Втрещена съм...като че ли някой ми е подменил детето

  • 1 975
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 077
От неделя Ида е друг човек - бие мен и баща си, крещи "няма" най-силно именно когато иска нещото, за което крещи "няма". Да поясня само, че досега такова нещо не се е случвало никога  ooooh!

Варианти:
1. последен 20ти зъб - вади ги трудно, кучешките - с отит
2. ревност - в събота имахме на гости с преспиване едно бебече, което и спа в леглото, до което тя не припарва от 2м, и и стоя в столчето.
3. карат я да седи на гърнето в яслата, а тя не е готова, макар в къщи да няма нищо против да посяда на него  Thinking

и най -важното: тоя трол малък дали пак ще стане моето разбрано, мило, весело дете?!?! newsm78. Защото в момента сме в графата, от която е пропищяла една съфорумничка тук   Sick

Моля, ако на някого му се е случвало нещо подобно, нека сподели.
За съвет... то май няма какво да се направи... пристъпите минават от самосебе си. Нищо не помага. Тази нощ се събуди, крещейки "няма" и ме нападна с шамари  ooooh!. Бесня, бесня 10 мин, хвърля си любимото нани, с което спи, бутна си бутилката, после се надупи, взе си нанито и заспа #Crazy. А днес не щя да ходи на ясла, нещо, което НИКОГА не се е случвало.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Пойнтересувай се как се грижат за детето в яслата. Мене биха ме притеснили тези шамари и "няма". Мисля, че все от някъде е видяла това отношение и просто го повтаря

# 2
  • Мнения: 1 077
ммм, не мисля, че е това... тя от доста отдавна на ясла. А периодът с удрянато започна преди яслите и там отшумя. Сега е коренно различно. Удря без причина.  А за "няма" ... тази дума и е също отдавна в речника, но никога не е злоупотребявала. 
С една дума -  в тъч съм.  Днес питах в яслата нещо особено да се е случвало - не, те също са забелязали, че Ида е ужасно крива. Има деца, които така си се държат, но Ида определено не е нито мрънкало, нито агресивна.
В събота с бебето се държа общо взето мило - сутринта го прегръщаше, целуваше, носеше му играчки, казваше на майка му да го гушне, когато заплачеше. Е, посегна да му дръпне 2-3 неща, но нищо съществено. На другия ден ми разказваше за него с 32-каратова усмивка и целувки.

По-скоро, като че ли е не просто агресивна, а много лабилна. След такъв изблик се втурва да ме прегръща и целува и ми вика нежно-нежно "мамо,мамо,мамо"  newsm78

Идеи?... или да хвърля един боб, пък каквото покаже  Thinking Crazy

# 3
  • Мнения: 1 655
Май сте влезли в 'НЕ' периода и така нареченото 'първо юношество'. Всички деца минават през този период, едни го карат по-леко, други по-тежко. Тук можеш да прочетеш повече, има и съвети към родителите.

# 4
  • Мнения: 4 244
Белята, според мен нещо е станало в яслата което се е запечатало силно в съзнанието и. Може да не е с нея, а с някое друго дете и да го преживява все още
На тая възраст още не отличават сън от  реалност, и това нощно будене е явно сън с преживяване на случката
Гушкай я, не и говори, ще и мине. Само ти се въоръжи с търпение

# 5
  • Мнения: 1 077
уфф, много ми се ще утре да се похваля с нов, ПОСЛЕДЕЕН Grinning, зъб... и че е минал тоя ужас... дано не съм прекален оптимист  Confused

# 6
  • Мнения: 3 211
И Габи от известно време е така, както казваш ти - лабилна.
Не знае какво иска, седнала на тоалета и пикае, и в същото време крещи: "нямам пиш".
Събужда се през нощта и раздава ритници, вика не, няма, не искам, сякащ я колят, друга нощ пък реве: аз ще ям гризки.
Явно сънува постоянно някакви сънища. Това не е всяка нощ и според мен няма връзка в яслата. И на Габи й е останало да извади последния кътник. Може и да е от зъби, но не съм вече сигурна в нищо. Явно много преживява всички събития подсъзнателно.
Има моменти, в които е ангелче, а в други е направо дяволче.
Ида може би се радва на бебето, но подсъзнателно ревнува или пък просто се е преуморила от много, макар и положителни, емоции.

