планувам нещо гадно

  • 11 026
  • 170
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 757
Извинявай за тъпия въпрос, ама ти добре ли си?Теб те интересува просто да имаш дете, без да те е грижа, че децата се раждат с любов и желание и е голямо щастие да бъдат отглеждани в пълноценно истинско семейство от двама обичащи се родители. Ако просто имаш зор някой да ти направи дете, мисля наистина, че доста си закъсняла-такива неща хората правят авантюристично на 18-20, ама на 30......Аз имам приятелка, на която й минават подобни мисли през главата, на 33 е, няма сериозен приятел, а според мен няма как и да го има, защото се мисли за прекалено независима, самодостатъчна и други от сорта. Абе развила е синдрома на старата мома според мене, да ме извиняват несемейните дами над 30 ама има нещо като такъв манталитет.

А ти добре ли си. Бабите ни като че ли все по любов са се женили и са планували децата си. Тамън ни едното ни другото. Раждали са на по 12 години и изобщо не са знаели кво правят.  И са ги женили родителите по техен избор. А пък  днес като видиш как повечето деца живеят в пълноценни сплотени семейства изпълнени с любов между съпрузите.... Половината са разведени, а другата половина пред развод. Дай да спрем да раждаме деца в такъв случай. Или това, че не можем да си намерим мъж, който да търпим да се обричаме на самота и бездетие.
И синдромът на след 30 годишните стари моми много не го разбирам. По скоро стари моми остават особените жени, които се имат за много независими, или не могат да търпят някой покрай тях или са прекалено придирчиви към мъжете или не знаят кво искат.... Има разбира се и такива, които с удоволствие биха се омъжили, но наистина не могат да си намерят, нямат кандидати. Но дали си самотник ти идва от природата, а не от възрастта. И тя помага ама не е определящ фактор.
Съвсем нормално е жената като мине 30 години да започне сериозно да се замисля за дете. Това и е заложено в женската природа, страх да не остане без деца. По скоро е ненормално да искаш да имаш деца ама да нямаш, защото се съобразяваш с обществото какво ще каже. Бе не че е ненормално, но е глупост

# 166
  • Мнения: 24
          Към авторката на темата-защо не обърнете схемата и да живеете заедно пред работната седмица,сравнително по-кратко време ще сте заедно,само вечер,вечеря,легло...След като ти е трудно да понасяш присъствие през почивните дни,това е 24 часа заедно,вариантът,който предлагам е по-малко натоварващ.Живяла ли си със съквартирантка,с други хора как се чувстваш за по-дълго време?

Напълно съм съгласна с това. Мисля, че авторката всъщност няма проблем, а са я хванали лудите на 30-годишната жена.
Не знам дали ще помогна, но мен също ме бяха хванали тия луди  #Crazy като бях на 32. С мъжа ми /тогава гаджета/ живеехме у нас /ако може да се каже живеене - то си беше направо на гости от негова страна/. Издържах цял месец и се разделихме. А през цялото време си мислех "Господи, той е перфектен за баща на детето ми" и реших и аз че съм изтървала вече влака /каква смотана съм била/, а искам дете от него, а не искам да живея с него. Мислих към месец, накрая реших да пробваме да поживеем като семейство самостоятелно със всички + и -. Така и стана, на 2-рия месец от пробния период бях бременна. Всичко сякаш се преобърна. Сега съм на 34, с дете на 1г. Съжалявам само за това, че по-рано не заживяхме заедно.

ПС: добре,че таткото беше и все още е до мен, че като си спомня в каква следродилна депресия бях изпаднала, не знам какво щях да правя без него.

Желая ти успех.

