Прохди преди няколко дни, а сега не иска!

  • 1 520
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Преди няколко дни синът ми започна да ходи сам. Бях много щастлива, вървеше много хубаво, но от днес отказва напълно да ходи, ако не ме е хванал! Държи ми само пръста, но не иска без да е хванат за мен...не знам какво му стана, усещам че го е страх. Като го пусна той сяда на земята по дупе и не иска да ходи. Моля ви за мнение, ако ви се е случвало! Не знам какво да направя, как да го накарам пак да тръгне сам?

# 1
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми проходи преди 4-5 дни и в момента е по същия начин като сина ти.Не иска да ходи ако не ме държи поне само за пръста,но при нея проблема е че падна на 2 ден след като проходи и явно се стресна.Сина ти падал ли е ?

# 2
  • София
  • Мнения: 111
Според мен, най-вероятно е паднал или се е изплашил от нещо. Не го насилвай, изчакай го и отново ще тръгне самичък, когато събере смелост.

# 3
  • Мнения: 1 691
Разбрал е, че ходенето не е толкова лесно Simple Smile и съответно иска някаква сигурност. Не се притеснявай - след известно време пак ще се отпусне! Нищо лошо няма.
Синът ми вкъщи си ходеше стабилно, а навън ме държеше за пръста няколко месеца след като беше проходил.

# 4
  • Мнения: 367
Ами той има една много голяма кошара и аз вчера го бях оставила сам за малко. Беше започнал и в нея сам да ходи, та като влезнах плачеше, може би е паднал докато ме няма и се е уплашил, не знам....Колко ли време ще го държи този страх  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 978
Спокойно, не се притеснявай. Когато синът ти се почувства отново готов да върви без чужда помощ ще го направи. Има различни деца при някои това отнема няколко дена при други около месец

# 6
  • София
  • Мнения: 5 079
Не можеш да го накараш. Mr. Green Ще се отпусне и ще проходи. Радвай се, че е по - предпазлив. Синът ми също проходи на 1г 1м, но дефакто започна да се пуска на 1г 2 - 3 м, но пък не е падал. Радвай се, че иска да говодиш за пръстче, че после като се отприщят, ще видиш какво е да го караш да ходи за ръка, а той да не иска... Crazy

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Като се отпусне и реши ще проходи-няма как да го накараш

# 8
  • Мнения: 367
Ехх, откога го чакам този момент - да се отприщи и да ходи сам! Трябва да се науча на търпение....

# 9
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Сигурно е паднал и се е стреснал. Ще се отпусне след време, не се притеснявай

# 10
  • Мнения: 9 389
Не го насилвай като не иска.Ще тръгне от самосебе си,че после няма да можеш и да го спреш.

# 11
  • Мнения: 27 524
Е, спокойно, де, какво има да го караш? И дума да не става  Stop Остави детето, това, че се е пуснал и ходи не означава, че така трябва да си остане. Ще си превъзмогне сам опасенията и страховете. Ако го насилваш, само ще влошиш нещата  Peace

Тук често се пускат теми, които не разбирам - как да го накарам да проходи, как да го накарам да проговори... няма какво да карате - играете си, поощрявате, но не карате  Simple Smile

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми направи първите си самостоятелни крачки на 1,2г.  Бях много щастлива, даже исках вечерта да покаже и на баща си как ходи, но нашия реши да си продължи с пълзенето  Simple Smile. Мисля, че чак след 2-3 седмици се отпусна да ходи, но беше много сигурен и стабилен. Спокойно, ще проходи, но когато той си реши  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 554
Синът ми мина през такъв период след като проходи,ще от мине,осъзнава какво прави,страх го е Peace

# 14
  • Мнения: 1 817
Ами не го карай, остави го и бъди спокойна. Скоро пак ще се престраши. Само не избързвай, да не се задълбочи страха.

Общи условия

Активация на акаунт