Майчиство и дете-гледане

  • 838
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 147
Бихте ли гледали още едно дете, докато сте в майчинство? Разбира се, не докато децата са в кърмачески период, но примерно след навършване на година?
Плюсовете според мен - деца на близка възраст, социализация, постоянна среда, допълнителен доход, възможност за жената да остане по-дълго вкъщи.
Минусите - какво се случва, когато едно от децата е болно, дали жената няма да гледа собственото си дете повече от чуждото, липса на контрол от страна на майката.

Какво мислите вие?

# 1
  • Мнения: 4 406
незнам защо темата я има в два подфорума.
разбира се, че ще гледам повече моето си дете- нали моето гардже е най!
какво имаш предвид под липса на контрол от страна на майката.?

# 2
  • Мнения: 4 564
аз като се сетя след час,два игра децата как се превъзбуждат и нямаме търпение да се разделим че главите са ни тройни, представям си какво ще е цял ден
освен това едва ли майка би си оставила детето на друга непозната с дете ей така- това наистина ще е липса на разум

# 3
  • Мнения: 6 438
Какво точно имаш предвид-работа като детегледачка или приемен родител?

И в двата случая при една добра ораганизация всеки би се справил.Стига едно от децата да е достатъчно кротко Laughing.Ако имаш достатъчно място за игра и достатъчно нерви не виждам проблем.

А аз дори бих гледала другото дете повече от моето(каквото и да значи това,защото не бих пренебрргнала основни нужди на нито едно от децата),защото щом се наемаш, поемаш отговорност.

# 4
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
В смисъл срещу заплащане или.....

Зависи от детето от изискванията на родителите му и изобщо е много относително newsm78 Иначе изобщо не се съмнявам,че ще се справя,а гарджето колкото и да го обичам и да е сладко,не бих показала пред другото дете различно отношение.Ако пък детето ти е болно не е редно тогава да гледаш и двете,нито обратния вариант.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 13:55 от [x]Пиги®

# 5
  • Мнения: 5 710
Да, бих.
Във всеки случай го предпочитам пред това да търся начин да си докарвам някой др. лев с плетене на мартеници или лепене на пликове,  или нещо такова. Струва ми се, че 2-3 дечица заедно е по-добре от едно - хем заедно, хем в домашна среда. Мисля, че ще е купон, но и аз обичам деца, де.
И какво значи липса на здрав разум - нали ще мине интервю тази жена, ще говорим, ще се обясняваме за условия и т.н.
Каква е разликата с детските градини, освен, че там са 20.

# 6
  • Мнения: 4 564
и от едно интервю какво ще се прецени?- нищо!
в детските градини организицията е съвсем различна
гледачка да наемеш в къщи също е различно
всеки сам си решава като идея трябва да се обмисли има си някакви  плюсове .
дали децата ще се разбират обаче , всеки знае че има периоди в които си пазят териториите и играчките
дали начина на грижа и възпитание на едната майка ще съвпаднат с другата
все пак тя си е в къщи с нейното си дете
лично аз не бих избрала този вариант

п.п какво се случва, когато едно от децата е болно-когато е болно детето с майката гледачка другото дете  не трябва да ходи и другата майка трябва да си вземе болничен, по съшият начин нейното ако се раболее
защото майката гледачка няма как да изкара детето си от вкъщи, то там си живее
липса на контрол от страна на майкатаняма гаранция , дето трябва да е поне на 4,5-5 год че горе долу майката да добива представа как е минало ежедневието


Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 23:15 от yasmina

# 7
  • Мнения: 5 710
Интервю, договаряне,  както за всяка една работа, какво неясно има.
Това е алтернатива, не противопоставяне на детегледачки, ясли и градини.
Неудобство ( едното болно, другото не) има, разбира се, те също са предмет на договаряне, организация.
Нищо сложно и фатално не виждам, да не говорим ,че тази  форма не е измислена с тази тема.
По какво се различава контролаът в/у една детегледачка с контрола в/у детегледачка, която гледа и нейното дете.

Общи условия

Активация на акаунт