допълнителни изследвания

  • 809
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Аз съм бременна в началото на петия месец.Досега освен ехографиите и стандартните изследвания на кръв и урина всеки месец съм си направила и изследването за синдрома на Даун и спина бифида и ми предстои да отида на 3Д ехограф в края на месеца.Има ли и други предварителни изследвания,които мога да си направя и ако има какво представляват те?Притеснявам се да не пропусна нещо важно   Confused

# 1
  • Мнения: 9 814
Не, освен ако няма медицински показатели за това.
Амниоцентезата е едно такова изследване, но то се прави само ако БХС-то даде лоши резултати.
Карай по-спокойно, понякога, когато бременността няма усложнения не е нужно правиш един куп изследвания.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 044
Хм, в тази връзка ( и аз съм на този етап) - колко често трябва да изследвам кръв и урина? Последно май ми взимаха около 12 седмица...

# 3
  • Мнения: 4 335
И аз бях правила само тези изследвания,нищо допьлнително.
На мен за цялата бременност ми правиха 4 пьти изследвания крьв и урина.

# 4
  • Мнения: 9 814
Хм, в тази връзка ( и аз съм на този етап) - колко често трябва да изследвам кръв и урина? Последно май ми взимаха около 12 седмица...

Ами ако иска, лекарят ти може да ти пуска всеки месец направление за кръв и урина. Поне така правеше наблюдаващият ме гинеколог при първата ми бременност.
По Здравна каса ти се полагат 4 пъти през бременността:
Хемоглобин, еритроцити, хематокрит, левкоцити, MCV, MCH
СУЕ,кръвна захар, урина – седимент, уробилиноген, кетони
Един път в първи триместър и по един път – в V, VІІІ и Х лунарен месец.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 044
Благодаря... значи в скоро време да се организирам и да се изследвам (лекарката ми по ЗК е голям заплес, трябва аз да я подсещам за разни неща...  Rolling Eyes )

# 6
  • Мнения: 3 092
who cares?  до тук добре , не виждам какво друго трябва да направиш !  Simple Smile
Лека бременност !

# 7
  • Мнения: 1 372
Не е ли много късно за изследване за синдром на Даун /БХС/ и спина бифида. Тук тези изследвания се правят в началото на втория месец и ако има проблем се прави амниоцентезата. Ако и там се установи риск от синдром на Даун или спина бифида се прави аборт. Би трябвало в самото начало да са ти пуснали пълна кръвна картина, както и за токсоплазмоза. Ако сте с различен резус фактор с бащата тогава се следи и това. Ако бремеността ти протича нормално няма кой знае какви изследвания.

# 8
  • Мнения: 30
На мен ми казаха,че изследванията за синдром на Даун и спина бифида се правят между 15-тата и 19-тата седмица и затова ги направих тогава.Никога не са ми насрочвали изследвания за токсоплазмоза,нито са ми говорили за резус факторите.Дори с бащата още не си знаем кръвните групи-не ни се е налагало да се изследваме,а и нито една от двете ми гинеколожки не ми е казвала,че е задължително и какви проблеми може да предизвика това.Трябва ли веднага да си направим изследвания за кръвните групи и какво ще стане,ако сме с различни резус фактори?Тук в Бургас и други са се оплаквали,че ги претупват набързо... #Cussing out

# 9
  • Мнения: 1 629
Аз само кръв, урина и ехограф съм си правила. Един път бях да ми видят кръвното и сърцебиенето, че в 8месец бях зле. И давах кръв за диабет. Друго нищо Peace

# 10
  • Мнения: 1 032
Първо отиди ти и си направи изследване за кръвната група и резус фактора, на мъжа ти ще му се наложи да се изследва ако ти си Rh-. До сега гинекологът ти не те ли е питал дали си знаеш кръвната група? При първата ми бременност гинекологът ми на всеки преглед ме питаше, докато накрая му писна на човека и ме накара да се изследвам. Естествено уцелих бинго и се оказах с отрицателен резус фактор- спечелих си още едно- две изследвания и вземане на венозна кръв. За втората бременност още при първото посещение д-р Дорийска ме попита за кръвната група и от там нататък си пускаше изследванията за антитела.

# 11
  • Мнения: 1 192
На мен ми казаха,че изследванията за синдром на Даун и спина бифида се правят между 15-тата и 19-тата седмица и затова ги направих тогава.Никога не са ми насрочвали изследвания за токсоплазмоза,нито са ми говорили за резус факторите.Дори с бащата още не си знаем кръвните групи-не ни се е налагало да се изследваме,а и нито една от двете ми гинеколожки не ми е казвала,че е задължително и какви проблеми може да предизвика това.Трябва ли веднага да си направим изследвания за кръвните групи и какво ще стане,ако сме с различни резус фактори?Тук в Бургас и други са се оплаквали,че ги претупват набързо... #Cussing out
Токсоплазмозата май се изследва заедно със Сифилис,Хепатит Б.Доколкото знам е задължителна и кр.група,защото мен ме попитаха дали имам документ за мойта или да ми пускат изследване.Нужно е да се знае поне твойта-ако си"Rh+ "няма нужда да изследвате таткото,но ако си "Rh-" би трябвало да се знае преди раждането,за да ти направят веднага след това при евентуална несъвместимост специален серум.

# 12
  • Мнения: 104
Фетална морфология м/у 5тия и 6тия месец си направи.
Също в началото се прави за хепатит и спин и кръвна група-това май са ти го правили с кръвните.

# 13
  • Мнения: 1 354
who cares?  до тук добре , не виждам какво друго трябва да направиш !  Simple Smile
Лека бременност !

 Peaceсъгласна съм,ти си направила всичко,към 6 тия месец една ФМ .

Общи условия

Активация на акаунт