Бебешка близнашка тема ХІI

  • 13 040
  • 244
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 623
uzi,и аз да кажа,че  русите мъжаги в шейната са супер.Има много настроение и атмосфера в снимката.

И ние до около 10 месечни запиваха само в количка, но и аз един ден се ядосах и ги сложих в леглата да спят. И при нас беше 3 дена голям рев, но се научиха и до сега си заспиват там. Сега на дневен ред е да ги науча да заспиват сами, но нямам нерви да ги чакам.

......и ние така - цяло лято навън в количката.Като се развали времето,тъкмо беше дошъл момента само за едно спане дневно.Сложих ги в леглата,реваха,въртяха се....какво ли не,заспаха с час по-късно от обикновено,но на другия ден нямаше съпротива.Сега стоя при тях,сядам на стол мужду двете легла,като ги доближавам.Понякога си искат да ги потупам по гръбчето(той) или дупето(тя).Общо взето между 15 до 30 минути им трябват.Всеки си има плюшени играчки,които гушка и заспива.Понякога стават и почват размени - ето ти тази,дай ми онази......не,не, дай другата , ще ти дам еди-коя си......после размяна на завивките.....или си събуват чорапите и склоняват да им ги обуя,само ако ги сменим и тях  #Crazy ..... накрая аз  се развиквам,лягат по корем и до минута са заспали.Засега и аз нямам нерви да ги уча да остават и заспиват сами в стаята.

Имам питане към ползващите спални чували - децата спокойно ли спят,по гръб или по корем?Моите са големи пумпали,спят всякак -  по корем,надупени,по гръб,напряко на леглото,после на 180 градуса - главата там където са им били краката.Та не знам всичките тези движения ще могат ли да ги правят със спален чувал newsm78......защото на практика си спят постоянно отвити.

Честити проходили крачета на DessiJ и lorraine.
DessiJ, и при нас проходиха едновременно......А вие след толкова именни дни - пак с повод за почерпка Wink.

liddi,бързо оздравяване. Hug

esma,с това събличане направо ме разби ooooh!.....дано ми се разминат подобни изпълнения.

# 46
  • Мнения: 1 165
Привет и от нас. В добро здраве сме, дано се задържим така. Ще слагаме комбинираната ваксина към края на месеца и после може да тръгнат на ясла, казва педито, но имам време.
Утре имам интервю с една жена, която евентуално ще ми помага. Стискайте палци.  Praynig

Проблем със заспиването нямаме. Моля се така да остане. Давам млякото, излизам и след 20-ина минути прибирам празните шишета и така до сутринта, общо 12 часа спят. Е, случва се да мрънкат, но е рядко.  Praynig

През деня сме си на едно спане и това си е. И то преди обяда, странна работа.

Сутрин пият мляко, после закуска към 10.30 и по леглата на обяд с кис. мляко, обяд към 14.30, и следобедна закуска към 17.30, вечерята е мляко в леглата и сън. Добре ли е така? Как мислите? А дали да не заменя АМ за вечеря с кис. мляко или сутрешното Фризо 3 с кис. мляко?
Давате ли прясно мляко и варите ли го? А извара?

Диди, моите спят в чували, да, въртят се и те, но са свикнали да са омотани в тях и да си спят така. Сутрин са много смешни, като ме видят, почват да се опитват да ходят с тях и става весело.

Узи, пиши повече за яслата, дано са добре Гошката и Божката. Домъчняло ми е за тях.  Hug

Честити ходещи крачета и озъбени мъничета.  Grinning Ние си стоим с по 4 зъба от 100 години, кога ли ще тръгнат другите.  newsm78




# 47
  • Мнения: 3 634
На тризначетата в София педиатърката е казала, че ако не започнат процедури с инхалатор ще влязат в болница. Децата са на 1г и 4м.
Не разбирам от инхалатори, но ако е технически възможно ни е необходим временно.  Praynig

# 48
  • София
  • Мнения: 3 414
Знам че не е добре да се ползва от различни деца,готова съм да дам парички да им купим,100-160 лв струват има и в нашата аптека налични

# 49
  • София
  • Мнения: 1 727
Айде, почвам да пиша, днес съм набрала!
Като отидох да ги взема, ми ги тръснаха и двамата в ръцете и ми хлопнаха вратата - обикновено ако се падне една по-любезна лелка ми помага да ги сваля до долния етаж, че има една вита стълба, изприщвам  се докато се качвам и слизам под мишница с двамата.
Та днеска беше нелюбезната лелка, развика ми се, че са болни - единия кашля, другия киха и има сополи Shocked, нямали резервни дрехи  Shocked и са изринати целите  Shocked
Даде ми ги преоблечени, с някакъв панталон, който изобщо не е наш (нали нямали дрехи), другия без боди (явно поради същата причина).
И аз в паника, ма как са изринати, от какво, шарка ли е? Ужас! Тичам долу, обличам ги, слагам ги в количката, ама през това време мисля - нали винаги ни идва акъла после. И се връщам горе и почвам да я питам - спали ли са, яли ли са, да знам кво да правим в къщи, и пак питам за обрива, и обяснявам еди-какви си дрехи съм занесла. Благоволи да ми обясни, че дупетата им са подсечени, единия даже мехури имал  Shocked "Ама не ги ли мажете с крем тия деца?!", ми вика.
После разбирам, че те са спали само 10 минути, явно през другото време са ревали. Ми естествено, че като реве 1 час детето, ще му тръгнат сополи, ще почне да се дави.... Sick
Тичам в къщи после да видя обрива и се оказва, че "тоя с мехурите" вероятно са го забравили наакан и затова се е подсякъл - връчиха ми две наакани и размазани бодита. Само беше доста зачервен, други пъти е било по-сериозно положението, чак пък за мехури да ми говорят....
Като се поотрезвих малко, стигнах до извода, че понеже децата сигурно са ревали и те лелките са се нервирали и затова ми се навикаха.
Досега нямах никакви оплаквания, даже се ядосвах, че много пъти ги преобуват, ама днеска....
И се чудя на тия моите момци, как като спали 10 минути, в 6:45 сме ги вдигнали сутринта, още си вилнеят отатък сравнително кротко и хич не им се и доспива по-рано.

Айде, Каси, организирай ни за сбирка, да се напиваме. Ама после задълже на стриптийз! Аама ха!

Абе, като идва някой да ви помага, какво правите по цял ден? Аз като си бях в къщи имах повече време - и си готвех, децата извеждах, даже имах по няколко часа да бачкам. Сега като тръгнах на работа слугинажа много взе да ми куца и до 2 часа посреднощ гладя, пера.... хич не мога да се организирам, искам вкъщииииии!
Аххххх, не може ли децата на ясла, а аз у дома!  Whistling

# 50
  • Мнения: 3 634
Знам че не е добре да се ползва от различни деца,готова съм да дам парички да им купим,100-160 лв струват има и в нашата аптека налични

На майката са казали 80лв в аптеката. Незнам има ли различни модели и кои са най-подходящи.

Намерихме! Благодаря на ДейзиГ, тя е нашата Спешна помощ за тризнаците за пореден път!

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 20:04 от Михалко

# 51
  • София
  • Мнения: 1 727
Абе има едни инхалатори, в които може различни лекарства да се слагат. Нямам представа дали въ в всички може.

# 52
  • Мнения: 1 165
А, Узи, кой идва помага  ooooh!. Винаги ми е пълен деня, даже понякога скучая.  Mr. Green
И аз си мечтая за времето, те на ясла, аз цял ден спане и пред компа, но пък тогава ще ми липсват дивотиите им, сигурна съм.  Rolling Eyes
И аз си мисля за времето, когато ще почна работа, и как ще смогвам, като аз често работя до 21.00 и въобще как ще се организираме тогава.  Thinking

Иначе мноого кофти днес в яслата, тия лелки са супер нагли. Такова поведение хич не ми се ще да толерирам. Дано повече нямате такива екшъни. Стана ми даже мъчно за Гошката и Божката, като си представя как са плакали.  Cry
И ние сме със завидна енергия, не знам направо как издържат до 20.00 часа с едно спане по 1 час на ден.  Rolling Eyes


За сбирка- не нам  Hug, казвайте вие. Аз вече не смея да предлагам.

За инхалатор, и аз мога да помогна с парички.  Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 1 711
uzi_buzi, дано да нямате друг път такива премеждия. Теявно наистина са се изнервили лелките, но пък това не ги оправдава. Дали работата им е да гледат децата и се преполага че трябва някак да ги успокоят. То вярно чене е лесно с толкова много деца... дано да свикнат бързо  Hug

Каси, добре ви е режима, за млякото не знам какво да те посъветвам, сигурно е добре да пият веднъж поне, въпреки че нашта педиатърка каза че вече били големи и не било нужно да пият мляко вечер, т.е. да ядът манджа за вечеря, но не знам за по принцип дали имаше предвид да не пият  newsm78 Ние така или иначе сега сме на диета и не пием от 1 седмица никакво мляко, но ще взема да я питам, защото си мисля, че трябва поне веднъж на ден да пият... А защо не пробваш направо закуска да им дадеш сутринта, нали казваш че стават към 8 и направо да им даваш закуската, така после може по-рано да обядват и да спят след това. Нашият режим е следния: 8:30-9:00 закуска, после към 10:30 заспиват (ако са станали след 8:30 може и да изпуснем това спане), след 1 час ги будя, защото ако ги оставя откарват по 2-3 часа. 13:00 обяд, после към 3 лягат пак (ако не са спали сутринта лягат лъм 2) и в 5 часа ако не са се сабудили ги будя, че пък после не мога да ги приспя в 9 Simple Smile Към 17:30 закусваме, към 7:30 им давам от каквото им е останало от обяд (обикновено по-половин супа с по една препечена филийка с чубруца) и в 9 ги слагам да спят.

Дидка, ние спим също в спални чували почти отначалото. Съвсем спокойно си се въртят с тях и спят във всякакви пози, не им пречат. Пробвай, но лошото е че като не са свикнали от малки и може да не ги търпят. Ние толкова сме си свикнали, че като ги сложа в леглата с пижамите и сами си дърпат чувалите да им ги обличам. Много е удобно, защото не ги мислиш дали са завити.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 711
Знам че не е добре да се ползва от различни деца,готова съм да дам парички да им купим,100-160 лв струват има и в нашата аптека налични

На майката са казали 80лв в аптеката. Незнам има ли различни модели и кои са най-подходящи.

Намерихме! Благодаря на ДейзиГ, тя е нашата Спешна помощ за тризнаците за пореден път!

Не разбрах дали сте купили, но ако не сте и аз мога да помогна с парички. По принцип не е хубаво да се ползва от друг човек (не самия инхалатор, а маската, маркучето и дозиращата чашка), а те щом имат нужда, значи ще им трябва и за напред, така че ще е добре да си купят. Кажи ако има нужда ще съберем.  Hug

# 55
  • Мнения: 1 165
Хелче, те като се събудят реват като зверове докато смогна да направя млякото и да им го занеса.  Mr. Green Та закуска хептем ще се озоря в полусънено състояние.  Wink
Иначе аз не знам ако не пият мляко, и въобще ако не пият нещо как ще заспят изобщо. Та не виждам как ще вечерят, ще играят, и после хоп по леглата без шишета.  Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 3 634
Благодаря ви! Засега ще пробваме с този инхалатор, ако се обади майката ще търсим нов.  Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 415
Узи, как може да се държат така тези лелки  #Cussing out Нямам думи просто. Не се ядосвай и нацелувай сладките джуджета  Simple Smile

Дидка, аз започнах да ги слагам в чувалчета след 1 годинка. Бързо свикнаха, не съм имала проблеми. Успяват да правят почти всички движения с чувала. Дано и вие свикнете бързо, много е удобно с чувалчета.

Каси, и ние пием АМ сутрин и вечер. Още не мога да си представя да го спра, ние сме като вас , търсим си го и това е. А и нали е препоръчително до две годинки да пият по 500мл мляко на ден. През деня също ядем кисело, но прясно са яли само от кухнята, под формата на крем нишесте и др.
Извара можеш да даваш, но не трябва да бъде за сметка на сиренето. В изварата има много малко калции. Моите много обичат извара и прибавям към манджите от време на време.

По отношение на зъбите Цветан пък е другата крайност- вече има 16 зъба  #Crazy
Утре мисля да му направим прощапулник, но да видим дали ще успея да се организирам  Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 1 711
Аз да кажа как отказахме млякото. Като по-малки докато ги кърмех като станеха сутрин и си сучеха и после към 8-9 давах или мляко или попара. После като почнаха да отказват  да сучат им правех малко мляко (60-90гр), колкото да издържат до закуската. Постепенно започнаха да стават по-късно, а дори и да станат рано си издържат до 8-8:30 и направо закусваме. За вечерното мляко пък сами почнаха да не си го изпиват. Ама ние като седнем да вечеряме и те се подреждат с нас и като хапнат от тук от там от нашта манджа и после не искат да пият мляко. Почнах да им правя по-малко, но както казах преди седмица някаква алергия направиха и бузите им бяха червени, та сега сме без мляко. То така ми е много лесно, не мия вечер шишета  Joy (това в кръга на шегата де), но и аз мисля че трябва да пият мляко, но може без хич. Ще питам педи као се оправят дали да давам и кога да е това, щото с този режим не остава време за мляко. Аз също не съм давала прясно мляко, само от кухнята, но сега не им давам десртите.

По отношение на зъбите Цветан пък е другата крайност- вече има 16 зъба  #Crazy

Леле, направо ни скрихте шапката  #Crazy  Joy
Дани е с 6 зъба от лятото и чак преди няколко дена му проби малко от единия кътник и другия е на път. А Лора пък, която първото зъбче й изби на 1г и 1месец почти е със 7 и половин кътник и тя Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 415
По отношение на зъбите Цветан пък е другата крайност- вече има 16 зъба  #Crazy

Леле, направо ни скрихте шапката  #Crazy  Joy

 Laughing Да така си е . Той и на нас ни скри шапката, сега мием зъбки много усилено.

Общи условия

Активация на акаунт