Социалните мрежи в Интернет

  • 2 276
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Имате ли акаунт в някоя от нашумелите напоследък т.нар. социални мрежи в Интернет - Facebook, MySpace и още хиляди други знайни и незнайни. Използвате ли го активно за създаване на ваша собствена мрежа от приятели и познати по целия свят. Ако имате защо сте го направили и смятате ли че това е бъдещето на социалните връзки и общуването между хората - виртуалните социални мрежи.
И накрая - според вас БгМамма социална мрежа ли е

# 1
  • Мнения: 936
Бг мама - да, мрежа е. В другите нямам акаунти . Само в някакъв Hi5, и то защото приятелки ми пратиха покана. Регистрирах се, не с моя снимка, и нищо повече. Не ми е интересно там.
За Facebook ми казаха, че има интересни игри и скрабъли. Ако се регистрирам там, ще е затова.
Мисля, че доста хора напоследък общуват чрез тези мрежи. Не зле като сме все много заети, но не може и да замести живия контакт.

# 2
  • Мнения: 2 388
Нямам регистрация в посочените. Скоро получих покана за това, което е написала потребителката преди мен. Не съм отговорила още, защото не знаех точно за какво е.

# 3
  • Мнения: 3 826
да , бг-мамма е соц.мрежа ,  и аз си мислех нещо такова тия дни ,

# 4
  • Мнения: 919
Бг мама - да, мрежа е. В другите нямам акаунти . Само в някакъв Hi5, и то защото приятелки ми пратиха покана. Регистрирах се, не с моя снимка, и нищо повече. Не ми е интересно там.


И аз така.Получих покана за там и се бях регистрирала,но то такава каша настана,пишат ти разни непознати ...отрегистрирах се още същата седмица.Не ми допадна. Peace
В БГ мама открих много приятели.

# 5
  • Мнения: 4 300
Имам активни акаунти в много сайтове и мрежи както им викат напоследък, няколко форума, аисикю, скайп. Използвам интернет за общуване от повече от десет години, имам приятели, с коеито поддържам контакт само там поради стечение на обстоятелствата, с другфи предимно реални, а нета само когато сме далеч.  Никаква драма не виждам ( предполагам си инспириран от сношния репортаж по БТВ), съвсем нормално развитие на начините на общуване, което разширява възможния кръг от приятелства. В началото хората са общували само с хората, които  виждат, по късно и с тези, които им пишат, след това които ги чуват. Днес вече и те виждат, и те чуват, и ти пишат- all inclusive  Mr. Green Мисля, че това е бъдещето, да.
Не мисля, че Бг мама е социална мрежа в смисъла на Фейсбук да кажем. По скоро съвременната алтернатива на Уудхаусовите Търтеи или кафенето от Под игото.

# 6
  • Мнения: 2 448
Не, нямам регистрация в посочените мрежи, не мисля и да го правя. Поне за сега нямам нужда от разрастване на виртуалните ми контакти, особено пък от такива, които нямат шанс да се превърнат в реални такива. Не искам да губя връзката с действителността. Друго си е да гледаш хората в очите. Виртуално много малко хора съм усетила и пожелала наистина да срещна.
Не знам дали бг-мамма е социална мрежа. Не бих нарекла писането по темите социални контакти, но е предпоставка за завързването на такива. Аз се радвам за тези, които завързах тук. Прегръщам ги, те си знаят кои са.  Hug

# 7
  • Мнения: 2 070
Наскоро се регистрирах във Фейсбук и ми е много лесно да общувам там със старите приятели, които открих. Един вид възобнових контактите, вече съм в течение какво се случва с тях и какво се е случило, докато аз съм дондуркала деца. Разглеждам им снимките, много от тях са музиканти и са по света, намерих и старо гадже...абе много е яко.
И там писах, че тук във форума намерих нови приятели, а там открих старите.
Според мен форума не е мрежа, поне по това, което съм учила по социология...

Форума е град, джунгла..нещо такова... И тук има групи по интереси, тематично е, но е съвсем различно.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не, засега не изпитвам необходимост. Ползвам , скайп за приятели от близо и далеч.
Не зная БГ мама, дали е социална мрежа или не, но какво искам ми го дава Sunglasses

# 9
  • Мнения: 5 710
Имам, да. Акаунт в социална мрежа. Използвам я ,за да съм във връзка с познати и приятели отблизо и далеч вкратце.
Споделя се ежедневие по някакъв начин.  Допада ми повече, като форма от форумите. По-неангажиращо е , не отнема и толкова време. Контактът е с познати. Форумите са много зарибяващи, защото на пръв поглед се говори за всичко, хора обменят мнения.
Рискуваш да се заплеснеш много, после откачането е бавно и трудно. Полезни са за информация, разбира се.
Скайп и чат не използвам. Чатя с 1-2 души доброто старо ICQ.  Уеб камерите ме изнервят, говоренето по скайп също.
Ако искам да чуя някой звъня пот телефона.

# 10
  • Мнения: 8 999
Не съм регистрирана и нямам нужда от такова общуване. Едвам насмогвам на невиртуалните  ми приятели. Предпочитам да изляза навън, с тях /реалните/, отколкото да се свирам вкъщи пред компютъра с виртуалните.
Може би, ако бях застаряваща самотница с 15 котки, бих посегнала към този вариант.

# 11
  • Мнения: 5 370
Не съм регистрирана и нямам нужда от такова общуване. Едвам насмогвам на невиртуалните  ми приятели. Предпочитам да изляза навън, с тях /реалните/, отколкото да се свирам вкъщи пред компютъра с виртуалните.
Може би, ако бях застаряваща самотница с 15 котки, бих посегнала към този вариант.
Ще си позволя лекичко да не се съглася с последното изречение.
Около 70 % от колегите ми са по-млади от 30 г.  Почти всички сме навързани в една социална мрежа. Интересно е, забавно, разменяме си игри, закачки, споделят се състояния, дори се намират общи каузи.

Когато се вписах в една соц. мрежа, беше уикенд, месец януари, миналата година. 2 дена не станах от стола. Mr. Green После ми мина и сега само мимоходом проверявам какво се случва.

# 12
  • Мнения: 483
Не съм регистрирана и нямам нужда от такова общуване. Едвам насмогвам на невиртуалните  ми приятели. Предпочитам да изляза навън, с тях /реалните/, отколкото да се свирам вкъщи пред компютъра с виртуалните.
Може би, ако бях застаряваща самотница с 15 котки, бих посегнала към този вариант.

Не е така, но поне ме разсмя  Laughing

Социалните мрежи се използват от млади и динамични хора. Сега не е като едно време - пътуваме много, светът се глобализира и имаме приятели от различни краища на света или от различни градове. Ако чакаме да се срещнем с тях на живо, може и да не се видим една година , че и повече. Ето тук вече става ясна ползата от Facebook например. Там можеш да общуваш с приятели, които са далеч, да гледаш снимките им от Нова година, а ти да им покажеш снимка на новия си домашен любимец  Laughing И това е прекрасен начин да се поддържат отношения с хора, с които ви делят разстоянията. Или пък натовареното ежедневие. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 388
baibibi , като ти прочетох мнението си спомних колко хубав беше живота ми, преди да имам интернет. Laughing

# 14
  • Мнения: 14 471
не, нямам такава регистрация и нямам намерение да си правя.
и не, бг мамма не е социална мрежа, за мен поне е само източник на информация

Общи условия

Активация на акаунт