От кой тип хора сте

  • 3 615
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Ако разделим хората условно на 2 типа.
Едните опортюнисти или изобщо такива, които винаги искат да се напаснат с мнозинството, мнението им се влияе от това на масите, винаги са верна и неизменна част от тълпата. Ако тълпата сочи някой с пръст, плюе, бие, обвинява и те веднага си присъедняват гласа към нейния. Винаги търсят и намират начин да са одобрени от хората и си формират принципите въз основа на това, което е най масово разпространено в обществото.
Другият тип е хора, които винаги са черната овца. Не искат или не умеят да си съобразят поведението с вкуса на околните. Обикновено са на контра, инстинктивно застават на страната на слабия и ругания, дори самите те да не одобряват поведението или постъпката му, стават "адвокат на дявола" защото мислят, че всеки има нужда от защита или просто се дразнят настървението на масите, което приемат за жестоко, безчовечно, несправедливо, дразнят се защото усещат че тълпата се самонансъсква срещу дадения човек, отделните индивиди в нея се чувстват силни, защото са много, но поотделно са страхливци и хора без индивидуалност, които само се чудят към коя групичка да се хакнат за да задоволят нуждата си да се чувстват силни и правораздаващи. Или просто защото самите черни овци по правило не са приети от обществото  и са изпитали на гърба общественото неодобрение или дори жестокост и затова чувстват нападнатите като сродни души.
Знам, че не съм добра да казвам много с малки думи

# 1
  • Мнения: X
НикФин, нали знаеш, че има три вида хора...такива, които могат да броят, и такива, които не могат да броят. Laughing
Аз винаги съм някъде по средата с леки отклонения от 15-20 градуса, и опортюнизмът и блеенето в черно все някога омръзват, все някога се налага да бъдеш и себе си, ако все пак си успял да се откриеш.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 265
Не мога да дам категоричен отговор-всяка ситуация е сама за себе си,всеки повод е различен.Понякога съм на страната на масите,когато и моето мнение съвпада с това на другите.Понякога,когато имам вътрешното убеждение,че не са прави не се колебая да застана срещу всички.Тези определения-винаги и никога не ги обичам.
Малко извън темата-никой не би си признал,че е опортюнист,на всеки му се иска да си вярва,че е неповторим и оригинален.Според мен.но нека да виим как ще тръгне темата,интересна е,благодаря ти!

# 3
  • Мнения: 81
Сори, не влизам в скАлата... Дай друга.  Wink

# 4
  • Мнения: 46 484
Не ме интересува мнението на другите, държа на моето.
Понякога съвпада с това на тълпата, друг път не, не мога да дам категоричен отговор.

# 5
  • Мнения: 2 448
Нито съм на контра заради самата контра, нито се стремя да се харесам на всички на всяка цена.
Не знам по коя скала, но съм себе си и друга не искам да бъда.

# 6
  • Мнения: 3 634
Нито един от двата! Доста по-сложно съм (а и повечето) от това.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
По средата. Не съм вечна опозиция, но не съм и винаги с тълпата. Според зависи и конкретната ситуация. Понякога замълчавам при спорен въпрос в името на мира и добрите отношения, но не си меня мнението и не лъжа за него, просто замълчавам да не става спор. Понякога пък споря, защото смятам, че е важно, или защото държа на своето. И това става навън. Тук съм по-склонна да си кажа мнението, стараейки се, разбира се, да не нараня никого.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 430
Има и друг критерии:

"В  живота има два типа хора:едните произвеждат спирачки,а другите ги дърпат"
По темата,винаги ми е било доста шаблонно и изтъркано да поставям хората и характерите им в този или онзи критерии.Човека е уникален сам по себе си,и аз слава на Бога все още не съм забелязала клонирани характери

# 9
  • Мнения: 320
Моята позиция винаги е твърда, като на моменти се припокрива с тази на мнозинството. Вслушвам се в мнението на околните, но определено действам според моето собствено. Живота е твърде кратък - затова човек трябва да бъде преди всичко себе си.

# 10
  • Мнения: 2 757
Сори, не влизам в скАлата... Дай друга.  Wink

И трети тип може да добавя. Познавам такива, които са си природа башка. Но въпреки всичко много им се иска да са като другите, да получат тяхното одобрение и насила се мъчат да са като тях. Ама не могат да го крепят това положение дълго време и в един момент се издънват, защото тяхното аз без да го искат само изскача и се озъбва на тълпата без дори те да се усетят.
Ясно е, че всеки е микс от тия всичките. Но човек винаги си има вътрешно усещане към коя група принадлежи най вече. Аз примерно си усещам че по скоро съм от черните овци. Мога и с тълпата да се слея ако искам, научила съм се. Но не е това, което ми идва извътре. А ми идва да съм все на чомпир  Embarassed

# 11
  • Мнения: 2 757
По средата. Не съм вечна опозиция, но не съм и винаги с тълпата. Според зависи и конкретната ситуация. Понякога замълчавам при спорен въпрос в името на мира и добрите отношения, но не си меня мнението и не лъжа за него, просто замълчавам да не става спор. Понякога пък споря, защото смятам, че е важно, или защото държа на своето. И това става навън. Тук съм по-склонна да си кажа мнението, стараейки се, разбира се, да не нараня никого.

То тук е най лесно да си каже човек мнението и да се отпусне да бъде себе си. А това, че не искаш да нараниш хората и затова може да се въздържиш от мнение не значи че си конформист или квото и да било, а просто че си добър човек, да ти пука  да не нараниш другите е част от теб и ти на практика въздържайки се не изневеряваш на себе си, просто това си си ти

# 12
  • Мнения: 81
Сори, не влизам в скАлата... Дай друга.  Wink

И трети тип може да добавя. Познавам такива, които са си природа башка. Но въпреки всичко много им се иска да са като другите, да получат тяхното одобрение и насила се мъчат да са като тях. Ама не могат да го крепят това положение дълго време и в един момент се издънват, защото тяхното аз без да го искат само изскача и се озъбва на тълпата без дори те да се усетят.
Ясно е, че всеки е микс от тия всичките. Но човек винаги си има вътрешно усещане към коя група принадлежи най вече. Аз примерно си усещам че по скоро съм от черните овци. Мога и с тълпата да се слея ако искам, научила съм се. Но не е това, което ми идва извътре. А ми идва да съм все на чомпир  Embarassed

На принципа съм "Когато всички мислят еднакво, очевидно никой не мисли", та в тази връзка често попадам в ролята на опозиционер...

# 13
  • Мнения: 2 448
Е добре де, щом толкова ти е важно да се определим към някоя група - аз съм черна овца с малки бели точки. Така става ли?   Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 395
Аз съм универсален тип.
Индивидуален човек съм ,което не означава,че  не се "напасвам с мнозинството"."Винаги търсят и намират начин да са одобрени от хората"-търся одобрение само от хора ,за които мнението им означава нещо за мен и обратното  "Не искат или не умеят да си съобразят поведението с вкуса на околните"..
"инстинктивно застават на страната на слабия и ругания, дори самите те да не одобряват поведението или постъпката му, стават "адвокат на дявола" защото мислят, че всеки има нужда от защита или просто се дразнят настървението на масите, което приемат за жестоко, безчовечно, несправедливо,............" романтично, но аз не съм от тях.

Общи условия

Активация на акаунт