kaшлица и затруднено дишане,помогнете със съвет

  • 2 176
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,детето ни в сряда започна да кашля и каза че го боли гърло.На 12 години е.Обадихме се на личния лекар,каза че сега има грип и да му даваме парацетамол,капки за нос и сироп за кашлицата.Купих и започна да пие сироп,но подобрение нямаше,дори вечер толкова трудно дишаше,че беше ужас.Гърдите му се чува как свирят.Днес сутринта го заведохме в спешна помощ,прегледаха го,погледна му гърлото и го преслуша отзад и каза че има лек шум,но малко.След това му даде да надуе нещо,и каза -добре.Пробва и с една помпичка,дето се ползват при астма,и каза че не казва че има астма,но това може да се е получие вследтвие на грипа.Възможно ли е?После ни написа рецепта-един антибиотик amoxicilline dips 500pch,и една такава помпичка.Иначе казва че не го боли никъде,но много се притеснявам с тази кашлица,особено вечер е много страшно.Незнам какво друго да му давам за да се оправи по бързо.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 742
Вентолин?

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Направете инхалации с лайка и сода за хляб - да се наведе над врящата вода и да диша парите.  После взима една лъжица мед и я оставя да се разтопи постепенно в устата. Може да вземете и борови връхчета за чай - много помага. Но все пак направете снимка, за да изключите пневмония. Възможно е също, ако сиропът е от тези, действието на които е за откашляне, да кашля и от него. Бързо оздравяване!

# 3
колко сода се слага към лайката?

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Една малка лъжичка.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 508
Възможно е да е направил алергична реакция от сиропа за кашлица.Аз имах преди години подобен проблем, от бронхолитин едва дишах.

# 6
сега си направи инхалация с лайка и изяде една лъжичка мед,после пак ще направим,дано да помогне.А за сиропа ако го сменя с друг пречи ли?Аз купих един Natterman bronchicum,него пие сега,имам и Bisoltussin.

# 7
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
За сиропа не знам - трябва да се допиташ до лекар. А меда го оставяйте да се стича постепенно към гърлото.

Общи условия

Активация на акаунт