ДЕКЕМВРИйката сега е най-щастлива мама на света!

  • 16 103
  • 320
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 326
Много сладка тема Hug
Честито на именниците!  bouquet

И Вальо спи на една страна, подпрян с навито на руло одеало, но от към седмица се извърта по гръб с глава на страни.

http://www.predainatatak.bg/news/about104.html ето таблица за взаимодействието на храните и кърмата.

Нашия снощи е ревал от 24 до 6 ч. После спа от 6 до 12 и едвам го събудих да яде и от тогава чак сега успях да го преспя. Реве, унася се, прозява се  ипак рев. Явно от коремчето, че се напъва и пръцка и се изнервя, че му се спи, а го боли. Дано тази нощ поспим и с татко му. Иначе и той ака вечер от към 17 ч до към 2. Сменям 3-4 много напълнени памперса с жълто, воднисто ако. А през останалото време само е пишкал обилно. Като ви чета, явно е нормално. Само на кърма сме.

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 38
Здравейте мамчета, ние с Габи вече сме си вкъщи. Благодарим на всички за хубавите пожелания.
Честит празник на  именниците, да са живи и здрави.

# 32
  • Мнения: 5
Здравейте!
Първо честито на всички именници!!! Много здраве и късмет!!!
Аз да се отчета след консултацията днес - наддали сме 750 грама, а сме пораснали едва 1 см newsm78, което на мен ми странно, защото доста от дрешките и вече й омаляха. Поставиха ни ваксина, мисля че беше за хепатит-такава са им поставяли и в родилно. Говорихме и за Пентаксима-нея ще ни я бият на 6 февруари.

# 33
  • София
  • Мнения: 438
Макар и доста късно,

Честит празник на всички именици!
Да им носи много късмет и радост името  Grinning

Никола спи по гръбче с главата настрани. Понякога, когато не се е оригнал добре го слагам настрани.

Сасано ние решихме със сигурност да сложим Ротарикс-а, за други допълнителни много се чудя...
В БГ имунизационния календар и без това е доста натоварен... Не знам кои са оправдани ваксини и имат смисъл... Че то вече и на фармацевтичните компании не може да се разчита за коректно поднесена информация.
Едната лекарка, с която говорих сподели, че не е ясно в дългосрочен аспект какъв е резултата от пренапрегнатия имунитет.

# 34
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен ,
Честито на всички именници , малко късничко , но чак сега успях да седна на компа.

Вчера бяхме на консултация и не сме наддали въобще , само 60 грама , направо ужас  #Crazy Като гледам на Сасано бебка е наддала 600 гр за същото време.
Педи каза да давама АМ по 60 мл на всяко хранене. Да обаче наща мома неиска да го пие.Изпива максимум 30 мл.  newsm78   А пък си спи спокойно детето , направо незнам как ще наддаваме. Thinking
Ния също спи по гръб и главата й е винаги настрани. Тя почети никога не се оригва , а почва да хълца. Досега обаче не е повръщала , но от АМ предполагам , че ще почне да повръща.

# 35
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте и от мен ,
Честито на всички именници , малко късничко , но чак сега успях да седна на компа.

Вчера бяхме на консултация и не сме наддали въобще , само 60 грама , направо ужас  #Crazy Като гледам на Сасано бебка е наддала 600 гр за същото време.
Педи каза да давама АМ по 60 мл на всяко хранене. Да обаче наща мома неиска да го пие.Изпива максимум 30 мл.  newsm78   А пък си спи спокойно детето , направо незнам как ще наддаваме. Thinking
Ния също спи по гръб и главата й е винаги настрани. Тя почети никога не се оригва , а почва да хълца. Досега обаче не е повръщала , но от АМ предполагам , че ще почне да повръща.


Имай предвид 2 неща:
1. кантара на който ви мерят един и същи ли е? ако не е, може да има драстична разлика.
2. всички дечица наддават различно, някои качват много по-малко, но се развиват нормално. Имам приятелка, чието детенце качваше много под "нормата", но се развива нормално... и техния педиатър така и не ги накара да дохранват, а малката макар и по-лекичка е съвсем нормална принцеска, вече на годинка и три месеца.
Всеки организъм е различен, нормата е нещо средно, но винаги има отклонения от нея, които са си нормални  Peace
Това разбира се не значи, че вие нямате нужда от добавката, за да е добре малката, просто да споделя още 2 варианта Simple Smile

# 36
  • Мнения: 23
Ако започна да давам сокчета дали ще се увеличат коликите на бебка?
И искам да ви питам какви капки за рахит давате?

