За захранването

  • 1 787
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
да не правиш грешка ей

# 16
  • Мнения: 93
И при мен беше така - на първата консултация (на 1 месец) нашето педи и то каза същото... #Crazy На втория месец ни каза да сме почвали с пюрета(плодови). Сега на третия предполагам ще каже за зеленчукови.... Но въобще не съм давала нито едно от казаните... Смятам че е много рано, а и всички до които се допитах бяха на същото мнение. За сега смятам няй-рано пене от 4 месец да по1вам да захранвм и то не със сокчета, а или зеленчукови пюрета или с нещо друго( не съм преглеждала обстойно схемите за захранване още..) newsm78

# 17
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
За това,че смятам да не я послушам ли?-НЕ мисля

# 18
  • Мнения: 922
Тя и нашата педиатърка ме караше да му давам сокче след първият месец, но не я послушах. Добра е като лекар, но що се отнася до захранването съм повече от възмутена  #Crazy и не я слушам.

# 19
  • Мнения: 344
Рано е!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Shocked Много е рано още за захранване.

# 21
  • Мнения: 20
не виждам причина да не се дават сокове на децата. големият ми син е на десет години малкия направи три месеца и на двамата съм давала сокчета от третия месец. това е истинско удоволствие за децата. няма колики няма оплаквания.

# 22
  • Мнения: 4 433
За това,че смятам да не я послушам ли?-НЕ мисля
това всяка майка си го решава.
Но тук всички ще ти кажат че е много рано #Crazy

# 23
  • Мнения: 959
не виждам причина да не се дават сокове на децата. големият ми син е на десет години малкия направи три месеца и на двамата съм давала сокчета от третия месец. това е истинско удоволствие за децата. няма колики няма оплаквания.

Проблем във даването на сокове няма.
Проблема е възрастта от която да се започне захранването със сокове...

# 24
  • София
  • Мнения: 15 216
това е истинско удоволствие за децата. няма колики няма оплаквания.

Зависи от детето. И аз започнах да наливам сокове в устата на Иво от 2,5 месеца  Embarassed , но не бих казала, че за него беше удоволствие. Да, нямаше колики, за щастие, но даването на сока беше истинско мъчение и за двама ни. Добре, че ми дойде акъла в главата, и ги спрях. После до година и нещо не искаше да чуе за сок.

# 25
  • Мнения: 1 512
И аз като всички останали ще ти кажа,че е много рано за сокове.След такава препоръка от педито и консултация с форума просто  смених педито.Аз пробвах да дам сок преди седмица и не беше никакво удоволствие за нея.Просто го изплю.Пробвах и на другия ден и пак същият резултат.

# 26
  • София
  • Мнения: 95
На мен ми казаха същото и аз без да се замисля с ентусиазъм започнах да му избирам морковите още в началото на втория месец.Малкия тъкмо беше преминал коликите и пак почнаха , а на всичкото отгоре и се изрина по бузките-а аз като незнам тъпча го с морков и се ядосвам за бузките.Спрях моркова и по мое усмотрение от средата на третия месец му правя ябълка.Харесва му, но със всичко друго ще изчакам поне до края на петия месец-все пак ако има достатъчно кърма де Laughing

# 27
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Днес бяхме при доки на консултация и е питах за захранването какво ще каже "каза ни да захранваме когато бебо си удвои килограмите от раждането"родили сме се 3900гр. , а в момента сме 6100гр. така че няма да е скоро също ме предупреди в никакъв случай да не захранвам с морков.

# 28
  • Мнения: 146
Днес бяхме при доки на консултация и е питах за захранването какво ще каже "каза ни да захранваме когато бебо си удвои килограмите от раждането"родили сме се 3900гр. , а в момента сме 6100гр. така че няма да е скоро също ме предупреди в никакъв случай да не захранвам с морков.

А обясни ли ти защо да не захранваш с морков.А  този морков  смес от пюре(тиква и морков,картоф и морков...) или сок   newsm78

# 29
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Каза ми че моркова е силен алерген, тя имаше в предвид да не е първия зеленчук .Препоръча ми да започна или с картофено пюре или с пюре от тиква когато дойде времето за захранване. Аз мисля да захраня с тиква защото сме си вечно запечени, а картофеното пюре го дават затягащо.

Общи условия

Активация на акаунт