# 167
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
И какво стана нататък?Роди детето, събра ли се с баща му? Или си има друг тате? newsm78
Нее .тати ни последва в чужбина работихме заедно ,но тои до последно не знаеше какво да прави и как да постъпи .Там ми каза че като се върнем нямя да сме заедно,приех го нормално ,но му казах че ако си промени решението да не е заради детето ...толкова унизително...Но там където бяхме на работа (защото той реши да доиде си загубих хубавата работа и се наложи да работим и двамата работа която и за двамата беше трудна )тои ме гледаше как до 7мия месец работих работа ,за която той се чувствашре виновен,не мрънках ,не се оплаквах ,даже и когато прокървих в 5тия м.Стисках зъби и вътрешно си вярвах ,че всичко ще се оправи ...а толкова бях уплашена -освен него никой не знаеше че съм бремена и доктора ми ,който ми забрани да пътувам ,камо ли да работя.Мисля че там ме опозна ,заслужих си уважението и там аз се влюбих в него -и той се държа мъжки -на тази работа която той я работеше все още не познавам мъж които да я работи без да се оплаква ,а той не знаеше и езика и манталитета им..тогава се опознахме и се родиха чувства само между нас ...и точно тогава хормоните които бушуваха в мен (де да знам че са от бременноста)ми докараха ревност -една рускиня го харесваше ,а той не стига че не беше мой ,но и да го ревнувам... newsm78абе лудост.И то гава му казах ,че ако ще сме заедно ,ще е защото се обичаме иначе винаги може да е татко от време на време.Пак прекалих...ама не може да се отговири едносрично Embarassed

# 168
  • Мнения: 2 448
Има ли някакъв напредък в плана?  Rolling Eyes

# 169
  • Мнения: 1 749
Извинявай за тъпия въпрос, ама ти добре ли си?Теб те интересува просто да имаш дете, без да те е грижа, че децата се раждат с любов и желание и е голямо щастие да бъдат отглеждани в пълноценно истинско семейство от двама обичащи се родители. Ако просто имаш зор някой да ти направи дете, мисля наистина, че доста си закъсняла-такива неща хората правят авантюристично на 18-20, ама на 30......Аз имам приятелка, на която й минават подобни мисли през главата, на 33 е, няма сериозен приятел, а според мен няма как и да го има, защото се мисли за прекалено независима, самодостатъчна и други от сорта. Абе развила е синдрома на старата мома според мене, да ме извиняват несемейните дами над 30 ама има нещо като такъв манталитет.

А ти добре ли си. Бабите ни като че ли все по любов са се женили и са планували децата си. Тамън ни едното ни другото. Раждали са на по 12 години и изобщо не са знаели кво правят.  И са ги женили родителите по техен избор. А пък  днес като видиш как повечето деца живеят в пълноценни сплотени семейства изпълнени с любов между съпрузите.... Половината са разведени, а другата половина пред развод. Дай да спрем да раждаме деца в такъв случай. Или това, че не можем да си намерим мъж, който да търпим да се обричаме на самота и бездетие.
И синдромът на след 30 годишните стари моми много не го разбирам. По скоро стари моми остават особените жени, които се имат за много независими, или не могат да търпят някой покрай тях или са прекалено придирчиви към мъжете или не знаят кво искат.... Има разбира се и такива, които с удоволствие биха се омъжили, но наистина не могат да си намерят, нямат кандидати. Но дали си самотник ти идва от природата, а не от възрастта. И тя помага ама не е определящ фактор.
Съвсем нормално е жената като мине 30 години да започне сериозно да се замисля за дете. Това и е заложено в женската природа, страх да не остане без деца. По скоро е ненормално да искаш да имаш деца ама да нямаш, защото се съобразяваш с обществото какво ще каже. Бе не че е ненормално, но е глупост

Бабите ни не са търсили генетичен мат'риал,омъжвали са се.А да родиш дете,без да си омъжена......нали е ясно какво е означавало?Това,че браковете не са излизали сполучливи...Ами представи си да се омъжиш за първото си гадже,.....Не е много сладка представата,нали?Но ,в днешно време,имаме късмета да си ...изберем мъж(така да се каже) и да можем да ...опитваме,без да бъдем заклеймени.

# 170
  • Мнения: 2 617
Има ли някакъв напредък в плана?  Rolling Eyes

Да бе, напредък. Напоследък тук е пълно с разни теми, в които хората се счупват да пишат мнения, и накрая авторът (авторката де) изчезва яко дим, че и се обижда понякога - и като "отмъщение" решава да не уведоми хората за развръзката. Не че ще си разплета жилетката от мъка де, ама пусто любопитство все пак...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт