Готовите хомеопатични миксове

  • 3 062
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Моята дъщеря приема енгистол по препоръка от хомеопат, засега съм доволна. Тъй като го взема от около месец, не мога да кажа дали развива резистенстност към препаратите, но по-скоро не, тъй като изкара изключително леко една ангина по време на приема му и бе лекувана само хомеопатично.
Коризалия е микс на боарон, ако става въпрос за таблетите за хрема.
Тъй като приема на енгистол е сутрин и вечер, не съм и ограничавала хапването на ограничено количество шоколад по обяд, например.

# 16
  • Мнения: 2 331
Били, коризалия не ми звучи като микс. Да не е някой монопрепарат от рода на оксилококцинума?
Не е монопрепарат.В нея има алиум сепа 3СН, калиум бихромикум 3СН и още няколко препарата, подходящи за различни видове хрема, които са ни били предписвани от класически хомеопат и затова ги познавам като препарати.

# 17
  • Мнения: 3 506
Сетих се да попитам: Тези миксове, срещу които класическите хомеопати възразяват не се ли изследват за действие? Т.е. не се ли знае какви странични въздействия може да има? В листовките на традиционните медицински препарати винаги има и такъв раздел. Щом е пуснато на пазара, значи е изпитано и проверено, нали? Или бъркам?

Не е съвсем така. Хомеопатичните лекарства се считат за хранителни добавки и едва ли минават твърде строг контрол (не че за другите, които минават има гаранция, ама това е друга тема). Т.е. за тях производителите казват, че в тях няма никакви вредни съставки, само захар и вода, съответно кой знае какъв контрол не е нужен и не може да има странични ефекти. Но пък знаеш, предполагам, самите хомеопати какво казват за честите приеми на погрешно изписано лекарство (че може да се стигне до доказване и т.н. и съвсем не са безобидни). Ако приемем, че едно лекарство е правилното, то означава, че с миксовете човек прави доста повторения на приема на поне 5-6 погрешни лекарства. Да не говорим, че може и едно правилно да няма.
Както казах, аз лично след това, което съм чела и чула, не бих давала миксове.

# 18
  • Мнения: 2 331
Мария, има логика. Peace Но, каква е гаранцията, че монолекарството е правилно предписано?И, при познаване на хомеопатията, винаги знаеш и четеш какво има в полипрепарата.Освен това, мен нищо не може да ме убеди, че разреждане от 3 СН може да доведе до такова натрупване, което да предизвика доказване на ХЛ. Thinking Друг е въпросът за високите потенции.И, основател на една от хомеопатичните школи в Б-я ми е предписвал по 2 ХЛ.Три дни от едното и продължавам месец на другото.И, говоря за високи потенции.Имам доверие, защото много ми е помагал.
Все пак всеки сам избира.Важното е крайният резултат да е положителен. Peace

# 19
  • Мнения: 3 506
Няма гаранция, че е правилно предписан. Презумпцията е обаче, че те следи хомеопат и ако няма признаци, че е правилно предписан, не се повтарят приемите. Или дори да се повторят няколко пъти, поне е само един препарат.
Аз лично не съм се задълбочавала много в хомеопатия, потенции и прочее, знанията ми са съвсем повърхностни, така че нямам за цел да убеждавам някого в нещо. Просто аз лично не бих ползвала такива миксове, ползвала съм 2 пъти за децата без ефект / с отрицателен ефект (стодал и вомитусхийл), разказах вече какво се случи с бабата, която ни доизпи шишенцето стодал, казах си подробно и теоретичната обосновка, така че... май съм до тук с тази тема  Peace

# 20
  • Мнения: 698
Ще подкрепя малко миксовете  Simple Smile. Голямата ми дъщеря имаше упорита задна хрема, която не спираше с нищо - заливах я направо с физиологичен р-р, слагахме клеева тинктура, Низита, Виброцил...сравнително безобидни неща, но никаква полза. Отивах да взема Коларгол, когато лекарката й ми каза да опитам с Еуфорбиум. И понеже се беше изнервила от капки в носа, взех капки през устата. Еуфорбиум Композитум С. Уби гадовете за 4-5 дни и оттогава не се е повтаряло цялото давене, смъркане, запушване през нощта, будене, нерви...не мога да кажа нищо лошо за този хомеопатичен микс. Знам, че щяхме да се справим и с монопрепарати, но така се развиха нещата.

# 21
  • Мнения: 3 550
В нашия случай става въпрос за препарат, който ми предписаха за засилване на имунитета. Това нещо и с монопрепарат не знам как може да бъде проследено. Как ще се прецени кога дозата е изчерпала действието си и трябва да се приеме следващата? Дали няма да настъпи вреден ефект като този при бабата на Maria.St? Питам, защото съм невежа, не се заяждам. Hug

# 22
  • Мнения: 698
Нашият хомеопат за засилване на имунната система дава на дъщеря ми четири монопрепарата, които се редуват по схема цяла зима. Разбира се, избрала ги е специално за моето дете, съобразено със състоянието и предишните проблеми, които е имала. Доволна съм. Понякога целият клас е болен, половината отсъстват, а тя или не се разболява, или кара болестта само с хрема или с червено гърло, без температура, без кашлица, без усложнения. Мисля, че ти трябва лекар, на когото имаш доверие, за да си спокойна какво приема детето ти.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт