"Готини сме ний мадами, а през МАРТ ще бъдем горди мами!"

  • 14 282
  • 340
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 58
Привет и от мен  Simple Smile
Шпионирам ви  Simple Smile от известно време, но така и не съм писала. Но пък много научих от вас и ми стана неудобно само да надничам.
За протокола - чакаме си момата на 18 Март, за първи път, на дърти години  Laughing    (35 станаха някак си...)
Пожелавам на всички леки месеци до края и всичко да е наред, за да се радваме здрави и щастливи на бебоците си!

И един въпрос, ако може, към Есме:
И аз съм от Варна, с -4 диоптъра, ама вече нищо не виждам. Може ли да споделиш къде ще си преглеждаш очите и какви изследвания точно ще правиш?
На мен директно ми каза акушерката, че на моите години и диоптри секциото си е за предпочитане и аз засега така се и подготвям психически.
Благодаря ти предварително.

# 31
  • София
  • Мнения: 1
 Аз, па, няма да ви казвам като родя, живот и здраве, а ще викна 4 цигански оркестъра. Те ще вдигнат тупурдия и като дойде полицията, ще ни отразят в новините. Grinning Grinning

# 32
  • Мнения: 69
 hahaha Дърта маймуна

# 33
  • Мнения: 35
Добро утро и от мен (то си е почти добър ден) Аз станах към 10.00, но докато ви изчета...Simple SmileСтискам палци на тези, които са на ЖК днес. dessiss  честито ви обръщане, аз също се надявам следващата седмица, като ходя за болничния, бебо вече да е с главичка надолу.
Относно пиенето, аз от време на време си позволявам червено винце, само от него не ми излизат киселини, или някоя глъдка биричка...Хайде, оставям ви за сега, че мисля да се пробвам с оправяне в нас Rolling Eyes, пък ще видя до къде ще стигна..

# 34
  • Мнения: 267
Бухта, трябва да отидеш на офталмолог за преглед на очните дъна. То и като им обясниш за какво ти е прегледа, ще знаят какво да правят. Мисля, че и на частно можеш да отидеш, и ако си вземеш направление, те после пишат някакво заключение дали можеш или не. До колкото знам не диоптрите са определящи, макар, че с повечко сигурно си е по-рисковано, но това ще ти каже лекар.

Къде ходиш на консултации?

# 35
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Бухта, градска, добре дошла Hug
И моите са къде толкова, даже -4,25 допреди 1 година, днес да видим, вярно нищо не се вижда. На 30 съм ама доктора ми не е настоявал за секцио-каза само да направя преглед. В "Св. Петка" ще ходя, по принцип са им заети часовете, но като видяха за какво е веднага ми дадоха час. Още не знам какво ще ми правят, но като мине прегледа, когато имам хал да погледна копмютъра, ще ти отговоря подробно. Иначе миналата година в "Св. Клементина" ни правиха профилактични от работата, та офталмоложката ми направи много добро впечатление защото ни прегледа доста подробно. Трябва да проверя как се казва, забравила съм. Ама не ми се разправяше с направления и затова. Чувала съм 2 версии-че е определяща здравината на ретината, т.е. дали има отлепвания и втората, че е важно налягането на дъната. Ама това са слухове, днес ще питам лекар и това ще споделя.
И аз пия винце от време на време-червено или бяло, друго не.
Маймун, само така! Да се знае трябва!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 58
Мерси за инфото Нагаина,
Аз съм в Майчин дом, при д-р К. Атанасова и Рени Корновска.
Тъкмо отивам при личната си, ще видя дали ще ми даде направление и за очен. Сега ми трябва за УНГ, че по празниците изкарах страшно възпаление, ужас беше. 

# 37
  • Мнения: 222
Маймунке  rotfImao супер си  Peace Само кажи от коя телевизия ще дойдат, та да следим  Peace
Добре дошла на новата мама  Hug
И аз днес съм на ЖК, от 2ч. , после ще докладвам
Ама как рита само това бебе ooooh! едвам се изкъпах преди малко - гоних си корема от едната страна на другата за да го измия  Mr. Green Вчера се беше кротнал малко (като никога, та чак се притесних) ама сега си е добре - шутари си малкия, няма милост към майка си

# 38
  • Мнения: 28
Аз, па, няма да ви казвам като родя, живот и здраве, а ще викна 4 цигански оркестъра. Те ще вдигнат тупурдия и като дойде полицията, ще ни отразят в новините. Grinning Grinning
Joy ей бебка чак събудих от смях.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 12:14 от kremmyto

# 39
  • Варна
  • Мнения: 858
Дърта маймуна абе жена смили се над нас  Joy всеки път така ни разсмиваш че бебетата се хилят и те в коремите ни  Joy Някой път ще се задуша от смях след твой пост  Joy Нищо де,имаме нужда и от това  Hug
vily_st стискам палци и твоя бебо да се е обърнал вече  Hug

# 40
  • Мнения: 422
Включвам се и аз в новата тема. Много е хубава, но като видях слончетата реших да се претегля на кантара. Така спонтанно ми дойде, въпреки че не биваше.
И резултата беше  ooooh! Не съм качила много, но пък тръгнах от повечко килограми и сега като гледам цифрите ми прилошава. Трябва да спра да ям.

