ЮНСКИ мами 2009! Тема №19

  • 9 988
  • 279
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Здравейте и от мен!

Иви, благодаря отново за темата   bouquet!

Тук най-накрая пекна слънце, че с тази мъгла ми беше писнало на душата. Макар, че на вън беше сутринта -11 градуса, все пак друго си е като има слънчице.

Феникс, сетих се за количка, която тук в момента е доста модерна, може да ти свърши работа

mil_kuzmanova, виж тази тема за шиене на слинг, може да ти е от полза http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0.

Качих и няколко снимки от нашата разходка вчера http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9955038.



# 16
  • Мнения: 989
Добър ден, момичета!

Аз днес бях при моя док на редовен преглед. Направи страхотна снимка на бебо - в гръб, с разкрачени крака, а мъжкото му атрибутче висеше между тях. Ще гледам да я кача днес или утре в албумчето ни. Иначе много се смяха със сестрата на резултатите ми от БХС (той чак сега ги вижда). Каза, че в досегашната му практика е виждал един единствен път резултат 1:10 000, но че не е вярвал, че ще види такъв като моя - 1:13 000. Но както каза somebody, това сигурно ми е от годините.

Mim4eto_t, успех на изпита  Peace

Момичета, някой може ли да ми кже по колко килограма е нормално да качваме на месец?

# 17
  • Мнения: 199
viper  и аз имам същото ужасно течение. Сигурна съм, че са гъбички.Когато давах урина казах на лаборантката. Тя ми каза, че дъщеря и също е бременна и има същия проблем, който се получава при многобременни в един или друг момент - от по-слаб имунитет. Каза че не вредят на бебето и на този етап не ги лекуват. (При положение, че работи в АГ болница сигурно за дъщеря и се грижат най-големите светила там). Иначе ми взеха и влагалищен секрет, но още не си знам резултатите.

mil_kuzmanova  ето инструкции как се връзва слинга http://www.zilana.com/6instruct-shal.html
ето и слинга с халки http://www.zilana.com/buy-simple.html

Gydelichkova и на мен ми е интересно и може би ще си купя книгата. Не че съм прочела другите, които взех. То от сън няма време за четене  Laughing

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 12:14 от greenlife

# 18
  • Мнения: 0
Здравейте, мами!!!
От събота не съм влизала...............и още не мога да ви изчета Grinning

Слънчева седмица желая на всички ви!!! Hug

AYA тук ли си? Какво стана в събота - нещо се разминахме?

# 19
  • Мнения: 639
.........
Момичета, някой може ли да ми кже по колко килограма е нормално да качваме на месец?

На мен ми харесва този сайт - http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm Въвеждаш ръста и килограмите, на които си забременяла (избери мерна единици кг/метър, че по подразбиране са паунд и инч). В таблицата излиза минимално, максимално и нормално тегло за съответната седмица.  Hug

# 20
  • Мнения: 753
Amorevole,благодаря за обясненията - ще поправя по-късно снимките! Сега ми предстои среща за един проект най-сетне Simple Smile, че имаше затишие.
По таблицата за килограмите излиза, че съм малко /+2 - +3кг съм отгоре/?!
Lili_to, права си за грижите и притесненията, които чакат всяка майка, това е природата - майката живее все с мисли за децата си...
Ivi_81, да те помоля за обяснение за правенето на тема? благодаря предварително.
Катя, страхотни изгледи си снимала, ти си елегантна бременна, а за снежните полета се размечтах.
Схеми за шиене и носене на слинг има и в книгата на Василена Доткова "Близо до бебето".

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 12:38 от ayas

# 21
  • Мнения: 9 814
За килограмите: Не бях ходила на ЖК, която ми е по здравна каса вече два месеца Embarassed
Там днес на кантара ми показа, че съм само 1 кг. + от ноември до сега.
Доста ми се поскара, че не съм качвала колкото трябва.
А и пред кабинета почаках с 4 бременни +/- 1 месец преди/след мен и определено само аз и още едно момиче нямахме почти никакви кореми.
Иначе днес ми пуснаха и ПКК, стерилна урина и Васерман.

