Съветите тип "Зарежи го!"

  • 4 417
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 635
Как да постъпя в следната ситуация.....
В един прекрасен ден, след 12ч асово стоене пред компа / щото това ми е работата/ за да изкарам добра заплата, прибираш се в къщи и любимия ти го няма. Звъниш постоянно на мобилния му, но 2-3 дни ни вест ни кост.После се разбира, че се е изнесъл щото не те харесва, че стоиш до късно на работа, че в къщи било мръсно и бил гладен. Като реално не пипа нищо в домакинството, мастори нещо като занаят в един гараж и каквото изкара за бензин за мотора да иде на рокерска сбирка или на на дискотека и там да мята луди бакшиши .....Ок, стоя до късно,но това ми е работата и ангажимента който съм поела пред управителя и доверието което има в мен......Как да не стоя като ми трябват пари, щото родителите ми се изнесоха в една барака почти клозет и за да живеем необезпокоявани в техния апартамент, трябваше да направим ремонт.Но като разтуриш едно, решаваш друго и стана доста голяма сумата. А господина не го търси, щото на нямал мерак да прави ремонт в чуждо жилище и си намира причини за пикник с приятели и пак напусни си работата щото искам в 16ч като се прибера да има 2 вида салата и манджа и да шеташ....
Има още много, но ще разкажа понадолу, ако на някой му е интересно разбирасе.
Чакам съвети

# 46
  • Мнения: 12 662
Разведи се не ме дразни толкова колкото Аз никога не бих...живяла така, търпяла ...И човек се чувства един малък, нищожен.

# 47
  • Мнения: X
Как да постъпя в следната ситуация.....
В един прекрасен ден, след 12ч асово стоене пред компа / щото това ми е работата/ за да изкарам добра заплата, прибираш се в къщи и любимия ти го няма.

Моят съвет е да вземеш да почерпиш!
Но защо ли някъде в стари теми беше писала, че мъжът ти е един на един милион...  newsm78

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 12:38 от Анонимен

# 48
  • Мнения: 635
Това,че пиша в 1лице, ед. число не значи, че това е моята съдба.....На моя близка, тя иска съвет от мен.Как да напиша аз Марая....така ми се случи, или на Таня така се случи.

# 49
  • Мнения: X
Това,че пиша в 1лице, ед. число не значи, че това е моята съдба.....На моя близка, тя иска съвет от мен.Как да напиша аз Марая....така ми се случи, или на Таня така се случи.

Когато пишеш в първо лице, единствено число, точно това значи.  Laughing
Както и да е, на Таня или Марая  съвет не мога да дам, може би, тайно да се помоли милото никога да не се върне?  newsm78

# 50
  • Мнения: 635
Защо, то милото де, се кълне, че само и само да го прибере е съгласен и работата си на не напуска и гащите и да пере.Че за мъжа било нармално да си похойква, да оценял каква жена има.

# 51
  • Мнения: 2 723
[ Понякога една изневяра помага хората да коригират собственото си поведение спрямо половинката и куп други такива неща. Това, че при теб изневярата е била повод за раздяла, не означава, че в друго семейство няма да е повод за катарзис в отношенията. Не си мисли, че твоите решения са универсални за всички. В много връзки жените не са подлога, нито треперят от ужас, че нямат идеалното семейство.

Не, не си мисля, че моите решения са универсални. Те са просто различни от твоите.
Аз лично не желая да живея с мъж, който вместо да дойде да говори с мен, ако имаме проблем, ще иде да мачка нечии чаршафи...
Той ще ми изневери, за да ме накара да се замисля. как съм сгрешила  Laughing
Никоя жена няма вина за изневярата на некой си. Вина за проблемите в семейството - да, но за изневярата не...
И да, моя мъж беше мухльо, но мисля, че всички, които се опитват да разрешат проблемите си правайки секс с някой друг също са мухльовци. Някой има кой да ги търпи, други не...
В тази връзка, когато аз давам съвет "зарежи го", колкото и рядко да е то, обикновено наистина го мисля.
Никого не задължавам да ме послуша, но мога да имам мнение по тема, в която се иска такова.

# 52
  • Мнения: X
Никси, опитвах се да обясня, че много често в едно семейство има хиляди други неща, които могат да са важни и ценни за двамата и когато поставиш на кантар тях и една изневяра, решението може да не е точно раздяла. А може и да е капакът на всичко и просто да е поводът за раздяла. Всяко семейство има свои отношения, плюсове и минуси, които остават скрити за външни хора. Много често грешим като пренасяме собствените си разочарования като шаблон върху историите и живота на другите, без да знаем какви са ИСТИНСКИТЕ отношения в техните семейства. А иначе съвети можем да си раздаваме колкото си искаме. Умните хора пък би трябвало да вземат сами решенията за живота си, не от близки, не от непознати по форумите. 

# 53
  • Мнения: 12 662
Всеки човек се влияе, дори и най-умният. А щом иска мнение във форум, значи има нужда. Моето мнение е, че трябва да се опита да си запази семейството, но не на всяка цена.

# 54
  • Мнения: 38

Не, не си мисля, че моите решения са универсални. Те са просто различни от твоите.
Аз лично не желая да живея с мъж, който вместо да дойде да говори с мен, ако имаме проблем, ще иде да мачка нечии чаршафи...
Той ще ми изневери, за да ме накара да се замисля. как съм сгрешила  Laughing
Никоя жена няма вина за изневярата на некой си. Вина за проблемите в семейството - да, но за изневярата не...
И да, моя мъж беше мухльо, но мисля, че всички, които се опитват да разрешат проблемите си правайки секс с някой друг също са мухльовци. Някой има кой да ги търпи, други не...
В тази връзка, когато аз давам съвет "зарежи го", колкото и рядко да е то, обикновено наистина го мисля.
Никого не задължавам да ме послуша, но мога да имам мнение по тема, в която се иска такова.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Никси според мен размишляваш в много правилна посока,личи си,че си решителен човек и не търпиш подобно отношение,за което ти свалям шапка честно.