# 41
  • София
  • Мнения: 9 558
Здравейте, и аз да се разпиша днес.

Вчера бях на ЖК и за съжаление бебка е още седалищно Sad , много се надявам да се обърне до другия преглед, защото лекарката ми взе да ми говори за секцио, ако и на следващия месец пак е така, а на мен хич не ми се иска. Иначе всичко е наред - беба е 1,260 кг и върви няколко дни напред, видя се и вратлето - няма пъпна връв наоколо и поне за това се успокоих. Прегледаха ме доста обстойно, заради кървенето, което получих - плацента ми е ок, кръвното ми е като на младенец (по принцип съм с много ниско кръвно), даже ме провери за разкритие. Бях и на запис на тонове, или по скоро опит за запис, защото малката маймунка беше решила да се мести постоянно и лекарката трябваше да мести постоянно диода (всъщност не знам дали са диоди newsm78 или нещо друго), за да се чуват тоновете. Това което успя да измери е в норма.
Днес ходих да ми правят поредните изследвания на кръвта, албумин и разните други. Дано вече да са ми се подобрили показателите, че последните пъти не бяха особено добри  Praynig

За имената и ние сме зациклили на 3 - Анна, Елица и Преслава. Мъжа ми май взе да клони все повече към Елица -звучало му нежно - а това беше първото име, което измислих. Така че може и да кръстим беба така.

Момичета не знам дали ви казах, че последните две седмици в нашия офис се родиха 3 бебчета - 2 момчета и едно момиче. А днес във Вита се засякох с една колежка, която днес ще ражда със секцио и тя ще има момченце. Голяма радост и черпене падна  Laughing Laughing

Хайде отивам да поработя малко

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
мънки, и мен искрено разсмя  Joy

кикоимери, все се каня да ти кажа, че аватарчето ти много ми допада  Heart Eyes

слънце, както винаги - прекрасна тема с много сладурски слончета, да са ви на Късмет и Щастие   bouquet

# 43
  • Мнения: 4 428
Добро утро, момичета  Grinning

Да кажа и аз за очите. Понеже и на мен това мие проблема + тесен вътрешен таз и бебето ще излезне по-трудно. Та аз съм -8 и -8.5. Няма какв да обяснявам, че съвсем нищо не виждам без лещи  Mr. Green
Та прегледа за дъната е основен за определяне на вида раждане. Разширяват ти зениците с капки и така се оглеждата дъната и кръвоносните съдове. Малко е гадно, защото ходиш на сляпо о/о 3-4 часа след прегледа. Особено слънцето много дразни  Tired
Та това е.

Дессисс, честита ви покупка. Да я покажеш  Grinning

Много се радвам и на другите хубави новини от ЖК и успех на следващите  Grinning

Росита, във вашия офис се е заформил не дъжд, ами направо ураган от бебета  Laughing  baby_neutral

# 44
  • София
  • Мнения: 211
Добре дошла обратно при нас на Tony_st, липсваше ни! Има да наваксваш с новините....
dyMa, моя док ми каза, че бебчо си се върти постоянно, тъй че предния път (началото на декември още) като ми каза, че вече е надолу с главата, не посмях да се радвам много, защото има още многооо време и сигурно ще има да си се мести още доста... А, и ти нали си съвсем на края на март.... Споко, чувала съм и за много случаи, когато бебчовците се обръщат броени дни преди раждането.
magica1983, ти също не се безпокой, че още не сте с главата на долу. Аз да те питам, ти нова мама ли си, че нещо ника ти ми е непознат? Ако не си и си писала и други път, прости!
зелено човече, да, разбрах, че пак са ти сменили термина... Ама, се чудя, защо така? На база размерите на бебо или какво? На мен от как съм бременна всеки път ми го потвърждават за 18ти. Ей, ама на теб съвсем малко работа ти останало още, а?  Whistling Аз съм на работа чак до 01.02. Може като излезнем 45 дни преди термин и сме по-свободнички, да се пошматкаме малко из Люлин (нали сме си близичко Simple Smile). А, и аз съм доста назад с покупките...
Аз имам телефонните номера на много от Софийските мами, пък и нали вихрогончето си ни чете, пък и живот и здраве, ще я правя горда леля (ах, на мен колко си ми харесва да съм леля  Heart Eyes), най-вероятно, да я помоля тя да ме оповести и да се похвали (живот и здраве, само да стигнем до там).
Моля ви, не ме плашете и мен със смяна за пола, едно че нямаме мъжко име, друго, че така съм си свикнала с идеята за момиченце!
slancetoo, мерси за новата темичка, много сладички тези слончета!
На всички с прегледи днес, успех и чакаме да се похвалите.
Аз тази нощ също много се въртях... като пумпал съм..
Бухтa, добре дошла. И аз съм с мома и на 18ти.
Честито на офисите с много бебета.
Хайде, момичета, хубав ви ден - днес ми е по-спокойно и съм наоколо, да знаете!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт