Има ли тази година данъчни облекчения за деца?

  • 4 297
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
 Здравейте?
Миналата година съпругът ми попълни чрез работодателя си декларация за данъчно облекчение за едно дете.Подаде я в началото на декември 2007г и в края на януари 2008 му изплатиха сумата пак чрез работодателя.
Въпросът ми е тази година има ли такива данъчни облекчения?
Намерих ето тази информация в нета:
http://dnes.dir.bg/2008/12/02/news3684671.html
Означава ли това,че ако нямаш кредит за жилище не получаваш данъчни облекчения.Малко се обърках от тази статия.Ако някой е подал такава декларация нека разясни какви са изискванията и има ли срок за подаване?И дали може всеки да я подаде?
 Незнам дали тук е уместно да поставя темата.Моля за извинение,ако съм объркала.

# 1
  • Мнения: 302
Мила това данъчно облекчение е съвсем различно от това за което питаш ти.Понеже имам ипотечен заем и знам.Това облекчение за което си чела е за облекчаване на част от лихвата по заема.Няма нищо общо с това облекчение което дават за детето.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравейте?
Миналата година съпругът ми попълни чрез работодателя си декларация за данъчно облекчение за едно дете.Подаде я в началото на декември 2007г и в края на януари 2008 му изплатиха сумата пак чрез работодателя.
Въпросът ми е тази година има ли такива данъчни облекчения?
Намерих ето тази информация в нета:
http://dnes.dir.bg/2008/12/02/news3684671.html
Означава ли това,че ако нямаш кредит за жилище не получаваш данъчни облекчения.Малко се обърках от тази статия.Ако някой е подал такава декларация нека разясни какви са изискванията и има ли срок за подаване?И дали може всеки да я подаде?
 Незнам дали тук е уместно да поставя темата.Моля за извинение,ако съм объркала.
Teзи облекчения отпаднаха с въвеждането на плоският данък.

# 3
  • Мнения: 58
arnaudova24 и Aннa,благодаря ви за бързите отговори!

# 4
  • Мнения: 249
Здравей, данъчни облекчения за деца за 2008-ма няма, тъй като се въведе 10% плосък данък за доходите на физическите лица. А статията която си цитирала се отнася за това, че ако имате със съпруга ти Ипотечен кредит за единствено жилище, можете да си намалите Данъчната основа применрно за Данък сгради, със сумата на лихвата ви, която плащате за годината за този кредит. Така Данъчната основа се намалява и данъка ви ще стане по малък. Облекчението е за данъците, а няма да ти намалят лихвата от банката, от която е теглен данъка  Peace

# 5
  • Мнения: 9 973
а на мъжа ми така и не му преведоха облекчението-МАЙМУНИ ТЪПИ!!! #Cussing out

# 6
  • Мнения: 1 477
Миналата година подадохме декларация.Нищо не ни преведоха.Тази година няма да си губя времето.

# 7
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Миналата година подадохме декларация.Нищо не ни преведоха.Тази година няма да си губя времето.
А защо не си търсите парите?
Аз не бих оставила така нещата! Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 8 932
Tърсете си парите. Ако сте подавали данъчна декларация в данъчното, ако пред работодателя, мисля че от него. На нас миналата година ни ги преведоха 1 месец след подаване на декларацията.

# 9
  • Мнения: 58
Tърсете си парите. Ако сте подавали данъчна декларация в данъчното, ако пред работодателя, мисля че от него. На нас миналата година ни ги преведоха 1 месец след подаване на декларацията.
И на нас така!Преведоха ги от работодателя.
renka79, благодаря за отговора!Че хич ме няма в тези бюрокращини и като прочетох статията съвсем се обърках,защото аз търсих друга информация пък ми изскочи това.

# 10
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Здравей, данъчни облекчения за деца за 2008-ма няма, тъй като се въведе 10% плосък данък за доходите на физическите лица. А статията която си цитирала се отнася за това, че ако имате със съпруга ти Ипотечен кредит за единствено жилище, можете да си намалите Данъчната основа применрно за Данък сгради, със сумата на лихвата ви, която плащате за годината за този кредит. Така Данъчната основа се намалява и данъка ви ще стане по малък. Облекчението е за данъците, а няма да ти намалят лихвата от банката, от която е теглен данъка  Peace
Не е по темата, за което се извинявам, но дълго търсих нещо по този въпрос.  Embarassed Каква е процедурата за това облекчение? Какви документи се изискват и къде се подават?

# 11
  • Мнения: 249
zwetellina, пак да напомня че за 2008-ма година няма такива облекчения, отпаднаха..... А сега се подават Данъчни декларации именно за този период  Peace

# 12
  • Мнения: 9 973
Миналата година подадохме декларация.Нищо не ни преведоха.Тази година няма да си губя времето.
А защо не си търсите парите?
Аз не бих оставила така нещата! Peace
и на нас не ни ги преведоха,какво да правим Thinking

# 13
  • Мнения: 9 973
А сега се подават Данъчни декларации именно за този период  Peace
за кой период?

# 14
  • София
  • Мнения: 8 932
Миналата година подадохме декларация.Нищо не ни преведоха.Тази година няма да си губя времето.
А защо не си търсите парите?
Аз не бих оставила така нещата! Peace
и на нас не ни ги преведоха,какво да правим Thinking
Aко сте подавали в данъчното, трябва да имате входящ номер. Обаждате се там и по входящият номер ще ви направят справка.

Общи условия

Активация на акаунт