знаят, че имаме.

Общи условия

Активация на акаунт