За къпането на бебето и ушите му???

  • 17 882
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 274


Аз пък знам, че има разлика дали си под вода или просто се къпеш ...
Джуличка, не ми се спори , затова ще ми кажешли каква е разликата?
Абсолютно никакво желание за спор и у мен...
Самият факт, че лично аз съм го изпитала и знам колко боли, може да ме накара само да пазя ушичките на бебето си...
А това, че и на някои дечица се е случвало (виж назад в темата), още повече доказва, че моето не е единичен случай и е напълно възможно...
Не е ли по - добре да внимаваме с бебчето, отколкото после да се чудим как пък, аджеба можа точно на нас да се случи, въпреки всички статистики, че е невъзможно да се случи ???
Приятна вечер и се извинявам на авторката за спама (въпреки, че то май не е спам, защото си е все по темата)...

# 31
  • София
  • Мнения: 2 227

................
Не е ли по - добре да внимаваме с бебчето, отколкото после да се чудим как пък, аджеба можа точно на нас да се случи, въпреки всички статистики, че е невъзможно да се случи ???
.................
Абсолютно. Аз също пазя ушите на дребното, и ако случайно е попаднала вода я подсушавам, но не с клечки (били те с или без ограничител), а с памук и то само колкото да попия водата. Така ме посъветва лекар УНГ, така и правя.

# 32
  • Мнения: 1 045
Незнам какво ще рече дали ги пазя?Къпя я в анатомично корито в което е почти седнала.На мен под душа вода не ми е влизала и съм си мислила че и на нея няма как да влезе,след като я изливам на  главата а не в ушите.Сега вече ме замислихте.Вкарвате ми нова грижа ooooh!

# 33
  • Мнения: 6 274
Незнам какво ще рече дали ги пазя?Къпя я в анатомично корито в което е почти седнала.На мен под душа вода не ми е влизала и съм си мислила че и на нея няма как да влезе,след като я изливам на  главата а не в ушите.Сега вече ме замислихте.Вкарвате ми нова грижа ooooh!
Виж, Гале...
Когато ти си под душа, тялото ти е във вертикална позиция и водата пада надолу (стича се), по волята на гравитацията...  Mr. Green
Представи си ако си заела хоризонтално положение и водата е на линията на ушите ти, няма ли да й е лесно да проникне в тях ???
  Peace

# 34
  • Мнения: 1 045
Къпя в анатомчно корито и е в седнало положение,т.е.вертикална е от кръста нагоре,където са и ушите. Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 376
Ми и ние се стараехме да предпазим ушетата докато беше по - малка... но сега вече не се тормозя толкова.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Както и да се къпе бебето все му влиза вода в ушите

# 37
  • Мнения: 1 554
с едната ръка пазя ухото с другата поливам Peace

# 38
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Когато къпя дъщеря си винаги и влиза по-малко вода в ушите , за това винаги след баня ги посушавам със специалните бебешки тампони/клечки за уши.

# 39
  • София
  • Мнения: 932
Както и да се къпе бебето все му влиза вода в ушите
Така е  Peace, само дето не може да проникне навътре в ушния канал , вече съм се обосновала, защо. Между другото ушите и на мен и на сестра ми са пазени от попадане на вода, при къпане , просто преди така са съветвали лекарите наистина- така и мен ме учеха да правя, когато се роди малката и го правех , до момента , в които не я записах на бебешко плуване и промених тази си представа, а и материали четох след това, ако ги намеря, ще ги сложа тук. Сестра ми като малка , що болки в ушите е имала. Според мен , болката в ушите се дължи на нещо друго - инфекция, предразположеност и т.н. , но не и на попадане на вода , при къпане, шанса да е от водата според мен е минимален. Ама карай, не ми се обяснява повече.
Няма нищо лошо в това , родителите , които искат да пазят ушичките на децата си при къпане, аз казвам тези неща , за да не се шашкат  , ако случайно не успят някой път и водичката стигне до ухото, да не се обвиняват ,че видиш ли не са успели този път да ги опазят.

П.П. направих си труда , да издиря интересен материал за възпалението на ушите при малки деца, на които му се чете слагам тук:
http://www.lekar.bg/news-41/info-2497/Застрашено.ли.е.детето.от.ушна.инфекция?/
Не мога да открия това, което аз бях чела ,но го има в google.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 12:13 от nellyani

# 40
  • Мнения: 2 015
Ами памук в ушите, дали няма да свърши работа или и те като се намокрят, ще стане още по-лошо newsm78?

# 41
  • Мнения: 1 554
Ами памук в ушите, дали няма да свърши работа или и те като се намокрят, ще стане още по-лошо newsm78?

памук в ушите веднъж пробвах да сложа и той падна,така че няма смисъл Peace

# 42
  • Мнения: 2 448
Като беше малко бебе и не можеше да сяда му придържах главата с ръка, после вече го къпех седнал. Ушите винаги се мокрят, няма как да се измият иначе. После съм подсушавала с бебешки клечки, никога не му се е пълнело ухото и да се възпали от къпане.

# 43
  • Мнения: 318
купихме силиконова възглавничка за вана и сме много доволни от нея Peace

# 44
  • Мнения: 1 817
Къпех ги полу легнали, когато бяха съвсем малки и след 5 м седнали. Придържам главичката. Е, сигурно влиза по малко, но не сме имали проблем.

Общи условия

Активация на акаунт