Отговори
# 645
  • Мнения: X
Благодаря ти!  bouquet
Че то с тоя шеф ни разговор се води,ни бележка  може да се измъкне... ooooh!

# 646
здравейте!
да се включа и аз в темата- с мойте въпроси, защото съм много объркана, ако може някой да ми помогне Rolling Eyes
бременна съм в 5 месец и от един месец вече ползвам болничен и така ще бъде до края на бременността ми, но за тази година имам още 30 дни болничен в началото на годината (преди да разбера че съм бременна)- та мисълта ми е дали ще имам право на МЕСЕЧНИ ПОМОЩИ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕ НА ДЕТЕ ДО НАВЪРШВАНЕ НА ЕДНА ГОДИНА? осигуряват ме на 360 лв, а приятелят ми на 280, но ние нямаме скл. граждански брак и неговите осигуровки не ме касаят- какви документи и от кой трябва да си ги на бавя ( работодател или СП) и кога точно се подават тези декларации- колко дни след раждането или преди това? Thinking
надявам се някой да ми помогне!

# 647
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
здравейте!
да се включа и аз в темата- с мойте въпроси, защото съм много объркана, ако може някой да ми помогне Rolling Eyes
бременна съм в 5 месец и от един месец вече ползвам болничен и така ще бъде до края на бременността ми, но за тази година имам още 30 дни болничен в началото на годината (преди да разбера че съм бременна)- та мисълта ми е дали ще имам право на МЕСЕЧНИ ПОМОЩИ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕ НА ДЕТЕ ДО НАВЪРШВАНЕ НА ЕДНА ГОДИНА? осигуряват ме на 360 лв, а приятелят ми на 280, но ние нямаме скл. граждански брак и неговите осигуровки не ме касаят- какви документи и от кой трябва да си ги на бавя ( работодател или СП) и кога точно се подават тези декларации- колко дни след раждането или преди това? Thinking
надявам се някой да ми помогне!


Вие работите ли по трудов договор? Ако работите ще ползвате отпуск за бременност и раждане в размер на 410 дни, започващи 45 дни преди определения термин. Ако не сте трудов договор или нямате необходимия стаж за получаване на обезщетение можете да кандидатствате да Месечна помощ от Социалната служба

# 648
  • Мнения: 137
Здравейте !
Подадох документи за детски за сина и получих отказ.Причината - по-високи доходи.
Въпроса ми е такъв. Семейството ми е 4-членно. Синът ми е 16-годишен, а дъщерята е на 20г. Тя е студентка редовно обучение. Доходите ни на 3 или на 4 се делят. Обясниха в Социално подпомагане, че дъщерята вече не се води за член на семейството и затова се дели на 3. На мен обаче ми се струва нелогично. Аз не искам детски за нея.... newsm78 . Просто би трябвало да е ВСЕ ОЩЕ член на семейството, тъй като е учаща...
Ще съм ви благодарна ако ми разясните.

# 649
  • Мнения: 5 393
Имам въпрос и се извинявам предварително ако вече сте го обсъждали, но не съм чела назад. До коя дата би трябвало да са преведени детските(35-те лв) за предходния месец? Благодаря.

# 650
  • Мнения: 172
Имам въпрос и се извинявам предварително ако вече сте го обсъждали, но не съм чела назад. До коя дата би трябвало да са преведени детските(35-те лв) за предходния месец? Благодаря.
нашите ги изплащат обикновено към 20то число на месеца следващ месеца за който се отнасят.Но понякога е възможно да ги забавят малко-поне на мен ми се е случвало...

# 651
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Здравейте !
Подадох документи за детски за сина и получих отказ.Причината - по-високи доходи.
Въпроса ми е такъв. Семейството ми е 4-членно. Синът ми е 16-годишен, а дъщерята е на 20г. Тя е студентка редовно обучение. Доходите ни на 3 или на 4 се делят. Обясниха в Социално подпомагане, че дъщерята вече не се води за член на семейството и затова се дели на 3. На мен обаче ми се струва нелогично. Аз не искам детски за нея.... newsm78 . Просто би трябвало да е ВСЕ ОЩЕ член на семейството, тъй като е учаща...
Ще съм ви благодарна ако ми разясните.

Според мен на 3, защото дъщеря ти е вече пълнолетна и се води отделна "клетка на обществото" Simple Smile

# 652
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте !
Подадох документи за детски за сина и получих отказ.Причината - по-високи доходи.
Въпроса ми е такъв. Семейството ми е 4-членно. Синът ми е 16-годишен, а дъщерята е на 20г. Тя е студентка редовно обучение. Доходите ни на 3 или на 4 се делят. Обясниха в Социално подпомагане, че дъщерята вече не се води за член на семейството и затова се дели на 3. На мен обаче ми се струва нелогично. Аз не искам детски за нея.... newsm78 . Просто би трябвало да е ВСЕ ОЩЕ член на семейството, тъй като е учаща...
Ще съм ви благодарна ако ми разясните.

Според мен на 3, защото дъщеря ти е вече пълнолетна и се води отделна "клетка на обществото" Simple Smile

Пълнолетните се водят отделно семейство, независимо дали учат или работят. Дохода се дели само на 3

# 653
  • Мнения: 161
Здравейте !
Подадох документи за детски за сина и получих отказ.Причината - по-високи доходи.
Въпроса ми е такъв. Семейството ми е 4-членно. Синът ми е 16-годишен, а дъщерята е на 20г. Тя е студентка редовно обучение. Доходите ни на 3 или на 4 се делят. Обясниха в Социално подпомагане, че дъщерята вече не се води за член на семейството и затова се дели на 3. На мен обаче ми се струва нелогично. Аз не искам детски за нея.... newsm78 . Просто би трябвало да е ВСЕ ОЩЕ член на семейството, тъй като е учаща...
Ще съм ви благодарна ако ми разясните.


ЗСПД - Закон за семейни помощи за деца

ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

(Загл. изм. - ДВ, бр. 21 от 2006 г.)
§ 1. По смисъла на този закон:

1. (Изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г.) "Семейството" включва съпрузите, ненавършилите пълнолетие деца, както и навършилите пълнолетие, ако продължават да учат, до завършване на средното им образование, но не по-късно от навършване на 20-годишна възраст (родени, припознати, осиновени, доведени, заварени, с изключение на сключилите брак).

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 22:28 от Double with Cream

# 654

Общи условия

Активация на акаунт