# 22
  • Мнения: 96
Здравейте и от мен в новата темичка Hug

Гъделичкова, на мен за СПИН, Васерман, австралийски антиген, ПКК с протромбиново време, кръвна захар ми взеха 3  епруветки кръв и после два дни имах ужасни световъртежи и бях много отпаднала, все едно съм с тежък цикъл.
Иначе само за ПКК и кръвна захар и протромбиново време са ми взимали по 1 епруветка кръв.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен в новата тема.

Аз докато се наканя да пиша и то станало обяд. Аз съм на преглед на 15.01. и много ми се иска да разбера пола вече, но ще видим.

За килограмите аз съм +1.5кг миналата седмица като се мерих. Всички стари дрехи ми стават, само панталоните и дънките ги нося разкопчани. Още не съм си взела никакви дрехи за бременни. Все отлагам за по нататък.

Аз като ходя на курсовете на 9 месеца и всички момичета ме гледат странно. Изобщо не миличи още.

# 24
  • Мнения: 753
Toni 81, и аз бях така първия път, направо не вярваха, че съм бременна.Сега килограмите са малко като показания, но ми личи далеч повече. Важното е бебчо да расте добре.

# 25
  • Мнения: 1 475
Здравейте и от мен,

Мерси на Ivi_81 за темата!  bouquet

Вчера голямо мързелуване му ударих три филма изгледах, два от които страхотни, ако имате възможност си ги изтеглете, ама да знаете, че се леко ревливи - "Подмяната" с Анджелина Джоли/майка, чийто 9 годишен  син изчезва и полицията и връща друго момче, което твърди, че е нейн син/, и "Странния случай с Бенджамен Бентан" с БРад Пит/скоро не бях гледала, толкова добър нов филм, ей тук се реве доста, особено накрая, едно бебе се ражда, като старец и умира, като бебе, но вътрешно е старец, с много много поуки, но да не разказвам повече, гледайте ги!! Peace

На мен хепатит, хив и васерман ми ги взеха още в 8-ма седмица, ама мисля, че само една епруветка напълниха, не съм усещала, някакви неразположения след взимането на кръв, но аз ге правих отделно от ПКК т.е в различни дни!

За килограмите, аз и преди го казах, че съм плюс 8 отгоре, и според таблицата, съм два пъти над максималната норма за моето тегло и височина Embarassed, ама все си мисля, че после ще отслабна без проблем, така че сега не се притеснявам, освен, че рядко си оглеждам тялото пред огледалото,щото ми става гадно, като си го видя,само  си се радвам на корема Grinning, освен лицето Blush При мен от около месец се наблюдава тенденция, основно сладко ми се яде - и то обикновени вафли и сладолед, и то в този студ, сладоледа ми е убийствено вкусен, купувам от големите кутии и за три дена си изяждам една кутия!

Polito_87, за резултата от БХС, и на мен така ми казаха, че 1:10 000 е изключително нисък резултат за мен,и рядко имало такива резултати за Даун, а за другите болести бях 1:100 000 и 1:1000000 взимайки в предвид влизането ми в "лелинска възраст" Mr. Green

Gydelichkova, мерси, ама не си намирам корема, за особено стегнат, аз пък на теб ти се възхитих, каква чупка имаш в кръста, при мен тази чупка изчезна, иначе коремите ни май са еднакви , като големина и май като гледам ние сме едни от малкото, дето сме били слабички, пък сега бая са качили! Crazy

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 13:06 от somebody

# 26
  • Мнения: 136
Мале, според тая таблица съм не само дебела, а направо тлъста  ooooh!  Вкарвам я в черния списък, заедно с домашния ми кантар. Кантарът в офиса е по-благосклонен към мен.

somebody, оо, чупката в кръста се постига с повечко изпъчване  Embarassed А и личи само на голо, като съм облечена, приличам на Баба Меца. Не знам защо, но дрехите адски много ме разширяват. Да знаеш и на мен как ми се ядат вафлички и сладолед. Засега само вафлички си позволявам от време на време, всеки път, като отида в магазина, се двоумя за сладоледа и накрая така и не си взимам. От дне съсм решила малко по-здравословно да ям. Накупила съм си плодове, сега си поръчах и салатка и месце да ми донесат. А, и за първи път си купих сурови орехи, били много полезни, само че са доста скъпи - 2 лв./100 гр. Но реших, че по-добре здрава и бедна, отколкото с пълен портфейл, ама тлъста  Joy  По тази логика занапред май много здраве ми се очертава... 

# 27
  • Мнения: 639
Somebody, и аз препоръчвам "Странният случай с Бенджамин Бътън"- миналата седмица го гледахме и определено си заслужава!  Peace
За килограмите - тази сутрин забелязах нещо малко странно - отслабнала съм с 1кг за последните 10 дни. Добре съм, не повръщам, хапвам си (а и бебо расте нормално - нали в събота бяхме на преглед) - оттавам го на това , че по празниците съм попрекалила (почти +2кг) и сега просто пак съм си "влязла в ритъм". Коремчето ми е доста променливо  Laughing Има дни, в които почти не ми личи, и такива, в които се подувам. А разликата сутрин-вечер си е определено осезателна!  Wink

Gydelichkova, и на мен напоследък много ми се хапва сладолед! Доста странно ме гледат в магазина в тоя студ, ама така ми се услажда  Laughing А иначе всяка седмица си взимам от пазара сурови ядки (орехи, бадеми и кашу) и си нося на работа - ако ми е гладно, това си хапвам преди/след обед. А гладът за сладко решавам с фурми или сини сливи без костилки. Пресните плодове и салатите е трудно да си нося в офиса, но виж - сурови ядки и сушени плодове - няма проблем (да, и банани също). Наистина е скъпичко, ама сега ни е времето хем да се поглезим, хем да е полезно. А и ние си повтаряме, че преди, като пушехме, сме давали средно по 6лв на ден за цигари - е, сега ги "обръщаме" в полезна храна!

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 13:28 от Amorevole

# 28
  • Мнения: 35
somebody и аз съм като теб.Имам чувството,че лятото не съм яла толкова сладолед,колкото сега Blush

Gydelichkova,имай в предвид,че от орехите също доста се пълнее,защото са страхотно калорични.А доколкото разбирам се ограничаваш в яденето Peace

# 29
  • Мнения: 136
lili_to, да, ще внимавам с орехите. Ще изям само 50 грама. Току-що видях и каква глупост съм написала за бедността, здравето и фигурата- имах предвид бедна и тлъста, ама здрава, отколкото с пълен портфейл и пак тлъста. Вече се обърках всъщност какво имах предвид, тъй че няма значение. 
Ограничавам се от вчера, кажи-речи. Но при мен всяко чудо е за 3 дни. По-скоро ще се опитвам да замествам вредните храни с колкото е възможно по-пълноценни, но дали ще ми се отдаде, е друг въпрос.
Хайде да идва съботата, че да си говорим на живо.

Amorevole, за цигарите и парите си права, аз много портокали и мандарини ям и задължително по 1 банан на ден. Фурмите знам, че са много полезни, но, за съжаление, изобщо не ги обичам. Аз изобщо най-полезните храни не обичам, в това число спанак, коприва, лапад, тиквички. А за сушени сливи не съм се сещала да си взимам. Сега си търся ленено семе, което да си слагам в храната, но никъде ен го намирам. Някой беше споменал за БИЛЛА, ама нямаме такава в квартала и съм с въразни ръце  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт