Какво мислим за солариум?какво трябва да знаем

  • 37 977
  • 441
  •   1
Отговори

Анкета

Колко често ходите на солариум

Опции:

  • Мнения: 62
Кога не трябва да ходите на солариум?
В периода, когато употребявате противозачатъчни препарати и антибиотици.
През времето, когато си прилагате мезотерапия, пилинг, подмладяващи инжекции. След края на всякакви кожни процедури с дълбоко -въздействие трябва да мине не по-малко от месец.
При възпалена кожа.
Ако сте бременна или кърмите.
Ако сте със суха, снежнобяла кожа, предразположена към изгаряния и при най-щадящ режим.



Солариума е вреден за жени:
1. Със заболявания на щитовидната жлеза, мастопатия, захарен диабет и хипертония.
2. В чието семейство има наследствена предразположеност към онкологични заболявания.
3. Чието тяло е покрито с пигментни петна и бенки.

Полза от солариума
Разумно проведените солариумни сеанси са не само безвредни, но и полезни: подобряват самочувствието и настроението, лекуват редица кожни проблеми, като например екземи и пъпки.
Освен това в организма се произвежда "витаминът на радостта" - D, който също помага да се усвояват жизнено необходимите калций и фосфор.
Изкуственото слънце прави организма по-устойчив на инфекции и простудни заболявания.
Вреда от солариумите процедури:
Ако прекалите с употребата на солариума, това (както и злоупотребата с природните слънчеви лъчи) води до структурни изменения на кожата. Повърхностния слой надебелява, кожната покривка губи влажността си, а оттам и еластичността и здравината.
Преди да започнете процедури, трябва да се консултирате с лекар-специалист в тази област, който да ви назначи индивидуална програма за ползването на изкуственото слънце. Модерните солариуми са, снабдени с компютри, регулиращи интензивността и продължителността на излъчването и продължителността на сеансите.

# 1
  • Мнения: 779
 ...мила,моми4етата,които ходят ги интересува колко ще са 4ерни пък ако им стане нещо.... Shocked
 като гледам посещаемостта-това показва Shocked   Shocked
 или другото-може да слагаш пластове грим,такъв,ама онакъв,а отдолу кожата гадост..
 

# 2
  • Мнения: 748
Честно казано като гледам колко много момичета се обезобразяват със солариуми не вярвам на очите си.
Много ми харесва матова кожа ,но тя да е поддържана ,а не на петна с лишеи ,а бе като петниста хиена  Wink
В старанието си да почернеят се правят на маймуни  #Crazy
Аз също ходя на солариум но с мярка и си подхранвам кожата,хидратирам я повечко с маски и задължително ползвам предпазни средства.
А за вредата какво да кажа сигурно я има ,но ,ако ходиш на плаж едва ли вредата ще е по малка с това лошо слънце.
Когато всичко е с мярка и се спазват елементарни неща мисля ,че няма да има проблем.

# 3
  • Мнения: 62
И аз така мисля Simple Smile и аз ходя по принцип на солариум ,но примерно някои предпочитат да слагат 5 пласта тъмен фон дю тен ,всеки си решевам сам,аз знам че солариума е вреден много но и слънцето е вреден

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 21:08 от redjinaa

# 4
  • Мнения: 30
Такааа ,този въпрос живо ме интересува-много мнения и все различни.Аз също мисля че дозираният солариум едва ли е по вреден от пърженето на слънце!На мен два пъти на седмица(по 10 мин) ми действа мн.добре-особено през зимата.Но определено изсушава кожата!

