УДОБНА ВЪЗГЛАВНИЦА

  • 54 565
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 165
Ангел, мен ме интересува марката, че все на некачествени попадам.Ще чакам да пишеш твоята каква е

# 76
  • Мнения: 2 759
Ангел, мен ме интересува марката, че все на некачествени попадам.Ще чакам да пишеш твоята каква е
                     Само да не забравя довечера  Peace. Направи ми впечатление, че беше българска фирма, но дали производител или вносител не погледнах. Може и 'Тед' да беше, ама май не беше  Twisted Evil.

# 77
  • Мнения: 2 759
                      Понеже ме домързя да пиша, ето снимки:  последните три от албума. За мен тази възглавница е доста добра, още повече че е произведена в Турция, а там в по-звездните хотели се ползват доста пухени възглавници - т.е. имат опит с качеството. От друга страна аз така или иначе нямам кой знае какви проблеми с врата и възглавниците.

# 78
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Aнгел - точно тази, която си показал/а ме удуши с миризмата си  Sick Продават се в Метро.

Иначе фирмата, от която си поръчах матрак продава турски възглавници от гъши пух, които гарантирано не миришат. И не бяха скъпи...

# 79
  • Мнения: 2 759
Aнгел - точно тази, която си показал/а ме удуши с миризмата си  Sick Продават се в Метро.
Иначе фирмата, от която си поръчах матрак продава турски възглавници от гъши пух, които гарантирано не миришат. И не бяха скъпи...
                     Много странно, моята няма никаква миризма  Peace. Да не би да са ги съхранявали някъде, където не трябва  newsm78? Моите са от магазин за спални истории.

# 80
  • Мнения: 1 165
В момента съм с такава, също купувана от Метро преди доста време и не мирише, но не бих казала, че ми е много удобна.При мен пуха като легна и не ми обира извивката на врата, а се струпва в горната част на възглавницата и става много неудобно, защото ми се изкривява врата.

# 81
  • Мнения: 4 380
Aнгел - точно тази, която си показал/а ме удуши с миризмата си  Sick Продават се в Метро.
Иначе фирмата, от която си поръчах матрак продава турски възглавници от гъши пух, които гарантирано не миришат. И не бяха скъпи...
                     Много странно, моята няма никаква миризма  Peace. Да не би да са ги съхранявали някъде, където не трябва  newsm78? Моите са от магазин за спални истории.

Това не е само пух, но комбинация с перо. И неизвестно в какво съотношение.

# 82
  • Мнения: 183
Здравейте, и аз имам огромен проблем относно възглавниците.Виждам, че има доволни от възглавниците Полирест на Лайф.Да попитам обемна ли е или е тъничка и дали се сплесква след известно време.  Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравейте, и аз имам огромен проблем относно възглавниците.Виждам, че има доволни от възглавниците Полирест на Лайф.Да попитам обемна ли е или е тъничка и дали се сплесква след известно време.  Hug

Обемна е и не се сплесква, нашите ги ползваме от 4 месеца. Който и да е продукт от мемори пяна не трябва да се мокри с вода - това е нещото, което безвъзвратно ги сплесква.

# 84
  • Мнения: 465
Ето на такава  Peace
http://panagiurishte1962.com/catalog/121/784

В началото латексът има мирис.  Confused Но отминава... А самата възглавница е много удобна.

Добре че покрай форумски съвет си купих ортопедична възглавнична   Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 1 402
Ето на такава  Peace
http://panagiurishte1962.com/catalog/121/784

В началото латексът има мирис.  Confused Но отминава... А самата възглавница е много удобна.

Добре че покрай форумски съвет си купих ортопедична възглавнична   Hug

на сайта на Панагюрище пише, че възглавницата е мемори фоум (пяна с памет) и че е 100% латекс, това са два съвсем отделни материала, няма как да са двете едновременно, иначе възглавницата може и да е удобна, не съм ги пробвала, просто се ядосвам на такива заблуди

# 86
  • Мнения: 465
Откровено казано, нямам представа.  Peace Мемори фоума не може ли да е латексово производно?  newsm78 (Извинявам се, ако питането ми е много глуповато, но нямам идея от тези материали)

# 87
  • София
  • Мнения: 1 402
Откровено казано, нямам представа.  Peace Мемори фоума не може ли да е латексово производно?  newsm78 (Извинявам се, ако питането ми е много глуповато, но нямам идея от тези материали)
аз също не съм химик, ама в уикипедия (бг статия) прочетох следното: "Латексът е колоидна емулсия или суспензия на частиците на синтетичния или натуралния каучук във водна фаза. Естественият латекс представлява млечна течност (мъзга), произвеждана от някои растителни видове. Изкуственият латекс се произвежда от синтетичен каучук."

В уикипедия пак, ама английската (на бг няма за този материал), пише, че мемори пяната (пяната с памет) е полиуретан с добавени химикали, за да се увеличи неговият вискозитет, затова и често се нарич виско-еластична полиуретанова пяна.

Мамите-химички сигурно ще са по-компетентни, но в крайна сметка се получават два различни продукта с различни свойства.

# 88
  • Мнения: 465
Мерси, стана ми ясно   bouquet

А и се присетих някой неща.  Blush Бях правила един проект с латексови продукти и бях чела много, ама кой да мисли.  Blush
Изцяло права си, отделни продукти с различни свойства.  Peace
Интересно дали не дават алергии тези матраци и възглавници (латексовите). Защото летексовата алергия не е много рядка и се увеличава с учестения контакт с латекс.  newsm78 (Това да го има предвид някой, ако е с атопичен дерматит или астма.  Peace)

# 89
  • София
  • Мнения: 1 402
Мерси, стана ми ясно   bouquet

А и се присетих някой неща.  Blush Бях правила един проект с латексови продукти и бях чела много, ама кой да мисли.  Blush
Изцяло права си, отделни продукти с различни свойства.  Peace
Интересно дали не дават алергии тези матраци и възглавници (латексовите). Защото летексовата алергия не е много рядка и се увеличава с учестения контакт с латекс.  newsm78 (Това да го има предвид някой, ако е с атопичен дерматит или астма.  Peace)



да ти кажа, чела съм, че латексовите (знам, че екон ги правят) са антиалергенни; всички продукти с мемори пяна - също

Общи условия

Активация на акаунт