За къпането на бебето и ушите му???

  • 17 875
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте,вечер като къпя бебчо му слагам една възглавничка под главичката,за да не му влиза вода в ушичките,но пак му влиза,кога по малко кога повече.И се притеснявам да не му стане нещо.До кога трябва да внимамаме да не им влиза вода newsm78.Това ми е въпроса,ако някой може да ми отговори или да ми даде някаква информация за да съм по спокойна.

# 1
  • Мнения: 9 973
аз на 5м. го къпех вече седнал с 2 патета и 2 жаби.Така бях сигурна,че го предпазвам

# 2
  • Мнения: 6 274
Ами то, по принцип никога не е препоръчително на човек в ушите да му влиза вода...
Аз моите деца ги къпя (когато бяха бебета де  Laughing, сега само малкото, но седнало) полулегнали, като с едната ръка им повдигам горната част на телцето, така, че да не влиза вода в ушичките...

# 3
  • София
  • Мнения: 3 524
Ами то, по принцип никога не е препоръчително на човек в ушите да му влиза вода...
съгласна съм с джуличка  Peace
на тези месеци го къпех или седнал (ако иска да си играе) или полулегнал и с повдигната главичка.
има едни предпазни, как да ги нарека, "козирки", които стоят като ореол на главичката на бебето и не позволяват на водата да влиза в ушите, но аз така и не намерих за да си купя. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 306
Съвсем скоро вече ще можете да се къпете седнали, тогава ще е много по-лесно да внимаваш с ушичките. Като по-малка преди да почне да седи я къпех във ваничката върху едно шезлонгче, и така беше полулегнала.
Но мисля, че твоето бебе е вече голямо за да му взимаш тепърва такъв шезлонг, предвид това, че скоро ще седите.

# 5
  • Мнения: 103
ами и аз внимавам и винаги ще внимавам,защото наистина е неприятно.Аз я къпя полуседнала и не поливам с чашка,ами греба от вдата със шепа.И така лека по лека я измивам.За сметка на това пък свки така небрежно и полива главичката,че изпадам в ужас EmbarassedА под душа незнам как ще бъде.

# 6
  • Мнения: 559
Защо решихте, че е опасно? Никога не съм му пазила ушите и никога не е имал проблем. От новороден са му под водата в коритото. Това е мит, че водата в ушите може да направи нещо лошо. И като ходим на басейн и се гмурка, тапички ли да му сложа? Давайте го малко по-спокойно. Те не са стъклени децата!  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 478
От както синът ми е станал на 40 дни го къпя сама в коритото.Понякога може и да му е влизала вода в ушите,но след като подсушавам внимателно след това,едва ли е проблем.Но никога не бъркам с клечката в ушния канал.

# 8
  • Мнения: 6 274
Защо решихте, че е опасно? Никога не съм му пазила ушите и никога не е имал проблем. От новороден са му под водата в коритото. Това е мит, че водата в ушите може да направи нещо лошо. И като ходим на басейн и се гмурка, тапички ли да му сложа? Давайте го малко по-спокойно. Те не са стъклени децата!  Grinning
Ми защото ми се е случвало да ми попадне вода в ухото и знам за какви зверски болки става въпрос...  ooooh!
За това така мисля...
Нищо, че и аз като децата не съм стъклена...

# 9
  • Мнения: 8 999
Защо решихте, че е опасно? Никога не съм му пазила ушите и никога не е имал проблем. От новороден са му под водата в коритото. Това е мит, че водата в ушите може да направи нещо лошо. И като ходим на басейн и се гмурка, тапички ли да му сложа? Давайте го малко по-спокойно. Те не са стъклени децата!  Grinning

Не е страшно, ако влезе вода. Лошо е, ако не излезе после. Може да се развие доста неприятен отит, а оттам да отиде и към гърлото.
Както и да съм ги къпала /имам предвид позата във ваната/, винаги после съм им подсушавала ушите.

# 10
  • Мнения: 1 763
Никога не съм му пазила ушите, не сме имали проблем. Държа му главата над водата, обаче се случва да го изпусна, защото постоянно се върти, иска да се обръща по корем, въобще е голямо шило.

