За къпането на бебето и ушите му???

  • 17 884
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 390
Защо решихте, че е опасно? Никога не съм му пазила ушите и никога не е имал проблем. От новороден са му под водата в коритото. Това е мит, че водата в ушите може да направи нещо лошо. И като ходим на басейн и се гмурка, тапички ли да му сложа? Давайте го малко по-спокойно. Те не са стъклени децата!  Grinning
мой отговор  Grinning
не гледам изобщо дали ушите са под или над водата - това е без значение и при бебето и при каката, гледам носа и устата да остават  над  Grinning това само за бебето се отнася  Grinning

# 46
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не си спомням точното научно обяснение и точните термини, затова и няма да го цитирам дума по дума, та да не излезе смешно. Н в общи линии ставаше дума, че на бебетата до определени месеци ушните канали им са затворени с нещо подобно на клапа, която предпазва от влизане на вода по-навътре. Природата явно е помислила по въпроса. Затова и не е опасно, ако влезе вода в ушенцата. Естествено, никой не твърди, че трябва да си оставиш детето да кисне под водата и да му се пълнят ушите, защото видите ли нямало проблем. Просто не е толкова опасно, ако недай Боже се случи. Аз лично ползвах една анатомична възглавничка, която честно казано не вършеше кой знае каква работа. Е, все пак държеше по-нависочко главичката. А иначе в късни години аз лично мнооого съм си патила от влизане на морска вода в ушите, така че имам страх. Но това за бебетата не важи.

# 47
# 48
  • Мнения: 559
Защо решихте, че е опасно? Никога не съм му пазила ушите и никога не е имал проблем. От новороден са му под водата в коритото. Това е мит, че водата в ушите може да направи нещо лошо. И като ходим на басейн и се гмурка, тапички ли да му сложа? Давайте го малко по-спокойно. Те не са стъклени децата!  Grinning
Ми защото ми се е случвало да ми попадне вода в ухото и знам за какви зверски болки става въпрос...  ooooh!
За това така мисля...
Нищо, че и аз като децата не съм стъклена...

На мен ми влиза вода в ушите винаги когато се гмуркам. Няма абсолютно никаква болка. Според мен ушните инфекции на децата не са причинени от водата, която е влязла. Просто се случва, като температура, хрема и други подобни, но не по причина на водата.
Нали 9 месеца са били в околоплодни води. Как ли им е било там?
Смятам също, че ако прекалявате с грижите и "ах"кате, "уф"кате и слагате тампони в ушите по време на къпане може да имате проблем за в бъдеще с къпането на детето. Ще тича да си сложи памук в ушите преди да влезне в морето примерно  Joy

# 49
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Винаги къпех бебо с възглавничка в коритото. Така бях по-спокойна.  Peace

# 50
  • Мнения: 411
Първите 2,3 месеца таткото го държеше докато аз го поливам.
После го къпех легнал в банята на  постелен чаршав.
Сега в коритото седнал,но никога специално не сме му пазили ушичките -
винаги сме поливали и през глава.
Веднъж от едното му ушле се носеше неприятна миризма за около седмица.(дори тема бях изтипосала)
Тогава лекарката ни каза,че е заради попаднала вода и каза да му слагам някакви капки.
И пак не ги пазим специално,винаги се мокрят.Какво да се прави!
След баня подсушавам с клечки за уши с ограничител.

# 51
  • Мнения: 2 960
Винаги максимално пазя ушичките на сина ми.Докато изплаквам главичката ,пазя с едната ръка съответното ушенце..Сигурно влиза понякога ,но  всеки път веднага след баня аз почиствам с бебешките клечки за уши.

# 52
  • Мнения: 593
Никога не съм правила нищо специално за ушите по време на къпане. Нормално е да се намокрят. Просто след това подсушавам с кърпата.  Peace

# 53
  • Мнения: 4 784
Никога не съм го предпазвала при къпане да не му влезне вода в ушите. В темата за плуване на бебетата, дамата, която се занимава с уроците беше дала добра информация за това, че няма нищо опасно и не е нужно да се предприемат мерки. След баня, просто се почистват и това е достатъчно.

# 54
  • Мнения: 117
Никога не съм пазела ушите от водата,само след баня ги подсушавам с клечката за ушички.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 079
Това, че се мокрят, не значи, че влиза вода в никой случай. Докато започна да сяда в коритото го къпех с възглавничка, страшно ми е било удобно, че не го придържам, но всеки път внимавах нивото на водата да не стигне ушичките. Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 1 476
къпем бебата в корито, върху хавлиен шезлонг и внимавам да не влиза вода, но ако се случи не се притеснявам, нормално е, мисля че не е страшно  Peace

# 57
  • Мнения: 494
Бебето ти е вече голямо, не му се тревожи толкова. Нищо няма да стане от малко вода. На мен ми казаха да сам много внимателна до 40-тия ден. След това да внимавам, но нищо няма да стане от малко вода.

# 58
  • Мнения: 2 013
Колкото и да се старая вода винаги влиза в ушетата,но след всяко къпане ги подсушавам и почиствам с бебешки клечки за уши.Не мисля че при това положение има опасност!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Специално за това бях питала педи дали е проблем, тъй като на малката ушите и бяха вечно във водата. Не сме имали проблем, а и педи каза че няма страшно.

Общи условия

Активация на акаунт