Дали не спинка прекалено много?

  • 616
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте мами,
ние сме на 2 месеца и 3 седмици и от около една седмица забелязах промяна в режима на бебчо - вече спи по цяла нощ от 12 -1 до 7 -8  сутринта Wink Съответно аз не го будя и не ставам да изцеждам оставила съм всичко на природата...като се надявам да няма лоши последствия за кърмата.В началото дохранвах от време на време, но след 6-та седмица се въоръжих с нерви и спокойствие и от месец е само на кърма,вече тежи 6 кг и е 63 см - според педиатърката е даже големичък Laughing,но сега се притеснявам с тази нощна пауза...Преди не искаше да спи през деня освен ако не сме на разходка, но сега сутрин като стане и се нахрани го оставям сам в креватчето и ето вече е заспал, може би има период в който бебчовците сами си оправят режима.Ще се радвам ако споделите опит и мнения
П.П.
Не давам вода и не ползваме биберонки

# 1
  • Мнения: 249
Радвай се, че малчо сам се отказва от нощното хранене. Виж ни нас още яде по три пъти нощем най малко. Нека си спи щом му се спи, по-добре отколкото да ти реве, че му се спи, а да не заспива и да трябва да го люшкаш. Не виждам за какво се притесняваш. Екстра си е бебчо Peace

# 2
  • Мнения: 316
Съвсем си е наред детето. Не се притеснявай. То само ще си регулира режима на сън и на хранене. Бъди сигурн, че еако е гладно ще си се буди нощем.
А от това, че спи и през деня няма нищо по-хубаво: сънят спомага за хормона на разтежа.
Ние за съжаление не можехме да се похвалим със същото на вашите месеци, а точно обратното и... до сега.
  bouquet

# 3
  • BG
  • Мнения: 1 900
И при нас се случваше да спи по много,даже по 6;7 часа не е била яла,но никога не съм я будила.После си ядеше.Както казват някой съня храни.Защо да разбутвам на детето съня.Така,че не се притеснявай,всичко е наред.

# 4
  • Мнения: 3 718
Nevenu6ka , както се пееше в една песен,  Enjoy the silence  Mr. Green  Може скоро това да се промени, покрай зъби и съзряване, но пък може да имаш късмета да си спи по цяла нощ още дълго време  Peace

# 5
  • Мнения: 24
Това за съня добре особенно ако продължи, но взех да се притеснявам за кърмата, защото не изцеждам, а и той се насуква за по-кратко време...не ми се иска да ми намалее, оше повече че до скоро ми костваше усилие да се кърмимм изцяло

# 6
  • Мнения: 3 718
Това, че суче по кратко не значи, че суче по малко. Просто успява да дръпне необходимото количество за по кратко време. А количеството на кърмата ти ще се нагоди по нуждите на бебето. Ако той има нужда от повече мляко, ще започне да суче по интензивно и на често и ще увеличи количеството. Ако мокри добре пелените, изпишканото е безцветно или бледо жълто и няма аромат, изглежда добре и е енергичен и има добър тургур на кожата, значи получава достатъчни количества кърма.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Радвай се, че вечер си спи. Моята дъшщеря през нощта пък най много обичаше да реве.

# 8
  • Мнения: 250
Преди време бях пуснала подобна тема, там една майка беше дала схема, за съня при различните възрасти. Ето линка :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339082.msg8913143#msg8913143
Успех!

# 9
  • Мнения: 3 478
Ние сме по същия начин. От около две седмици като яде в 21 след баня, после се буди чак към 5. Естествено има и изключения, ако не е вечеряла добре. Аз обаче към сутринта вече съм с болезнено пълни гърди. Давам й само от едната, стига й, тъй като яде по-малко през нощта, а другата изцеждам докато суче . Събирам към 100-120 мл, които замразявам, тъй като съм си въобразила, че скоро ще ми спре млякото. С каката едно време спря на 20-я ден, хем поради скандали и нерви с името на първата внучка - не с мъжа ми разбира се, хем поради незнание. Имаше сто хиляди книги как да играем с детето и колко АМ да даваме, но нямаше книги за кърменето , във форума пък имаше двайсетина потребителя  Sad. Та е можело и още да кърмя. На 3 месеца сме

# 10
  • Мнения: 220
Да ти е живо и здраво бебето и все така да спинка. Радвай му се много  Grinning

# 11
  • Варна
  • Мнения: 152
Радвай се. Бебето си е супер. Аз откога мечтая за поне една нощ спокойствие. Щом не се буди, значи не е гладно.

# 12
  • Мнения: 26
Радвай се. Бебето си е супер. Аз откога мечтая за поне една нощ спокойствие. Щом не се буди, значи не е гладно.
И ние сме така,малчо се буди по 3-4 пъти на вечер #Cussing out,а как копнея като си легна и да се събудя сутринта.

Общи условия

Активация на акаунт