За възпитанието!

  • 2 492
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Честно казано, пробвах да действам чрез този помощен персонал, но получих само леко снизходителни, да не кажа - подигравателни усмивки. Моите деца са антихристи - нямат страх от нищо. Като видях, че Торбалан и Баба Яга не действат, измислих други, много по-ужасяващи същества. Пердахон и Чичо Бойчо. Но и те бяха освиркани и свалени от сцената с развалени домати и яйца! Днешното поколение не се плаши така лесно.
Затова въведох образа на Майката като най-голямото страшилище. Обикновено мъжът ми всява паника със заплахата: "Бързо, че мама иде!"
А колко хубаво щеше да е, ако децата ми се задействаха от някой безобиден Кумчо Вълчо или Баба Меца!

# 16
  • София
  • Мнения: 932
Обикновено мъжът ми всява паника със заплахата: "Бързо, че мама иде!"
А колко хубаво щеше да е, ако децата ми се задействаха от някой безобиден Кумчо Вълчо или Баба Меца!
Joy Разсмя ме искрено с това Peace, сетих се темата в клюкарника, за PR -а , който ни правят тролчетата ни Simple Smile , и за една майка дето беше споделила , как дъщеря й, (след мъмрене от страна на мама ), казала на бебето да не излиза, че е мама е лоша и живота му ще бъде ад, май беше казало детето Joy.

# 17
  • Мнения: 4 433
"яж , че Ади ,ще го изяде"
това и аз го прилагам,яж че тати ще го изяде...действа не моменти само.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 78
И аз съм против тези заплахи! Имам примери на големи деца - 6-7 годишни, които в резултат на такова плашене сега се страхуват да стоят сами в стаята, дори и през деня. А от тъмното изпитват панически страх.
Ако заплашвам с нещо, то е с наказания, с лишаване от нещо любимо напр. телевизия или компютър. И тъй като дъщеря ми знае, че винаги изпълнявам това което кажа (било то обещание или заплаха), знае и че няма да и се размине, ако "не слуша". И така си се възпитаваме Mr. Green!
Разбира се, за яденето не се заплашваме, ако е гладна - яде, ако не е - не. Е, баща и се дразни че не винаги сяда с нас на масата за обяд или вечеря, но аз също не обичам да ям под час... Когато - тогава Peace!

# 19
  • Мнения: 805
Не, не я плаша. Изключително много се дразня, когато сме навън и някой непознат/ а си позволи да каже на детето ми: Не плачи, че ще дойде Торбалан! И после аз 2 часа обяснявам кой всъщност е това, къде живее и защо ще иска да я взима...
Като знам колко хора лекуват страхове и комплекси насадени в детските години... Коя съм аз, че да й говоря подобни неща?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Леле,като ви чета....май съм само аз от ''другия отбор''.Да,признавам си,сплашвам го с Баба Яга.Редовно при това.Действа,но вече нахитря много малкия и взе да не ми се връзва.Но няколко месеца баба Яга ми помагаше на всяко ядене.Иначе е зор,нещо му се промени много апетита и взе да вкарва все нови и нови номера и не иска да яде.След като Яга действа,аз лично не виждам нищо лошо в ''повикването'' и за определени случаи.Иначе е тъпо,признавам,иска ми се да се сетя за друг метод,но засега сме приятелки двете,пръв помощник ми е.Даже имам една огромна Яга до леглото.... Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 309
Никога не съм плашила с измислени герои дъщеря ми. Друг е въпроса, че тя сама си вади лошите герои от приказките и се самонавива, че я е страх от тях.

# 22
  • Мнения: 1 372
Когато не яде не я плаша и не я тормозя / тя е много малка още да се плаши/. Не я насилвам, а я оставям колкото иска да изяде и я храня пак в часа на следващото хранене. Свекърва ми и майка ми се опитват, но не им позволявам.

# 23
  • Мнения: 1 817
Ооо никога не съм ползвала този метод на сплашване. За мен, а чета че и за повечето от вас е недопустим.
Май само бабите от едни други времена са го ползвали. Wink

# 24
  • Мнения: 288
Ооо никога не съм ползвала този метод на сплашване. За мен, а чета че и за повечето от вас е недопустим.
Май само бабите от едни други времена са го ползвали. Wink
Съгласна съм,това може би е метод на поколението на нашите баби,който според мен е излишен

# 25
  • Мнения: 1 098
Никога не съм плашила детето си с приказни герои или чичко полицай и др. Смятам го за неправилен метод за принуждаване към нещо.

# 26
  • Мнения: 527
Никога не съм използвала такива методи  Peace
В интерес на истината съм завършила ПНУП, където ни учиха точно на това, да не се използват такива методи. Т.е биха навредили на детето. Както авторката на въпроса сама е казала, насаждат страхове у дечицата  Peace

# 27
  • Мнения: 544
За тези герои не съм се и сещала, но когато не слуша съм го плашила с полицаите че ще дойдат да го вземат.

# 28
  • Мнения: 527
Ами всъщност и за полицаите не е много правилно  Rolling Eyes
Все пак те би трябвало да са добри "герои" в нашия живот  Peace
Свекърите ми все плашеха синът ми с полицаи, но аз успях да изтръгна този страх от него  Peace
Ами ако,не дай си Боже, се случи нещо , не би трябвало той да изпитва страх от човек на закона  Peace

# 29
  • Мнения: 8 999
За мен тези страхове са много полезни. Те поставят една добра основа, върху която в по-късна възраст, зрелите ни умове отричат много престъпления заради страх от закона, от полицията, от данъчните, от контрольорите в градския транспорт, от митничарите... Хубаво е от най-ранно детство човек да си създава страхове от неща, които са почти незрими, но съществуват и контролират поведението му.
Да живее баба Яга!

Общи условия

Активация на акаунт