# 37
  • Мнения: 255
Бамби, аз в момента не давам все още капки за рахит, защото не ни е предписала педиатърката...  май с баткото давах Вигантол.

Когато се чудим за нещо, освен да споделяме опит и да търсим съвет тук, може да четем из другите форуми - обикновено има една закована тема сред началните, наречена "Библиотека", и там има линкове към предишни теми/ инфо  доста са полезни, и са основани на изследвания, или опит на повече хора.
Посочените по-долу са от бременност, майчинство/ кърмене и захранване на бебета/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0 - ето нещо за соковете
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188569.0 - ето нещо за храненето на кърмачката

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 01:20 от Вени

# 38
  • Мнения: 16
Велизара, ограничители има в магазина на Premaman, но там са и по-скъпи. Ние си купихме от Jumbo (това може би беше най-свястната стока там) - имаше 2 модела и наистина е една от най-полезните покупки, които сме правили. С одеалце сигурно се получава същият ефект.
 Аз лично съм най-спокойна, когато спи настрани, защото малкият на 2 пъти ми направи много лош номер със задавяне. Понякога, когато има силни колики го поставяме и по коремче с глава настрани, но винаги под наблюдение, защото много си върти главичката. Използваме също и възглавница, която повдига тялото (не само главата) под ъгъл около 30 градуса (тези съм виждала само в Premaman), но за тази цел отново помага одеалцето, ако се положи под дюшечето. Важното е детенцето да е леко повдигнато с цел да се предотврати задавяне при повръщане.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Анхелито , не се притеснявай.
Наддаването  при бебетата е индивидуално .Моята дребка за 16 дни е качила 400 грама .Аз лично не харесвам АМ-от него се запичаме.Иначе и с кърмене трудно се оригваме, започнахме да повръщаме и хълцаме .Но педиатъра каза, че е нормално

# 40
  • Мнения: 2 149
Добро утро, момичета!
Обадих се ей сега на свещеника ни , наш приятел, каза, че Чистата молитва за майката и бебето се чете само и единствено на 40-тия ден - нито по-рано, нито-по-късно. Така че тези, на които не е четена няма как да я получат, на тях им остава едно прекрасно кръщене да направят Grinning
Питка за бебе нямало нищо общо с църквата и не трябвало да се бъркат понятията /пак ме смъмри, че го питам/, така че явно погачата/питката/ може да си я направите когато прецените , че ви устройва. Така се представя новия член пред обществото /явно матриархата/ Тези обичаи са регионално обособени, както има области, в които се изпълнява Ладуване, Пеперуда, или Герман, така има облести, в които се прави питка, сигурна съм че в Родопита им връзват златни парички в косите на бебетата, така че явно е нормално във Варненско да не знаете за тези нрави. Аз бих казала - защо не поставите началото! Peace Това са български обичаи и няма лошо да бъдат съхранявани и възраждани, за да не се затрият във времето.
Ако не знаете какво е - събира се гости само от жени, близки и приятелки, които ще мислят хубавото на бебето. На масата се слага питка /сладка/, върху нея се слага бяла кърпа. На кърпата всяка жена оставя метална пара, за да е здраво като желязо бебето и да звънти гласа му. Разбира се, че вече малко се е преиначил и му оставят и хартиени парички. После майката връзва кърпата - нито много стегнато, за да не е стиснато детето, нито много хлабаво, за да не е пройдоха /широкопръсто/. И тази бухча се качва на високо - за да стане голям и строен човек.
Самата погача се разчупва наг главата на майката , гушнала бебето, за да падат трохички в/у тях - благополучие, един вид винаги да са им пълни ръцете. Чупи се от момичета, без значение омъжени или не, само родителите им да са живи. И от погачата се топва залче в мед, което се дава на бебето /това не го правим, а само му го докосваме до устата/, а майката лапва. И на всички жени се дава парче от тази погача. На Тони ми на погачата извадих един много интересен тефтер, като албум по-скоро, в който всяка една написа някакво пожелание, като орис. Тази идея много ми хареса, мама я даде, и имаме прекрасни пожелания - дай Боже да се сбъднат всичките! И подаръци получава бебето, пак е плюс да го направите - всички обичат да гои поканиш на бебешко парти, всички се кефят да купуват ей такива мъъънички дрешлета и играчки, общо взето удоволствието е за родители и гости. И не се казва "Довиждане" като си тръгват, за да не си тръгне и кърмата  Joy
Само мъжете не ги мислете - те обикновено си бият шута и лочат бира или подходящо за сезона някъде по кварталните заведения и май са най-доволни, че хем са без жената и децата, хем знаят , че не скита любимата по чужди мъже, т.е. под контрол е ситуацията. hahaha

Аз реанимирам - Дидо се дра цяла нощ, не знам от какво е честно казано, но денем е по-спокоен и нощем настава лудница. Мъжа се изнесе да спи на дивана в хола, а той не е разтегателен, но...

Гледахте ли БТВ? Говореха за новият закон за обезщетението за майчинство - за 1-та година, и вас ви хваща/т.е. и нас/, но завареното положение ще им изчисляват годината в/у 6 месеца назад само, поне така каза този, който обясняваше. Трябвало да подадем 2 заявления - до работодател и до НОИ. Саомо не разбрах - всички ли сме задължение д го направим и до НОИ аз ли да си ходя, или по служебен път ще стигне.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 09:11 от Чаено момиче

# 41
  • София
  • Мнения: 607
Добро утро!  Heart Eyes

Аз успях да изкъпя малката сега, че имаше гореща вода. Нахраних я и сега спинка, аз ще я последвам след малко.  Laughing

Велизара аз не пазя диета, а и никой не ми забранява да ям каквото си поискам.

Бамби аз давам Вигантол, по 1 капка дневно преди хранене, смесена в малко кърма или водичка.

Чаено момиче при нас счетоводителката подава нещата в НОИ, аз вече съм попълнила документите. Ще й ги дам с последния болничен от педиатърката. След това НОИ и работодателя имат грижата за изплащане на парите до 12 месеца. 

# 42
  • Мнения: 386
Мами, моя пакостник снощи в яде в 12.00, успяхме да се приспим в 2.00ч. и  е спал до 7.30ч. , даже можеше още да спи, но го събудих че като видях колко е часът ми премаля докато се уверя, че всичко е наред. И друг път е пропускал нощното хранене, но си ставаше към 5.30-6.00. Не се бях наспивала така не помня от кога Grinning

И аз не разбрах, за тези заявления до НОИ newsm78

# 43
  • Мнения: 551
Добро утро мами  Hug
Анхелито като те слушам все едно става въпрос за моята бебка. И аз си мисля, че не сме наддали много, но това ще го разберем в понеделник. Ние сме на кърма само вечер след баня и давах по 40 грама АМ, но от него повръща. Не защото не го харесва, а защото с биберона става по- лесно и се нагълтва наведнъж и и става тежко на коремчето. Затова много, много не искам да и давам добавка. Но пък не съм сигурна дали кърмата ми и стига. Сучи от двете гърди на едно ядене и спи спокойно, това би трябвало да значи, че се е наяла. Славяна почти никога не се оригва и не иска да пие вода след като се е нахранила. Май няма да ни се разминат гъбичките  Sad
Мира нещо се загуби дали вече не гушка малкото си съкровище  newsm78

# 44
  • Мнения: 187
здравейте мами,снощи мойто детенце е спало от 21.30 до 5 часа непробудно,дори се стреснах че не се е будил да яде.но така хубаво се е наспинкал че днес не ми е крив и не ми плаче,а аз как се наспах и аз....... Grinning
ние днес трети ден се храним със млякото на хип и малчо ака по 2 пъти на ден,което за мен е много добре тъй като до преди това акаше по веднъж и то с голям рев и много явно болезнени напъни.
някоя мама може да ме упрекне но понеже Мартин отказва да пие вода аз му давам чайче от лайка-педи не е много съгласна с това,но пък мед сестрата каза да му давам без притеснения тъй като има успокояващ ефект и наистина детенцето ми е по спокойничко......та вече и аз съм спокойна Laughing
за капките за рахит на нас ни изписаха Деавит по 1 капка сутрин на гладно
а за ваксинките още се чудя какво да правя.педи каза че е наъ добре да купя Ynfarix а другата да си е от тях.
пентаксима струва 65 лв-видях че някой май питаше за цената й.

Общи условия

Активация на акаунт