# 55
  • Мнения: 1 289
Всеки човек се влияе, дори и най-умният. А щом иска мнение във форум, значи има нужда. Моето мнение е, че трябва да се опита да си запази семейството, но не на всяка цена.

Наивен не означава непременно глупав Simple Smile Аз също искам съвети за всичко друго, но не и за лични проблеми. В повечето случаи даже автор(к)ите на драматичните теми знаят верния отговор много добре и това какво трябва да се направи, но им трябва някакъв стимул и тласък, за да предприемат нещо. А подкрепата на друг дава такъв. Ако нямаш близък човек, форума явно го замества. Само, че не е сигурно дали ще ти даде крила или ще те срине още повече, както знаем от доста теми.

# 56
  • Мнения: 2 723
Умните хора пък би трябвало да вземат сами решенията за живота си, не от близки, не от непознати по форумите. 

 Peace
Е тва си е истината...
Щото ние може и да даваме и съвети "пречукай го", па после да се окажем виновни за нечие убийство  hahaha
Искрено се надявам, че тук няма някой, който чака да прочете кво мислим ние, та да си вземе съдбовното решение Whistling
Иначе... лошо, разбили сме десетки семейства Mr. Green


В повечето случаи даже автор(к)ите на драматичните теми знаят верния отговор много добре и това какво трябва да се направи, но им трябва някакъв стимул и тласък, за да предприемат нещо.
Дори и в тези случаи не смятам, че някой би взел решение за развод или раздяла, ако лично не е убеден в това, квото и да му говорим ние тука... Може би понякога човек не е убеден доколко вижда нещата правилно и тук може само да получи потвърждение  на собствената си правота, или не, разбира се.

# 57
  • Мнения: 293
Аз пък смятам,че хората в днешно време са страшно отчуждени.Сядат на една маса с ,,приятели,,, , ядат,пият, говорят всичко друго но не и за тези неща,които се обсъждат във форума.
И когато в реалния жив живот имаш проблем и искаш да го споделиш е най-добре да го споделиш тук.
Не,защото някой ще ти даде решение в ръцете,а просто,защото ще ти олекне.Ще видиш как мислят още 20-30-100 момичета по въпроса,който те мъчи,едни ще те разберат ,други не - но малко или много ще си избистриш мозъка и ще мислиш трезво.Друг е въпроса,че всеки Човек се стреми към одобрение от обществото....
Форума не е за даване на говоти решения.Та той живота не ни дава такива....
Но нямам нищо против тези които съветват ,,Зарежи го,, , те казват каквото ги питат според тях. А дали те биха реагирали така в своя си живот е друг въпрос....

# 58
  • Мнения: X
Аз пък смятам,че хората в днешно време са страшно отчуждени.Сядат на една маса с ,,приятели,,, , ядат,пият, говорят всичко друго но не и за тези неща,които се обсъждат във форума.
И когато в реалния жив живот имаш проблем и искаш да го споделиш е най-добре да го споделиш тук.

Ох, по социална психология едно време бях чела за "синдромът на купето", дано не бъркам - хората споделят най-много с непознати, особено, когато пътуват, защото някой те изслушва и след това всеки си слиза на гарата и се забравяте. Безопасно - не те познават, облекчаващо - казваш неща, които не би споделил пред близки. Същото май е и тук.  Simple Smile

Хората не споделят в реалния живот, защото се пазят. Нормално е, уязвими са, а любимият спор на повечето хора е да обсъждат другите. Аз често съм понасяла най-големите удари и гадости точно от "приятели". Като ти се случи веднъж или два пъти и се научаваш кои са ти приятели или с кого да споделяш. Не бих търсила съвет във форума, защото всеки си налага неговия шаблон, но за много хора е добре за сверяване на часовника. Друга тема е, че като прочетеш как е зададен един въпрос, веднага знаеш какъв отговор се очаква. Аз редовно подминавам теми, в които е ясно, че съвет не се търси, а просто потвърждение на това, което някой иска да чуе. Формулировките казват всичко.  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 41
Забелязала съм отдавна тая тенденция в този подфорум, на поставени проблеми в една връзка, голяма част от потребителките да дават съвет - Развод!, Остави го, зарежи го.

Примери  -
Имал презерватив в портфейла - Развод!
Пийвал по една ракия, ама всяка вечер - зарежи го!
и т.н. и т.н., знаете ги, да не изброявам.

Питам аз хората, така щедро раздаващи мъдри съвети - били ли са някога в описаната ситуация, и наистина ли са сигурни, че това е единственото решение на проблема (в някои крайни случаи наистина и така, за тях не говоря).

И наистина ли мислите, че има безгрешни и идеални хора и че все някога ще ги срещнем?

Не е ли по-добре, когато има някаква останала любов, някакво разбирателство, някаква връзка, да се опитаме да я подобрим по някакъв начин, или дори да се примирим с нещо, ако не е мноооого голям компромис, с цел да я спасим.

Или да се щураме от човек на човек и да се разочароваме всеки път, когато отмине сляпото влюбване и разберем, че той си има и някои недостатъци.



от 3г сме женени- колко пъти се е инасял докато бяхме при наште и после аз когато бяхме в неговият апартамент- немога да ги преброя!!! Това не е краят на връзката- ако се обичат пак ще се съберат- по- умни и по отворени към компромиси! поне при нас така стана!

Общи условия

Активация на акаунт