Деца с очни проблеми

  • 48 411
  • 431
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 062
Това е супер обнадеждаваща новина за мен, Мони!   bouquet Поне вече ще ме крепи някаква надежда, че може би ще се оправи детето! Ще следвам пътя ти и ще продължавам да бъда настоятелна със закриването на оченцето, доколкото е възможно!
Ще продължавам да се включвам с информация и въпроси.
Благодаря от сърце, пожелавам здраве и късмет на всички!  Hug

# 46
  • Мнения: 908
Лея, опитай се да го направиш като игра. Например гЪдзи върху лепенките на Никчо рисува емблеми на марки коли, защото той е запален фен и го пита преди това с лепенка на каква марка кола иска да е Wink Може да помогне и при вас, ако го направите по-цветно и весело Simple Smile Успех  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 6 062
Ще опитам и такъв вариант, идеята е интересна!
Аз иначе ползвам готовите приспособления, които се нахлузват върху едното стъкло на очилата и закриват отпред и отстрани. Благодаря за предложението, ММка!   Hug

# 48
  • Мнения: 155
Вики и мама,
много благодаря за навременния отговор!
Сега ще вляза в сайта да видя за какво става въпрос.
А знаеш ли, много ли е скъпо това лечение?
....
Влязох в сайта, но не намерих никъде инфо на английски,
дори и да му пиша не знам нищо за работата му, успешните му операции и случаите, които лекува, с какви методи и тн.
Ти знаеш ли някъде инфо на англ за него или незнам....

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 00:34 от Мама Ежка

# 49
  • Мнения: 3 914
Вики и мама,
много благодаря за навременния отговор!
Сега ще вляза в сайта да видя за какво става въпрос.
А знаеш ли, много ли е скъпо това лечение?
....
Влязох в сайта, но не намерих никъде инфо на английски,
дори и да му пиша не знам нищо за работата му, успешните му операции и случаите, които лекува, с какви методи и тн.
Ти знаеш ли някъде инфо на англ за него или незнам....
Незнам за инфо на английски,но аз мога да разкажа малко.
Клаес е витреоретинален хирург,един от най-добрите.Витректомията е операция на вътрешността на окото-стъкловидно тяло и ретина.Целта е да се премахнат тъкани и ретината да си отиде на мястото,когато е отлепена.При възрастни хора се използва силикон или газ,това се прави за да може ретината да остане на мястото си,защото при възрастни тъканите ,каквато е ретината,вече не са така еластични както при децата ,и им трябва малко помощ.
Сега виждам обаче,че си питала още в първия си пост,за възстановяване на нерви,извинявай не съм видяла.Очния нерв увреден ли е?
Защото ако е увреден става доста по сложно и варианта е само един ,а успеха е под въпрос.Само Мулдашев се занимава с нерва.Ако смяташ че положението е такова,т.е. увреждането е и на ретината и на нерва,по добре е направо там да пишеш,до три дни отговарят.

Ще ти пусна линкове и клипчета за витректомията,има много инфо Hug
Клиповете са много,гледай ги ако можеш,не е приятна гледка но ако искаш информация......
http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=vit … ;aq=3&oq=vitr
Ето и инфо: http://www.google.bg/search?hl=bg&q=vitrectomy&meta=&aq=f&oq=
Ако имаш въпроси,тук съм Hug

# 50
  • Мнения: 3 914
Ето и сайта на Мулдашев: http://www.alloplant.ru/
Ако пишете,използвайте този адрес: alloplant@bashnet.ru

# 51
  • Мнения: 3 914
Забравих да кажа.....тук в БГ също се прави витректомия,имаме е доста добри хирурзи,като проф.Танев,проф.Гугучкова,доц.Дъбов и още няколко имена,тези познавам лично.Разбира се вие решавате къде Hug
Ако ми зададете въпроса аз какво препоръчвам,няма да мога да отговоря,защото моето дете е оперирано и тук и там/чужбина/,тук направиха много ,но аномалията беше прекалено тежка ,затова имаше и усложнения.Всъщност не мога да преценя,дали усложненията са от операция или от самата аномалия,по скоро второто Peace
Проф.Танев обаче ми е фаворит,просто защото той оперира дъщеря ми и дори да не е успял,той единствен ни даде шанса Peace

# 52
  • Мнения: 1 334
Само да кажа, че при Мони е трябвало първо да оправят зрението и тогава да оперират, нали така? А нашето зрение е почти, ама почти ок... Аз като че ли имам доверие на лекарите /другия понеделник сме и при Топов/ и ще се оперираме...
Мони кажи нещо повече за операцията, моля те!

# 53
  • Мнения: 16
и аз да се обадя  Laughing ние сме с 5,5 диоптъра и на двете очи -далекогледство и закриваме дясното око по 2-3 до 4 часа /колкото издържи/ на ден .Досега сме ходили на няколко специалисти във Варна / вдругиден сме отново на преглед при Контрова/ и всички са на мнение ,че операция не се налага.Диоптрите ни са множко ...
но казаха ,че се израствали .Ние сме на 4 год. и все още има време за операция ако се наложи възприемам го като крайна мярка ,не знам ви на какво мнение сте.Обясниха ми ,че трябва да се повиши зрението на окото ,и че операцията е по-скоро механична намеса и не гарантира стопроцентово изправяне...

# 54
  • Мнения: 143
Viki i mama, понеже знам , че си най-наясно от всички ... какво мислиш за алопланта? Познаваш ли някой , който да има подобрение след такава операция?

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 20:05 от vel

# 55
  • Мнения: 3 914
Viki i mama, понеже знам , че си най-наясно от всички ... какво мислиш за алопланта? Познаваш ли някой , който да има подобрение след такава операция?
Не,не познавам,но аз когато се интересувах преди четири години,ми отговориха че за деца алопланта все още е на етап опити с животни.
Вел,следя и другата тема и много съжалявам че и при вас нещата като при нас,все нещо не става или ако стане е малко Sad,но мисля че е време да пишеш и на Мулдашев,не се знае вече,а и при глаукомата е друго,имам усещането че ще се съгласят да направят нещо при вас PeaceМен също ме поканиха на втората година /аз пишех всяка,досадница съм Mr. Green/,но не пишеше в поканата че ще поставят алоплант,не защото не са го имали предвид,а защото никой не се наема да каже нещо само по документи,затова поканата беше за преглед и оценяване на положението,но бяха сигурни че ще направят нещо при по-доброто око,за дясното на Вики и те ми отказаха.Опитай,може вече да го поставят,аз лично му вярвам на този алоплант,има голямо бъдеще Peace
Ако имаш нужда от мен,знаеш насреща съм Hug

# 56
  • Мнения: 143
Не знам , тоя алоплант го описват като някаква панацея за всички болести. Пък четох и за книгите на Мулдашев...земята била обградена от пирамиди, числото "пи" не било 3,14 , разни тибетски истории...ще видим какво ще пишат за Орхан Мурад . Мулдашев щял да го оперира тая пролет.

# 57
  • Мнения: 4 053
Само да кажа, че при Мони е трябвало първо да оправят зрението и тогава да оперират, нали така? А нашето зрение е почти, ама почти ок... Аз като че ли имам доверие на лекарите /другия понеделник сме и при Топов/ и ще се оперираме...
Мони кажи нещо повече за операцията, моля те!

да, така беше.
а, за операцията какво да кажа,
с пълна упойка,
преди да го вземат му сложиха някаква инжекция в крачето и след 10-15 минути ми го взеха,
операцията беше около 40 минути, тя се води козметична,
после цял ден не можа да се въбуди, повръща, и някъде към 20 часа вечерта стана адекватен,
имаше 4 шева, които личат още,
а на другият ден още от сутринта тичаше по коридорите с другите дечица и ни изписаха
тогава,
и от тогава ходим през 6 месеца на преглед- включително и тази вечер.
Слава на Господа всичко е наред,
пожелавам ви на всички да изпитате моето щастие  Hug

# 58
  • Мнения: 3 914
Не знам , тоя алоплант го описват като някаква панацея за всички болести. Пък четох и за книгите на Мулдашев...земята била обградена от пирамиди, числото "пи" не било 3,14 , разни тибетски истории...ще видим какво ще пишат за Орхан Мурад . Мулдашев щял да го оперира тая пролет.
Не чакай да видиш резултата на Орхан Мурад,той е с атрофия на нерва,там е под въпрос каква ще е ползата Peace
Може би ще има силует,но едва ли ще възвърнат зрение,това не го вярвам.А при вас не е същото,просто ти казвам да не се разочароваш,когато излезе информация за Орхан,че всъщност не е съвсем прогледнал Peace

# 59
  • Мнения: 3 914
Мони ще почерпиш,ама на скайпа,че нали знаеш,стражарите витаят и във въздухаааа Mr. Green Hug

Общи условия

Активация на акаунт