Мами в Белгия-10

  • 14 429
  • 308
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 560
Еее, че се сетих, щото аз отдавна мисля да ви питам, ама все забравям - в БГ през 9-ти  месец гинекологът ми каза да си мажа зърната с Линола Фет, за да избегна рагади при кърменето. И наистина се разминах - имах само веднъж и се оправил с Дефламол. Имате ли представа тук дали има подобни мехлеми или да си поръчам да ми донесат от БГ?
Има един страхотен гел, казва се Гармастан.Ползвала съм го,много добър ефект!

# 286
  • Мнения: 305
Аз започнах с масажа на гърдите много от рано и наистина нямах проблеми като се роди бебка. Важното е след баня да се прави леко масажче, а не толкова с какъв крем.
За гърнето има много мнения. Братовчедка ми започна да си слага детето на гърне от момента в който можеше да седи само и резултатът не закъсня. Така че, аз мисля, че в голяма степен родителите са тези от които зависи кога ще се научи детето да е 'чисто'. Понеже ни мързи да сваляме и слагаме постояно памперси се оправдаваме че детето не било готово.
Блонди, реанимираш ли след купона  Laughing Чакаме снимките

# 287
  • Мнения: 872
Аз се мажех с кремчето на Авент, започнах няколко месеца предварително. След това в началото го ползвах, като мажех веднага след кърменето. Кремчето е без отмиване и има време да попие до следващото кърмене.  Peace

Понеже ни мързи да сваляме и слагаме постояно памперси се оправдаваме че детето не било готово.
Crossing Arms Така ли мислиш?

# 288
Здравейте отново, съжалявам, че ще ви тормозя с въпрос, но просто не мога да намеря отговор никъде, още не съм ходила да Атлас - служба за емигранти, до колкото разбрах - там те записвали на курс по езика, аз съм в Гент и съответно фламандски ще трябва да уча, но ми остава още месец легален престой, не можах да намеря работа, та какви са изискванията, за да се запишеш на този курс - трябва ли да имаш определена виза, която разрешава удължен престой или договор за съвместно съжителство с белгиец, благодаря ви предварително!  smile3525

# 289
  • Мнения: 0
Jeje, да е жива и здрава майка ти.  bouquet(с много закъснение)Blush

Относно подготовката на зърната на мен никой не ми каза Twisted Evil , аз залисана в други глупости не се поинтересувах и така без никаква подготовка  5 месеца само издържах (и заради диетата която спазвах понеже казаха че е алергичен към кравето мляко и т.н. ..........) Та 5 месеца кърмих с големи проблеми, рагади (мазах с какво ли не, нищо не помогна) почти при всяко кърмене съм плакала от болка. Така че задължително предварителна подготовка за да няма сериозни проблеми. Успех на всеотдайните мами които искат да кърмят дълго Peace

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 16:29 от iddeA

# 290
  • Мнения: 7 947
Еее, че се сетих, щото аз отдавна мисля да ви питам, ама все забравям - в БГ през 9-ти  месец гинекологът ми каза да си мажа зърната с Линола Фет, за да избегна рагади при кърменето. И наистина се разминах - имах само веднъж и се оправил с Дефламол. Имате ли представа тук дали има подобни мехлеми или да си поръчам да ми донесат от БГ?
Има един страхотен гел, казва се Гармастан.Ползвала съм го,много добър ефект!

и аз съм го  ползвала - не ми хареса,гадна консистенция, лепне, трудно се отмива...по-доволна бях от пантогел, въпреки че аз съм ги позвала профилактично, не защото имам вече проблем.

Благодарности на всички, които преди няколко дена ме насочиха за магазините за козметика - напазарих си от Galeria INNO   с карта за тостъпка 20%    bouquet

# 291
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Благодаря ви много за отговорите Simple Smile Аз като 20-месечна кърмачка мисля да заложа на това, което съм ползвала първия път Wink

Да ви се похваля - минах го пустия изпит. Е, резултатъ е 73% - абсолютна тройкаджийка се извъдих, ама за изпита има значение минал или не. следващото ниво ще го правя след като се върна от майчинство, че то е доста по-сериозно!

# 292
  • Мнения: 90
Браво Джъст ,все така да ги вземаш  bouquet ,а по какво ти беше изпита ?

За кремовете незнам , но аз все си мисля,Че е  и до гърди -тяхната анатомиЧна форма и тн  ,Че кърменето си е до късмет и  бебето ,ако засуЧе добре и захапе правилно ареолата -добре ,ако не голям кошмар е и от  там поЧват проблемите ,рагади ,мастити и тн .Важно е съЩо да се спазват позите за кърмене и търпение ,много търпение .Едно време жените като са кърмели да не са си слагали крем на авент или на гермастан и пак са кърмели до годинка ,Че и две ...

# 293
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Браво Джъст ,все така да ги вземаш  bouquet ,а по какво ти беше изпита ?

Карам сертификационна програма, която се казва Prince2 и е за проджект мениджмънт. Аз много се опъвах, защото това не е моята област, но всички консултанти трябва да я минем и да се сертифицираме естествено, защото клиентите все повече и повече искат консултанти с такъв сертификат. Честно да си кажа, чудя се защо, ама лошо няма - всяко знание е ценно. може пък да ми хрумне да си сменя работата Wink (съмнявам се  Wink)


Едно време жените като са кърмели да не са си слагали крем на авент или на гермастан и пак са кърмели до годинка ,Че и две ...

Joy Joy Така е! Дано и това да се окаже "пристрастено" като Мартин и да суче добре Simple Smile Иначе моята любима поза, която и сега мисля да ползвам, когато е възможно де, е легналата  Peace И се надявам, че зърната ми след дългото кърмене, макар и приключило преди почти 3 години, вече няма да са толчкова чувствителни, както при Марти.  Praynig

# 294
  • Мнения: 90
Браво Джъст ,все така да ги вземаш  bouquet ,а по какво ти беше изпита ?

Карам сертификационна програма, която се казва Prince2 и е за проджект мениджмънт. Аз много се опъвах, защото това не е моята област, но всички консултанти трябва да я минем и да се сертифицираме естествено, защото клиентите все повече и повече искат консултанти с такъв сертификат. Честно да си кажа, чудя се защо, ама лошо няма - всяко знание е ценно. може пък да ми хрумне да си сменя работата Wink (съмнявам се  Wink)


Така е ,така е колкото повеЧе толкова по-добре  Wink,довеЧера Ще полея резултата с  едно каберне вместо тебе   Wink Laughing

# 295
  • Мнения: 872
Не е така, Шакира. И едно време са се мажели, но с други работи, мас и ... Абе не искам да знам с какво са се мажели,  Sick но са си подготвяли зърната. чела съм че се обтриват с кисе и тн
Важното е зърното да стане разтегливо, без това да е болезнено.
И като има на пазара такива кремове, не виждам лошо да се ползват..

# 296
  • Мнения: 90
Не е така, Шакира. И едно време са се мажели, но с други работи, мас и ... Абе не искам да знам с какво са се мажели,  Sick но са си подготвяли зърната. чела съм че се обтриват с кисе и тн
Важното е зърното да стане разтегливо, без това да е болезнено.
И като има на пазара такива кремове, не виждам лошо да се ползват..
Че къде видя да пиша ,Че е лошо и да съм против  ,но който е разбрал разбрал ,няма и тук да се обясняваме като деца с картинки и русунки ,все пак си мисля ,Че всиЧки сме зрели жени ...
А специално за номадките в Африка и тн ,те едва ли си подготвят зърната и пак кърмят децата си ,друго имах впредвид ...

# 297
  • В облаците
  • Мнения: 63
Съгласна съм, че позата за кърменето е много важна, аз имах усложнение след раждането, което не ми позволяваше да седна, легналото положение също ми причиняваше болки.  Кърмих, както можех, дори права, и резултата беше болезнено кърмене всеки път. На мен ми помогна крема Гармастан, но в интерес на истината само леко облекчаваше болката, нещата се оправиха след като вече можех да сядам в правилна поза и детето да засуче правилно. А също използвах и тези, как се казваха накрайничетата, силиконовите за зърната на гърдите. Трудно беше ползването, но в най-тежките моменти помогнаха. Важно е и изцеждането, когато се усети натежаване на гърдите (за да не стане мастит), защото винаги първите дни са проблемни, а после вече-както дойде, аз имах много кърма на пук на всичко  Simple Smile и трябваше да се изцеждам поне два пъти на ден, докато кърмех.

# 298
  • Мнения: 872
Няма да се сравняваме с номадките, но кой ги знае,  сигурно и те си имат някое целебно биле...
Всичко е до нагласа, аз знаех че искам и че ще кърмя. Подготвях се предварително. Нямах проблем със зърната или с позата на кърмене, най-обичам легнала  Blush.
Относно цеденето, /сигурно го пиша за 10ти път/ Болезнено е към 2 3 ден когато слиза кърмата и гърдите винаги са пълни, бебето не изсуква толкова много. Боли много, гърдите тежат. Искам да ми донесат помпата , чула съм че се цедят в България след всяко кърмене.
Като ме видяха сестрите от болницата, стой, да не си посмяла.  #Cussing out  Обяснигха ми, че колкото по се цедиш, толкова по се пълнят, и оттам мастит и тн.
Дадоха ми топли компреси, както и да стоя под топъл душ, да си изтича, това което е ненужно.
Постепенно бебето регулира гърдата и тя произвежда толкова , колкото детето изсуква.

# 299
  • Мнения: 305

Да, така мисля, видяла съм достатъчно примери около мен и съм убедена че родителите играят голяма роля за това. А и същото можеш да го прочетеш в дебелите книги.

Общи условия

Активация на акаунт