# 7
  • Мнения: 1 077
Не знаеш каква утеха е, че има и друг на нашето дередже.   Mr. Green Embarassed Това с гризките при нас беше във вариант - "искам да карам колело" - в 03.00 или "искам да спя на дивана в хола". но с тоя побой в неделя, аз се уплаших. И наистина си мисля, че нещо я боли, дразни, мъчи. И силно се надявам да е зъб. Преди това беше почти 5 дни с Т. Вариантите са два - Шеста болест (розеола) или зъб... Т мина, петна не се появиха . Остава да е зъбът. Е, съвсем на повърхността е, но още не е пробил.
Страх ме е да звънна на някого с дете да се видим, че не зная как ще озаптявам Ида.  newsm78
Ето сега се чудя какво да я правя следобеда.  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 792
 Тамън щях да те питам, дали не е болна или дали има симптоми на болест, след като се държи така и видях, че си писала за Т.
   При мен и при двамата поведение, при което има рязка смяна на настроенията, прекалена нервност и избухливост, винаги е било симптом на разболяване, сигурна ли си, че е оздравяла Thinking, не може да е само зъба, тези последните се изкарват почти неусетно, може и да не съм права, но при Димана и Момчил, установявах, че са се появили едва след преброяване на зъбите.
  Аз бих те посъветвала, ако можеш да пуснеш една пълна кръвна картина, да се види, дали няма възпалитен процес в организма, както вече писах, такива избухливи периоди и при двамата винаги са били заради болест, при тях сигурен признак за оправяне е дългото спане.
 На тази възраст Димана след изкарване на някоя болест почти на крак, със същите нервни изблици е заспивала примерно в 17 часа и се е будила в 8-9 часа на другата сутрин свежа като краставичка Laughing, смятай колко силно се изтощава организма.
  Може да и направиш един хранителен режим изцяло на пресни плодове и зеленчуци, сега е сезона и няма нужда да пие синтетични витамини, за да и помогне да и се укрепне организма.

# 9
  • Мнения: 1 077
Цитат
сигурна ли си, че е оздравяла , не може да е само зъба

мм, не съм Thinking Пуснах урина и нитрити - нищо. Предния път, когато и изби зъб, пак беше с т.нар. отит (нарочно пиша т.нар. защото върви комплект САМО със зъби)  -  една седмица хрема, без Т Shocked, 2 дни нищо, освен накъсан нощен сън, на третия - изтекло ухо без болки Shocked, бисептол - и нов зъб. Следващият зъб - само хрема и изпотяване, ако не се лъжа, че вече луднах с тия зъби, уши и други такива  Crazy.
Та затова в момента не смея нищо да кажа. Първият път ден преди да и изтекат ушите пусках антибиограма нос, гърло - НИЩО. Shocked
Та, силините ми надежди са свързани с последния зъб... ако може без уши този път... ако не - с уши, но без тези адски пристъпи. ooooh!
Поне да ядеше плодове... само ябълка и краставица признава.

# 10
  • Мнения: 2 792
Та, силините ми надежди са свързани с последния зъб... ако може без уши този път... ако не - с уши, но без тези адски пристъпи. ooooh!
Поне да ядеше плодове... само ябълка и краставица признава.
  При поникването на зъбите, има спад на имунитета и нищо чудно успоредно с това да си влачи и някой вирус, но със сигурност детенцето си има причина да е толкова напрегнато.
  Ябълките са си супер плод, колкото може повече и давай да яде, виж за краставиците, не мисля, че са осбенно помагащи. Що не я пробваш с моркови направени като цветенца, кайсиики на гъбки и разни други очароващи щуротийки.... Wink
   Стикам палци да се оправяте Hug

# 11
  • Мнения: 1 077
отивам да си взема Франкенщайнчето от яслата. Дано не ми искат за другия месец освен тоалетна хартия и сапун, риванол и лепенки.... Embarassed

# 12
  • Мнения: 1 077
Вчера беше добре, ексцесии почти нямаше. Само че пак се скъбуди посред нощ, настоявайки "няма, няма, няма,няма" и пак се нахвърли да ме шамари  #Crazy. После пак се надупи и заспа.
Междувременно за 2 дни като че ли речникът и се разду с 300 %, облича си сама панталоните и блузите... newsm78. Някакъв свръхускорен напредък, като че ли, който така да и влияе? М? Звучи ли логично?
След 4 дни с температура, сега е 3 дни със студена пот... Thinking, то и това при нас зъб значи, та....уф, изчака ми се чакането... Tired Tired Tired

# 13
  • Мнения: 4 244
Белята, така както го описваш си е скок в интелектуалното развитие и му трябва на детенцето да го предъвче и преглътне, за да си стане пак предишното слънчице на мама
Прояви малко търпение и ще видиш какво страхотно дете ще имаш след 2 седмици примерно  Hug  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 077
ооо, с търпението съм ОК. Чак ми се струва, че понякога прекалявам...Днес орева Халите за 10 мин., защото в детския център имаше РД и не ни пуснаха, но пък, след като събрахме погледите на всички, си тръгнахме като първи приятелки гушнати. Mr. Green... Нещата вървят на добре..пу-пу..
Благодаря за подкрепата! То ясно, че не сме единствените, ама е хубаво някой да ти каже нещо успокоително и мило. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт