подстригването на малчовците ни....?

  • 3 513
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 310
Подстригваме само бретона ,започнахме след годинката.Дължината на косата й не е пипана.
Ходим на фриьор ,стои кротко ,не сме имали проблеми.
Пазя малко кичурче от 1-то подстригване.

# 16
  • Мнения: 1 447
И с двете си деца нямам проблем с подстригването.Стоят и мируват.Мислех,че малкия за пръв път ще реве от машинката това беше на 7 месеца,но той даже и се нагаждаше.Сега като приключим с подстрижката даже иска още да продължаваме.

# 17
  • Мнения: 144
Стоят и мируват.Мислех,че малкия за пръв път ще реве от машинката това беше на 7 месеца,но той даже и се нагаждаше.Сега като приключим с подстрижката даже иска още да продължаваме.
   Блазе ти,днешният ми опит беше напълно безуспешен нито с ножица,нито с машинката ooooh! Ще се пробвам пак тия дни

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 366
Стои кротко по принцип. Първия път я оформи сестра ми - между кичурите растеше права косичка и имаше доста странна прическа. Стоя без проблеми, а сестра ми трепереше от ужас че и реже косичката. Втория път на фризьор. Там възникна лек проблем - преди нас имаше мъж на който му свалиха цялата коса. Моето ревна че си иска косата и не си я дава. Предложих и сладолед ако се съгласи да и подравнят косата. След това всичко мина мирно и тихо, а отвън си получи сладоледа. Тези дни пак ще я водя за подравняване - вече няма уговорки.
От първото подстригване запазих 1 кичур. От кръщенето имам още един. Останалата е в кофата за боклук.

# 19
  • Мнения: 737
И на двамата пазя по един кичур.
В общи линии никога не съм имала проблеми с подстригването

# 20
  • Мнения: 22 414
За първи път я подстригах някъде около годинката. Е, то беше малко кичурче коса. Прибрах го. )
Сега преди няколко седмици пак я подстригах, но тази коса вече изхвърлих.

# 21
  • Мнения: 3 929
Тони почти нямаше коса до 1 год. На кръщенето му попът едва намери косичка, за да отреже. Разбира се, пазя я. Пазя също косичка от първото му постригване, когато аз го постригвах, ама откъдето мога да хвана.
Иначе, първото му "официално" постригване беше това лято - още нямаше 3 год., но мина изключително добре. Сега зимата пак го водихме на фризьор и той се държа вече като голям човек.

# 22
  • Мнения: 8 999
И аз пазя косата на сина си, ама върху главата му.
Не виждам особен смисъл да се кътат косми, ако вече са отделени от тиквата.

# 23
  • Мнения: 1 380
Ох,най-прясното подстригване е от снощи-на 2г. и 7м. се подстрига сам Shocked.Преди това аз подстригах баща му,и той забравил да прибере машинката от коридора....и докато се къпал таткото в банята,малкия започнал да действа пред огледалото smile3553.Като го видях цялата му глава на черти(с приставка първи номер) щях да получа удар ooooh!,и довърших аз  ''прическата''....Е,сега с баща си са с еднакви прически Mr. Green

Разсмя ме.И моят брат, като малък редовно се подстригваше сам, а и мен понякога...а сега е фризьор....
По темата:
Юни месец я водих на фризьор моята щерка и пожелах да и обръснат главата.
Кой ли не я беше подстригвал преди това:баба и, баща и и аз...
Реших кардинално въпроса.Нула номер и повече никакви експерименти с косата на детето ми.....

# 24
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
sladkish4e защо нула номер? Да не би решението ти да има общо с теорията, че така ще се сгъсти косичката?  Всъщност има ли нещо вярно в това? Винаги ме е интересувало. Thinking
Дъщеря ми не съм я подстригвала въпреки натиска на бабите. Единствено няколкото косъмчета на челцето съм подравнявала като видя, че започват да й влизат в очичките. Тогава е голям смях, понеже я гъделичка и си крие очичките с ръчички.  Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 3 819
Девойката засега нямам намерение да е подстригвам.
Дани сме го подстригвали няколко пъти, като първите пъти процедурата беше вкъщи и беше меко казано ужас  ooooh!. Тръшкане, пищене, тичане из апартамента... Мъжът ми се майтапеше, че следващия път като го подстригва ще извика полицай и прокурор за да видят, че не си малтретираме детето  hahaha. Един ден реших да го заведа на фризьор. С много свито сърце влезнах във фризьорския салон, но фризьорката беше една много симпатична бабка, даде му бонбони, той седна на стола и за мое най - голямо учудване той не се обади, а тя го подстрига перфектно  Peace. Оттогава го водя на фризьор и единственото за което съжалявам е, че не го заведох по - рано.

# 26
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Моята госпожица пък седи кротко,обаче пищи така сякаш я колят,добре,че вече не живеем в апартамент иначе си представям какво биха си помислили съседите.Сега пак ни предстои подстригване и обяснявам,че мама ще отреже само връхчетата на косата за да не се сплита и да се решим по-лесно,тя е съгласна с мене и вече е по-голяма,ама ще видим като седне на стола Mr. Green Ако все още я има темичката ще споделя Laughing

# 27
  • Мнения: 1 217
Постригах Калоян като стана на годинка.Косичката си я пазя.
Сега процедирам с машинка,като почваме да се уговаряма поне 3 дена преди това.
Давам нещо "неизследвано" до сега да се занимава и скалъпваме положението.
Но с много въртене,молене,уговаряне.

# 28
  • Мнения: 1 817
Големият до 2 г. го подстригвах сама , с ножицата. Обикновено някой го занимава да не мърда. След това на фризьор и слушаше детето. Коса не съм пазила. Само кичурче от кръщенето.
Малкия леко  го подстригах, когато беше на 9 мес., само там, където стърчеше. Само тогава, ама той няма много материал Laughing

# 29
  • Мнения: 144
Моята госпожица пък седи кротко,обаче пищи така сякаш я колят,добре,че вече не живеем в апартамент иначе си представям какво биха си помислили съседите.Сега пак ни предстои подстригване и обяснявам,че мама ще отреже само връхчетата на косата за да не се сплита и да се решим по-лесно,тя е съгласна с мене и вече е по-голяма,ама ще видим като седне на стола Mr. Green Ако все още я има темичката ще споделя Laughing
 дааа добре че не живеете в апартамент,а ние нямаме този късмет и с целия си акъл затоплих банята и там-на топличко и спокойно да си разпиляваме косата ииииии като се почна,точно както казваш ти и се отказах,защото започна да истерясва(ако мога така да се изразя)а и комшиите кой знае какво са си помислили Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт