Моля за съвет

  • 654
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 852
Ситуацията е следната.Сутринта отивам при колата натискам централното и всички врати се отключиха с изключение на шофьорската.Помислих,че може да е замръзнала и се качих от другата страна,докато стигна до работата парното беше пуснато.Пред офиса пак се опитах но не можах да я отворя.Преди малко пак опитах,но без успех.Незнам какво да правя и на какъв майстор да отида.Моля за съвет.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 81
Ситуацията е следната.Сутринта отивам при колата натискам централното и всички врати се отключиха с изключение на шофьорската.Помислих,че може да е замръзнала и се качих от другата страна,докато стигна до работата парното беше пуснато.Пред офиса пак се опитах но не можах да я отворя.Преди малко пак опитах,но без успех.Незнам какво да правя и на какъв майстор да отида.Моля за съвет.Благодаря предварително.

Каква е марката? Да не е от VAG групата? При тях се получават такива проблеми... А, и като цъкаш централното, палчето мести ли се нагоре-надолу?

# 2
  • Мнения: 852
Ситуацията е следната.Сутринта отивам при колата натискам централното и всички врати се отключиха с изключение на шофьорската.Помислих,че може да е замръзнала и се качих от другата страна,докато стигна до работата парното беше пуснато.Пред офиса пак се опитах но не можах да я отворя.Преди малко пак опитах,но без успех.Незнам какво да правя и на какъв майстор да отида.Моля за съвет.Благодаря предварително.

Каква е марката? Да не е от VAG групата? При тях се получават такива проблеми... А, и като цъкаш централното, палчето мести ли се нагоре-надолу?



WV е.Не изобщо не мърда палчето.

# 3
  • Мнения: 81
Т.е. VW.  Wink
Дай модел и година, за да се ориентирам вакуумно ли е или електрическо централното.

# 4
  • Мнения: 852
Венто 1993.А между другото за палчето токущо видях че мърда нагоре-надолу,не бях обърнала внимание Embarassed

# 5
  • Мнения: 852
Явно е била замръзнала и аз като съм я дръпнала се е счупило нещо.

# 6
  • Мнения: 274
Най-новият закон гласи: "Всеки, който има и най-малък проблем с колата си или не знае елемнтарни неща за автомобила си, като например къде е резервната гума или няма представа какво е делко, шарнир или каре, му се забранява да ползва личното си МПС и трябва да си остане в къщи или да ползва градски транспорт"

Може би затова е толкова спокойно последните дни по улиците на София?

# 7
  • France
  • Мнения: 726
Да пращам ли групата за бързо реагиране? Mr. Green

# 8
  • Мнения: 81
Явно е била замръзнала и аз като съм я дръпнала се е счупило нещо.

С вакуумно си. Не вярвам да си счупила нещо, но не е изключено.
Диагностика: замръзнала врата.
Защото по-лошият вариант е: измъкнато маркуче на вакуумната система, но щом се мести палчето, значи централното работи.
Ако есента не си си намазала уплътненията на вратите с течен парафин, много е възможно цялата да е помръзнала. Също така специално на VAG групата, вратите са си слабо място от годините, от които е и твоята. Има и по-гаден вариант - отваряш врата, но след това не можеш да я затвориш - просто палеца не се връща, защото е замръзнал и тогава се кара с една ръка, защото с другата се държи вратата, докато размръзне. Гадост.

Съветвам да я понапънеш, с годините един болт там се размества и отварянето като цяло става трудно, най-вече пък на студ. А и по уплътненията е "залепнала". На пролет отиваш на майстор да ти регулира болтовете, а следващата есен взимаш памук и течен парафин и мажеш здраво всички уплътнения.
А, и ако си давала колата на автомивка тези дни и не са ти я подсушили качествено, направо се консервира, като замръзне влагата.
Успех!

# 9
  • Мнения: 852
Благодаря за изчерпателният отговор  bouquet

# 10
  • Мнения: 81
Да пращам ли групата за бързо реагиране? Mr. Green

Ааа, тази серия я гледах.
Нов сезон ли ще заформите...?  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт