Бременост и ходенето по голяма нужда

  • 43 539
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 388
Е, желателно е, но ако по принцип си с по-затегнат стомах...? Аз винаги съм била така. Докато бременеех всяка сутрин закусвах прясно мляко с мюсли. Ядях много плодове. Активия също. Не съм стигала до дуфалак.Като не можех единият ден, ходех на следващият. Нищо не му стана на бебето. Не съм го превърщала във фиксидея.

# 46
  • Мнения: 134
Оххх и на мен ми е голям проблем ходенето до тоалетна,доки каза да пия дуфалак и задължително всеки ден да посещавам ОО,ако не успея и един ден имам страшни болки ниско долу в корема който бъркам с контракции..... Cry

# 47
  • София
  • Мнения: 30 142
Хубаво е да се ходи всеки ден, ако имаш някакъв проблем по едно киви сутрин преди ядене  Wink

# 48
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами аз не съм ходила всеки ден по голяма нужда.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
EmbarassedМалко ухаеща тема ама да си попитам. Пристигат при мен разни разнопосочни информации. Вярно ли е че по време на бременност, майката трябва да се изхожда всеки ден. А ако има проблеми да взима дуфлак.
Въпросът ми е предимно към жените, които вече са минали през този период.


Не знам, ама май си е до стомах! Винаги ходя по 2-3 пъти дневно! Не наблягай на тестените изделия и картофи, боб, грах, царевица, кисело зеле. Те причиняват дори контракции!

Вместо да пиеш Дуфалак или друго - яж Активия и се разхождай по-често! Peace

# 50
  • Popovo
  • Мнения: 219
Аз попринцип съм със запек от дете.Но бременноста промени много от мойте навици и ходенето по голяма нужда е едно от тези неща.От ходене по един път на три дни - стана ходене по голяма нужда по няколко пъти на ден.Всъщост това бремена да има запек е нещо нормало (до колкото може да се арече ормало за състояието на жената), особено в последите месеци от бременноста,поради нарастване на плода и притискане на червата на майката.Но аз нямах такъв проблем при мен беше обратния ефект. WinkА колкото до Дуалака - аз не видях особен ефект от него когато малката ми дъщеричка получи запек, а и други майки също не са доволи от дуфалака.Но моя съвет е да опиташ сутрин на гладо една чаша с леко толпа вода и ратворена в нея чаена лъжичка мед и наистина има ефект. Blush

# 51
  • Мнения: 4 784
Не е задължително, желателно е. Ако има проблем все пак, може да се пробва с плодове на гладно - круша или киви например.

# 52
  • Мнения: 941
На мен много ми помагаше гроздето - ходех си по 2-3 пъти на ден...а без него задължително по веднъж...ама то си е до стомах  Peace

# 53
  • Мнения: 134
Вчера ми казаха за сладко от рози преди ядене една лъжичка и после няма проблем с ходенето.....някой да го пробвал това?

# 54
  • Мнения: 1 919
Хубаво е да се ходи всеки ден, ако имаш някакъв проблем по едно киви сутрин преди ядене  Wink

или круша, ябълка, чаша топла вода с мед.

# 55
  • Мнения: 1 558
Не е задължително,но е добре да ходиш всеки ден.Ако не ти се пият лекарства пробвай с чай.Има един на Биопрограма Майчин лист,аз го пиех за разхлабване след раждането

# 56
  • София
  • Мнения: 2 508
Не съм чувала такова нещо... Аз много не обръщам внимание на тоя процес... Когато стане - стане. Не съм имала ни запек, ни разстройство. Всичко е наред. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 494
Аз бях запечена през цялата бременност. Не съм ходила всеки ден до тоалетна и дори не всички разхлабителни ми помагаха. Нямам и хемороиди също така.

# 58
  • Мнения: 1 354
Аз в началото изобщо не можех да ходя до тоалетна,но пиих 3-4 дни дуфалак и за сега нямам проблеми Praynig Hug

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Чак пък всеки ден не ми се е случвало или е било много рядко. Докато бях бременна ми беше голям проблем. Дори пиех кафе сутрин и изпушвах по 1-2 цигари иначе не ставаше работата. Казват че и чайове за разхлабване не били препоръчителни ама няколко пъти съм нарушавала правилата

Общи условия

Активация на акаунт