# 5
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
Аз ходя края на пролетта за около 3 седмици през ден ,но мисля че от него ми се появиха едни червени бенчици.Не съм много сигурна дали е от това, но моля ако някоя друга от вас  е забелязала подобно нещо да сподели. Praynig

# 6
  • Мнения: 73
И аз съм за дозирания солариум.Ходя пролетта и началото на лятото през ден или 2 пъти в седмицата за 5 мин.Вярно е ,че кожата се изсушава,но я хидратирам с много крем

# 7
  • София
  • Мнения: 2 157
Аз съм против солариума. Stop  И без това имам лунички а когато ходя ми излизат и пигментни петна .... Crazy
Ще си ходя бяла , като замразено пиле  Mr. Green

# 8
  • Варна
  • Мнения: 94
Кога не трябва да ходите на солариум?
В периода, когато употребявате противозачатъчни препарати и антибиотици.
През времето, когато си прилагате мезотерапия, пилинг, подмладяващи инжекции. След края на всякакви кожни процедури с дълбоко -въздействие трябва да мине не по-малко от месец.
При възпалена кожа.
Ако сте бременна или кърмите.
Ако сте със суха, снежнобяла кожа, предразположена към изгаряния и при най-щадящ режим.



Солариума е вреден за жени:
1. Със заболявания на щитовидната жлеза, мастопатия, захарен диабет и хипертония.
2. В чието семейство има наследствена предразположеност към онкологични заболявания.
3. Чието тяло е покрито с пигментни петна и бенки.

Полза от солариума
Разумно проведените солариумни сеанси са не само безвредни, но и полезни: подобряват самочувствието и настроението, лекуват редица кожни проблеми, като например екземи и пъпки.
Освен това в организма се произвежда "витаминът на радостта" - D, който също помага да се усвояват жизнено необходимите калций и фосфор.
Изкуственото слънце прави организма по-устойчив на инфекции и простудни заболявания.
Вреда от солариумите процедури:
Ако прекалите с употребата на солариума, това (както и злоупотребата с природните слънчеви лъчи) води до структурни изменения на кожата. Повърхностния слой надебелява, кожната покривка губи влажността си, а оттам и еластичността и здравината.
Преди да започнете процедури, трябва да се консултирате с лекар-специалист в тази област, който да ви назначи индивидуална програма за ползването на изкуственото слънце. Модерните солариуми са, снабдени с компютри, регулиращи интензивността и продължителността на излъчването и продължителността на сеансите.

Не знам от къде си взела тези данни, но мога да поспоря за ''вредата от солариум на щитовидната жлеза''.  Оперирана съм, и лично зададох въпроса към доктора си, който ме увери, че е съвсем безопастно даже и полезно (разбира се умерено),  Simple Smile ходенето на солариум

# 9
  • Мнения: 223
мисля, че по-скоро е вредно; все пак на плаж сме само по 2-3 мес. максимум, и то само за тези, които са цяло лято по плажовете; добре е през останалото време кожата да почива  Hug;

# 10
  • Мнения: 641
Обожавам солариума.Преди да забременея години наред ходех и лято и зима почти през ден през два и нищо ми нямаше.
Толкова много обичах да ходя,че като ползвах хоризонталния чак заспивах вътре макар и за 10 минути.
Винаги бях с хубав тен,мажех се с разни мазила специално за солариум и кожата ми изглеждаше и се чувстваше страхотно.
Сега чакам да се роди бебка и започвам да ходя пак за да мога да се потготвя за морето.

# 11
  • Мнения: 13 621
Аз ходя през цялата година. Зимата веднъж в месеца по 10мин., а лятото веднъж в седмицата по 10 или max 15мин. Ползвам лосиони за преди и след солариум и кожата ми грам не е суха. Никога не съм и изгаряла!

# 12
  • Мнения: 1 316
Аз започнах да ходя по-редовно преди месец - за да се подготвя за морето.
Консултирах се с лекар и ми препоръча "малки дози", с много хидратантен крем след това.

# 13
  • Мнения: 30
отсега за морето!!!!! Shockedбраво на теб,това се казва планиране!!!  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 316
Абе... то като тръгнем от април... няма как Laughing

Общи условия

Активация на акаунт