Кога е време за адаптирано мляко?

  • 1 841
  • 25
  •   1
Отговори
  • гр.Бургас
  • Мнения: 22
Споделете за прехода от кърма към АМ. Каква е реакцията на бебоците?

# 1
  • Мнения: 9 973
ми от раз стана.Започна да реве яростно на гърдата,а същевременно дърпа от цицата като луд и пак реве.На 3-4 ден се светнах,че нямам капка кърма и дадох АМ и ревът спря

# 2
  • Мнения: 14 486
дали намалява кърмата се вижда по памперсите. урината е по-жълта, а акото по-малко като количество.
относно прехода зависи колко е голямо детето. дъщеря ми бе на три месеца, стана без абсолютно никакви проблеми. на по-големите бебета обаче им е трудно

# 3
  • Мнения: 959
а ако то по- малко като количество.

Това въобще не е показател. Малката през втория месец, ходеше по голяма нужда на 5 - 6 дни ( изцяло на кърма). Това означава, че кърмата се усвоява напълно.

Прехода от кърма към АМ, при нас беше лесен ( малката беше на 6 м). Абсолютно безпроблемно.

# 4
  • Временно
  • Мнения: 788
Дъщеричката ми свикна много трудно с АМ.Започнах да и давам преди 3 седмици някъде и 10 дена имахме големи проблеми-рев и дърпане,въобще не искаше да захапе биберона.Но с много настояване от моя страна започна да го пие.

# 5
  • Мнения: 14 486
въобще не ги приемам тези работи бебе да ака веднъж на 5-6 дни. всеки ден поне по веднъж.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 216
Моето бебе не даде да се разбере, че прави разлика между кърма и Аптамил. Tired Но беше на 8 месеца, когато дадох АМ за първи път, беше захранен вече.... Така или иначе-започна да си пие адаптето без никакъв проблем.

# 7
  • Мнения: 6 713
Имахме проблем със свикването към АМ. Не искаше да пие в началото, дърпаше се, огъваше се назад, направо ми разказа играта, а вече кърмата ми беше намаляла. Давах го в заспало състояние и пиеше по много малко. Сега вече като види шишето и става нетърпелива Laughing

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При нас нямаше никаква реакция-пропи си АМ от раз

# 9
  • Мнения: 2 587
И при нас нямаше никаква реакция и нормално - като се мъчеше детето първите две седмици да изкара с нищожното количество ,което имаше в мама съвсем естествено лакомо се нахвърли на АМ.

# 10
  • Мнения: 543
По мои наблюдения по-малките бебета свикват по-лесно с АМ, докато при по-големите е трудно, вече са с претенции Simple Smile

Аз съм в процес на отбиване и от известно време давам АМ вечер и изпива по много малко. Всъщност не го давам аз, а таткото, защото мен все още ме свързва с цицето Simple Smile Но е трудно, не може да свикне с вкуса, не й харесва.

# 11
  • гр.Бургас
  • Мнения: 22
Благодаря ви. Ние сме все още на кърма, но все се притеснявам, че не му стига и с едното око все гледам към кутията с АМ. По описаното от вас разбирам, че явно кърмата го засища все още. Thinking

# 12
  • Мнения: 959
Благодаря ви. Ние сме все още на кърма, но все се притеснявам, че не му стига и с едното око все гледам към кутията с АМ. По описаното от вас разбирам, че явно кърмата го засища все още. Thinking

 Ако детето е спокойно след кърмене, и  надава в нормите, значи кърмата е достатъчна на този етап. Peace

# 13
  • Мнения: 476
Ами тъй като беше на изцедена кърма и ми втръсна в един момент цялата хамалогия, реших първо да дам 1 хранене АМ, после 2 и така заместих постепено, но и изведнъж да е, ако детето не го отказва - няма проблем!  Peace

# 14
  • Мнения: 543
Сакън, щом имаш кърма защо мислиш за АМ? Сега ти видях на лентичката, че ти е малко бебенцето. Кърми си го и окото нанякъде другаде да гледа  Wink

Общи условия

Активация на акаунт