# 11
  • Мнения: 9 814
Винаги съм се старала да предпазя ушите като беше бебе.
Придържах й горната част на тялото.
Все пак обаче имахме доста неприятен инцидент- възпаление на едното ухо, в следствие на попаднала при къпането вода.

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
Колкото и да се стараеш да не попада вода,все ще има малко.После ги почиствам старателно с клечките с ограничитела.

# 13
  • Мнения: 6 713
Не внимавам за водата чак толкова много, винаги влиза по-малко. Даже едното ни ушенце е малко стърчащо и се шегуваме с татито, че загребваме водата с него! Laughing Laughing Водата е пречистена и не мисля, че може да има проблем. Но виж, басейните са доста опасни, ако водата не е чиста Thinking

# 14
  • Мнения: 80
Благодаря ви много мами за отговорите,май от тази вечер ще съм по внимателна с ушичките на бебо по време на банята  bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 932
Аз ще кажа само , че за да влезне вода в ушите на бебето , то трябва да се получи много голямо налягане, като например да се потопи бебето на около 2 метра дълбочина. Ушните канали са ,много тесни и на практика вода при обикновено къпане не може да влезне.
И ще добавя , че дъщеря ми на около 45 дена беше май , когато за първи път, не само и намокрихме ушите , направо я потопихме под вода , т.е. записахме я на бебешко плуване и от тогава до сега , никога не е имала проблеми със ушите , а е потапяна всеки божи ден, при упражненията във ваната. А за първи път влезна в басейн и проплува няколко метра сама под водата, когато беше на 9 месеца.
А това за почти невъзможността , вода да влезне в ушите на бебето, заради тесните канали и вакуума , които се получава напрактика , ми го каза инструкторката по плуване , която не от вчера се занимава с това.
За справка и доказателство на думите ми : http://www.vbox7.com/play:64f27888

# 16
  • Мнения: 6 274
Аз пък знам, че има разлика дали си под вода или просто се къпеш ...

# 17
  • Мнения: 2 334
Аз също пазя ушите и затова от 5-6 месец къпя дъщеря ми седнала  Peace

# 18
  • Мнения: 405
 Аз слагам тампончета от памук в ушите на Еми, когато я къпя...пробвай и ти Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 433
Не слагам никакви тампончета.

В корито го къпех и не съм внимавала,може би отначало само.

# 20
  • Мнения: 822
И ние слагаме тампонче с памук в ушите и след баня ги почиствам с клечка за уши с ограничител.

# 21
  • Мнения: 568
не е проблем влизането на малко вода в ушите, след баня се подсушават с тампонче с ограничител и готово.
Нали преди това бебето е било изцяло във вода.

# 22
  • Мнения: 4 335
Внимавам просто да не влиза много вода,но не сьм ги предпазвала по специален начин.Винаги след баня почиствам ушите с клечка,така и ги подсушавам.

# 23
  • Мнения: 528
Не съм пазила нито на едното дете, нито на другото да не им влезне водичка в ушенцата  Peace

nellyani , дъщеричката ти е страхотна  Heart Eyes (от доста време се любувам на аватара ти  Blush)

# 24
  • Мнения: 1 372
До скоро ползвах шезлонгче за къпането и въпреки това не може да се избегне напълно попадането на вода. Не съм пазила дъщеря си толкова усърдно, но до сега съм нямала проблем. Мисля че просто можеш да подсушаваш външно ушенцето /не с клечки за уши/ а с някакво чисто парченце плат и периодично да им слагаш по капка две затоплен зехтин. Дори и оториноларинголозите отричат чистенето на уши с клечки за уши, освен ако не става дума за почистване на ушната мида.

# 25
  • София
  • Мнения: 932
Не съм пазила нито на едното дете, нито на другото да не им влезне водичка в ушенцата  Peace

nellyani , дъщеричката ти е страхотна  Heart Eyes (от доста време се любувам на аватара ти  Blush)
  Hug

Аз пък знам, че има разлика дали си под вода или просто се къпеш ...
Джуличка, не ми се спори , затова ще ми кажешли каква е разликата?
Нали не мислиш , че дъщеря ми е стояла нон стоп под вода, като съм я къпала. И шампоанче използваме по принцип и после я мия  под душа и водата винаги й се е стичла спокойно по главичката, без в уши покрай уши. А съвсем не е нещо уникално , нормално бебе е и всяко бебе , го умее това ,стига да се тренира.
Всъщност , тъйкато бебешкото плуване започва у дома ,  в домашна обстановка и ако няма условия за това - вана или много голям леген ( докато е малко бебето) , то инструкторката , знам че препоръчва поне да се къпе детенцето под душа, и да се оставя водишката да се стича по него , за да свикне със струята и да се плаши по-малко после от басейна.
Абе все пак кажо ми каква е разликата , може и на лични , ако не искаш тук , аз съм отворена към всякаква информация и нови неща.


Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 22:08 от nellyani

# 26
  • София
  • Мнения: 39 747
Не пазя ушите на Алекс по време на къпане. След баня попивам с кърпа.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 185
Когато му мия косата понякога влиза вода в ушите, но след баня накланям леко и попивам с бебешка клечка за уши!

# 28
  • Мнения: 4 292
Никога не съм пазила ушите на децата си по време на къпане. Проблеми не е имало.

# 29
  • Мнения: 1 098
Всъщност вероятността да влезе вода в бебешкото уше е доста минимална. Къпи си детето спокойно. Моето на три месеца плуваше, идваше учителка у нас, тя го гмуркаше и ми обясни това, което ти казвам и аз сега Peace

# 30
  • Мнения: 6 274


Аз пък знам, че има разлика дали си под вода или просто се къпеш ...
Джуличка, не ми се спори , затова ще ми кажешли каква е разликата?
Абсолютно никакво желание за спор и у мен...
Самият факт, че лично аз съм го изпитала и знам колко боли, може да ме накара само да пазя ушичките на бебето си...
А това, че и на някои дечица се е случвало (виж назад в темата), още повече доказва, че моето не е единичен случай и е напълно възможно...
Не е ли по - добре да внимаваме с бебчето, отколкото после да се чудим как пък, аджеба можа точно на нас да се случи, въпреки всички статистики, че е невъзможно да се случи ???
Приятна вечер и се извинявам на авторката за спама (въпреки, че то май не е спам, защото си е все по темата)...

# 31
  • София
  • Мнения: 2 227

................
Не е ли по - добре да внимаваме с бебчето, отколкото после да се чудим как пък, аджеба можа точно на нас да се случи, въпреки всички статистики, че е невъзможно да се случи ???
.................
Абсолютно. Аз също пазя ушите на дребното, и ако случайно е попаднала вода я подсушавам, но не с клечки (били те с или без ограничител), а с памук и то само колкото да попия водата. Така ме посъветва лекар УНГ, така и правя.

# 32
  • Мнения: 1 045
Незнам какво ще рече дали ги пазя?Къпя я в анатомично корито в което е почти седнала.На мен под душа вода не ми е влизала и съм си мислила че и на нея няма как да влезе,след като я изливам на  главата а не в ушите.Сега вече ме замислихте.Вкарвате ми нова грижа ooooh!

# 33
  • Мнения: 6 274
Незнам какво ще рече дали ги пазя?Къпя я в анатомично корито в което е почти седнала.На мен под душа вода не ми е влизала и съм си мислила че и на нея няма как да влезе,след като я изливам на  главата а не в ушите.Сега вече ме замислихте.Вкарвате ми нова грижа ooooh!
Виж, Гале...
Когато ти си под душа, тялото ти е във вертикална позиция и водата пада надолу (стича се), по волята на гравитацията...  Mr. Green
Представи си ако си заела хоризонтално положение и водата е на линията на ушите ти, няма ли да й е лесно да проникне в тях ???
  Peace

# 34
  • Мнения: 1 045
Къпя в анатомчно корито и е в седнало положение,т.е.вертикална е от кръста нагоре,където са и ушите. Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 376
Ми и ние се стараехме да предпазим ушетата докато беше по - малка... но сега вече не се тормозя толкова.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Както и да се къпе бебето все му влиза вода в ушите

# 37
  • Мнения: 1 554
с едната ръка пазя ухото с другата поливам Peace

# 38
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Когато къпя дъщеря си винаги и влиза по-малко вода в ушите , за това винаги след баня ги посушавам със специалните бебешки тампони/клечки за уши.

# 39
  • София
  • Мнения: 932
Както и да се къпе бебето все му влиза вода в ушите
Така е  Peace, само дето не може да проникне навътре в ушния канал , вече съм се обосновала, защо. Между другото ушите и на мен и на сестра ми са пазени от попадане на вода, при къпане , просто преди така са съветвали лекарите наистина- така и мен ме учеха да правя, когато се роди малката и го правех , до момента , в които не я записах на бебешко плуване и промених тази си представа, а и материали четох след това, ако ги намеря, ще ги сложа тук. Сестра ми като малка , що болки в ушите е имала. Според мен , болката в ушите се дължи на нещо друго - инфекция, предразположеност и т.н. , но не и на попадане на вода , при къпане, шанса да е от водата според мен е минимален. Ама карай, не ми се обяснява повече.
Няма нищо лошо в това , родителите , които искат да пазят ушичките на децата си при къпане, аз казвам тези неща , за да не се шашкат  , ако случайно не успят някой път и водичката стигне до ухото, да не се обвиняват ,че видиш ли не са успели този път да ги опазят.

П.П. направих си труда , да издиря интересен материал за възпалението на ушите при малки деца, на които му се чете слагам тук:
http://www.lekar.bg/news-41/info-2497/Застрашено.ли.е.детето.от.ушна.инфекция?/
Не мога да открия това, което аз бях чела ,но го има в google.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 12:13 от nellyani

# 40
  • Мнения: 2 015
Ами памук в ушите, дали няма да свърши работа или и те като се намокрят, ще стане още по-лошо newsm78?

# 41
  • Мнения: 1 554
Ами памук в ушите, дали няма да свърши работа или и те като се намокрят, ще стане още по-лошо newsm78?

памук в ушите веднъж пробвах да сложа и той падна,така че няма смисъл Peace

# 42
  • Мнения: 2 448
Като беше малко бебе и не можеше да сяда му придържах главата с ръка, после вече го къпех седнал. Ушите винаги се мокрят, няма как да се измият иначе. После съм подсушавала с бебешки клечки, никога не му се е пълнело ухото и да се възпали от къпане.

# 43
  • Мнения: 318
купихме силиконова възглавничка за вана и сме много доволни от нея Peace

# 44
  • Мнения: 1 817
Къпех ги полу легнали, когато бяха съвсем малки и след 5 м седнали. Придържам главичката. Е, сигурно влиза по малко, но не сме имали проблем.

# 45
  • Мнения: 6 390
Защо решихте, че е опасно? Никога не съм му пазила ушите и никога не е имал проблем. От новороден са му под водата в коритото. Това е мит, че водата в ушите може да направи нещо лошо. И като ходим на басейн и се гмурка, тапички ли да му сложа? Давайте го малко по-спокойно. Те не са стъклени децата!  Grinning
мой отговор  Grinning
не гледам изобщо дали ушите са под или над водата - това е без значение и при бебето и при каката, гледам носа и устата да остават  над  Grinning това само за бебето се отнася  Grinning

# 46
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Не си спомням точното научно обяснение и точните термини, затова и няма да го цитирам дума по дума, та да не излезе смешно. Н в общи линии ставаше дума, че на бебетата до определени месеци ушните канали им са затворени с нещо подобно на клапа, която предпазва от влизане на вода по-навътре. Природата явно е помислила по въпроса. Затова и не е опасно, ако влезе вода в ушенцата. Естествено, никой не твърди, че трябва да си оставиш детето да кисне под водата и да му се пълнят ушите, защото видите ли нямало проблем. Просто не е толкова опасно, ако недай Боже се случи. Аз лично ползвах една анатомична възглавничка, която честно казано не вършеше кой знае каква работа. Е, все пак държеше по-нависочко главичката. А иначе в късни години аз лично мнооого съм си патила от влизане на морска вода в ушите, така че имам страх. Но това за бебетата не важи.

# 47
# 48
  • Мнения: 559
Защо решихте, че е опасно? Никога не съм му пазила ушите и никога не е имал проблем. От новороден са му под водата в коритото. Това е мит, че водата в ушите може да направи нещо лошо. И като ходим на басейн и се гмурка, тапички ли да му сложа? Давайте го малко по-спокойно. Те не са стъклени децата!  Grinning
Ми защото ми се е случвало да ми попадне вода в ухото и знам за какви зверски болки става въпрос...  ooooh!
За това така мисля...
Нищо, че и аз като децата не съм стъклена...

На мен ми влиза вода в ушите винаги когато се гмуркам. Няма абсолютно никаква болка. Според мен ушните инфекции на децата не са причинени от водата, която е влязла. Просто се случва, като температура, хрема и други подобни, но не по причина на водата.
Нали 9 месеца са били в околоплодни води. Как ли им е било там?
Смятам също, че ако прекалявате с грижите и "ах"кате, "уф"кате и слагате тампони в ушите по време на къпане може да имате проблем за в бъдеще с къпането на детето. Ще тича да си сложи памук в ушите преди да влезне в морето примерно  Joy

# 49
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Винаги къпех бебо с възглавничка в коритото. Така бях по-спокойна.  Peace

# 50
  • Мнения: 411
Първите 2,3 месеца таткото го държеше докато аз го поливам.
После го къпех легнал в банята на  постелен чаршав.
Сега в коритото седнал,но никога специално не сме му пазили ушичките -
винаги сме поливали и през глава.
Веднъж от едното му ушле се носеше неприятна миризма за около седмица.(дори тема бях изтипосала)
Тогава лекарката ни каза,че е заради попаднала вода и каза да му слагам някакви капки.
И пак не ги пазим специално,винаги се мокрят.Какво да се прави!
След баня подсушавам с клечки за уши с ограничител.

# 51
  • Мнения: 2 960
Винаги максимално пазя ушичките на сина ми.Докато изплаквам главичката ,пазя с едната ръка съответното ушенце..Сигурно влиза понякога ,но  всеки път веднага след баня аз почиствам с бебешките клечки за уши.

# 52
  • Мнения: 591
Никога не съм правила нищо специално за ушите по време на къпане. Нормално е да се намокрят. Просто след това подсушавам с кърпата.  Peace

# 53
  • Мнения: 4 784
Никога не съм го предпазвала при къпане да не му влезне вода в ушите. В темата за плуване на бебетата, дамата, която се занимава с уроците беше дала добра информация за това, че няма нищо опасно и не е нужно да се предприемат мерки. След баня, просто се почистват и това е достатъчно.

# 54
  • Мнения: 117
Никога не съм пазела ушите от водата,само след баня ги подсушавам с клечката за ушички.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 079
Това, че се мокрят, не значи, че влиза вода в никой случай. Докато започна да сяда в коритото го къпех с възглавничка, страшно ми е било удобно, че не го придържам, но всеки път внимавах нивото на водата да не стигне ушичките. Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 1 476
къпем бебата в корито, върху хавлиен шезлонг и внимавам да не влиза вода, но ако се случи не се притеснявам, нормално е, мисля че не е страшно  Peace

# 57
  • Мнения: 494
Бебето ти е вече голямо, не му се тревожи толкова. Нищо няма да стане от малко вода. На мен ми казаха да сам много внимателна до 40-тия ден. След това да внимавам, но нищо няма да стане от малко вода.

# 58
  • Мнения: 2 013
Колкото и да се старая вода винаги влиза в ушетата,но след всяко къпане ги подсушавам и почиствам с бебешки клечки за уши.Не мисля че при това положение има опасност!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Специално за това бях питала педи дали е проблем, тъй като на малката ушите и бяха вечно във водата. Не сме имали проблем, а и педи каза че няма страшно.

# 60
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз знам, че няма страшно. Peace

# 61
  • Мнения: 961
Първите месеци таткото придържаше главичката и предпазваше ушетата. Но сега си го поливам във ваничката и не е имало проблем. След баня почиствам с бебешки клечки за уши.

Общи условия

Активация на акаунт