Кратък въпрос до юристите, занимаващи се с имуществени въпроси

  • 14 051
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 615
Ох, заболя ме глава от толкоз информация Simple Smile Но пак ви благодаря!
Не тръся вратичка, пътечка, подлез или надлез за заобикаляне на закони Simple Smile Надявах се на прост едностранен акт от моя страна, но явно друга ще е схемата.
Благодаря ви горещо за активността!!!

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 336
Не е точно така - могат да се сключват сделки за бъдещи права под условие /бъдеща реколта примерно/, не и с цялото наследство обаче.
Естествено, че си права - благодаря за уточнението - идеята ми беше да обясня просто на неюристи,

Логиката на закона е, че преди са се открие наследството (да почине наследодателя) не е ясно какво включва то, а нищожността се следва и от обстоятелството, че е може съответното лице и да не наследява иццяло (напр. ако е недостойно) или отчасти (при наличието на завещание или завет)
А по отношение на авторката на темата - не очаквай форумът да ти реши проблема - намери си адвокат.
Никога не следва да се разчита на мненията в интернет пространството за сериозните неща - здраве, имущество и пр.

# 32
  • Мнения: 1 615
O, в никакъв случай не исках решение - с това съм започнала. Затова и въпросът ми е *кратък*. Исках само да разбера има ли изобщо такава правна възможност, за да отида при адвокат и да действам. Ако не, да "атакувам" семейството първо, защото, ако не мога сама да свърша работа, има предварителни разговори, нали? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт