Забременяване с второ дете

  • 14 872
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Извинявам се, ако е имало подобна тема, но аз не успях да я открия. Мили мами, интересува ме има ли такива, които трудно са забременяли с второто си дете? Аз съм на 33 години, имам едно детенце на 9 год. и много искам да имаме второ, но вече близо 8 месеца правим опити, които засега са без успех. С първото си забременяване нямах проблени, стана още на втория месец. Преди да започнем бебеправенето, ходих на преглед. Направиха ми стандартните изследвания и по принцип нямам някакви проблеми, но нещо не се получава. При вас как стана?

# 1
  • Мнения: 2 090
Вторият път забременях след толкова време,колкото и първият път на третият месец.
Щом имате желание с половинката ти,и всички изследвания са добри,значи няма да закъснее много бебчето Hug.
Осем месеца не са кой знае колко много време,дано скоро се похвалиш Wink Peace.

# 2
  • Мнения: 4 496
Колкото повече мислиш за тези 8 месеца, толкова по- лошо се отразява това . Успокой се. Щом всичко с изследванията ви е наред, няма повод за тревога.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 139
Когато най-малко го очакваш,тогава ще стане.
Не мисли,че има проблем,щом всичко ви е ОК.
Успех Peace

# 4
  • Мнения: 636
Извинявам се, ако е имало подобна тема, но аз не успях да я открия. Мили мами, интересува ме има ли такива, които трудно са забременяли с второто си дете? Аз съм на 33 години, имам едно детенце на 9 год. и много искам да имаме второ, но вече близо 8 месеца правим опити, които засега са без успех. С първото си забременяване нямах проблени, стана още на втория месец. Преди да започнем бебеправенето, ходих на преглед. Направиха ми стандартните изследвания и по принцип нямам някакви проблеми, но нещо не се получава. При вас как стана?

Спермограма, цветна снимка на тръбите, хламидии, хормони, проследяване на овулацията?

# 5
  • Мнения: 9 814
Забременях сравнително лесно след няколко месеца опити.

# 6
  • Мнения: 1 671
При нас беше обратното-по-трудно забременях с първото, с второто стана веднага. Мисля, че най-важното е да се отпуснеш и да правиш секс за удоволствие, а не за бебе - на нас това ни беше грешката с първото. Щом спрях да мисля за овулация и тестове за бременност - веднага се получи.  Hug

# 7
  • Мнения: 2 374
Както първият път,така и вторият забременях много лесно,но 8 месеца изобщо не са много,знам,че трябва поне година да мине за да имаш повод за притеснение.

# 8
  • Мнения: 9 776
По-трудно забременях с второто. Няколко месеца ни трябваха, но и не го бяхме решили сериозно все още. Ту се навивах, ту се отказвах. Стана тогава, когато трябваше Peace. Спокойно, не се вманиачвай да правиш бебе. Ако трябва да стане, ще стане Peace. Успех!

# 9
  • Мнения: 672
Първото си дете родих на 20 години. Второто на 31. С второто забременях след 2годишни опити, след като почти се бях примирила, че няма да стане. Успокой се, стискам палци и ще видиш, че всичко ще е наред  Hug

# 10
  • Мнения: 1 090
И двата пъти забременях след 6 месеца опити. Спискам палци и при вас да стане скоро.  Praynig

# 11
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Хехе, на твоите години съм, с дете на 9, чакам второ.
Не стана обаче от раз, поне 8-9 месеца. Но бях решила вътре в себе си просто да се отпусна и да мисля позитивно. Мъжът ми припираше повече от мен.
Много ти е рано и за притеснения и за лекари.
 

# 12
  • Мнения: 9 776
tais, като каза, и аз съм на 33, с дъщеря на 10 и от скоро с второ Laughing.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 758
Аз съм на 36. С Дияна забременях сравнително лесно и бързо. Февруари става на 8г.
С Алекс правихме опити 2005та няколко месеца, така и не стана. След това се отказахме. Съвсем вече не мислех за 2ро дете. Мама си дойде от чужбина за месец и ми заяви "искам внук". Аз я отсвирих. След месец я качихме на автобуса, а седмица по-късно и се обадих по телефона с думите "честито, бабо!" Simple Smile

При нас може и нещо на психична основа да е било. В началото и мама и свеки ни повтаряха, че 2ро дете не ни трябвало.

# 14
  • На високо
  • Мнения: 824
Трудно ми е да преценя, дали второто ми забременяване беше по-лесно от първото, защото и двете ми забременяваия бяха така да се каже...неочаквани. Но пък бяха много желани и ни направиха изключително щастливи. Първият път забременях, когато тъкмо приключихме с изготвянето на документите за ин витро. Според цветната снимка бях с две запушени тръби, имаше известен проблем и при мъжа ми. И ето ти чудо - аз съм бременна  Laughing. Беше просто невероятно! Сега си обяснявам този "феномен" с някакъв спазъм на тръбите при снимането. Така и не си изясних, защо бях с такава диагноза  newsm78, а забременях спонтанно. Важното е, смятам, винаги да се търси поне още едно мнение при подобни присъди.
А второто ми забременяване пък се случи три месеца преди да започнем....да опитваме да забременея  Crazy. Тъй като родих със секцио планирахме малката да стане на две годинки и тогава да се заловим със сериозните опити. "Пазехме се". Явно - уж  Embarassed. Не стана ясно кой сбърка с изчисленията, но сега отново сме щастливи в очакване на второто си дете. Аз все се страхувах, че втори път няма да има, че първото ми забременяване е било едно прекрасно, но неповтарящо се изключение. Побърквах се от мерене на БТ и следене на овулации. Исках, когато се заловим с бебеправенето да съм сигурна, че поне в това отношение всичко ми е наред. Да не забравя да спомена  годините си  - 37. Бях почти сигурна, че ще се ходи пак по лекари и изследвания.  Е, не се наложи. Зная, че всяка от нас е уникален случай, но важното е да не се губи надежда. Рано е още да се притесняваш. Правиш каквото зависи от теб и вярваш в добрия изход на нещата!

Общи условия

Активация на акаунт