Каква извара давате на децата?

  • 9 249
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 993
Аз също съм пред голяма дилема със сирене или с извара да започна. Педиатърката казва с извара.Разбирасе ще има много мнения по въпроса,но съм събрала повече плюсове за изварата.Ще следя темата  Naughty
Е това е и моята дилема в момента.  Simple Smile Като чета майките тук, почти всички започват със сирене.  Thinking

# 16
  • Мнения: 1 449
Разбирам, значи въпросните готови десерти с извара са подходящи за по-късна възраст на бебетата, а не от 7-ми месец, както пише на плодовите дуети на Хип. Предполагам най-рано от 8-ми месец, какво мислиш по този въпрос Косе Босе

Най-рано на 8 м.
Плодовите дуети на Хип не са с АМ. Няма смисъл да се замества АМ+храна с такъв млечен продукт преди тази възраст или малко по-късно.

# 17
  • Мнения: 72
Никога не съм давала извара, а само обезсолено сирене.

# 18
  • Мнения: 991
Извара можеш да си приготвиш сама - просто пресичаш пълномаслено прясно мляко с малко лимонов сок например. Така си сигурна, че няма консерванти. Стига да няма в млякото де. Ако има био прясно мляко, то ще свърши работа.

# 19
  • Мнения: 4 000
Литъл Уингълс и аз нямам голям опит с изварата. (изкл. готовите десерти).
Един единствен път пробвах един десерт с овесени ядки, но нещо не се получи.

Аз лично харесвам една  солена комбинация, за която децата ни са още малки, но живот и здраве след време ще я пробвам - извара с печена чушка, пресен домат, зетхин, (евентуално яйце, маслина и пр.)

А що се отнася до това насипна или пакетирана, съм по-скоро за тази, зад която стои някой все пак по-познат производител (както Косе Босе ги е посочила)

Общи условия

Активация на акаунт