Спане с бебето в спалнята,мъжа в друга стая

  • 15 716
  • 178
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 414
Le Soleil, не мисля че тук става въпрос за издребняване.
А и какво означава - той ходи на работа и трябва да се наспива, а другият си стои в къщи. Да не би работата на майката в отглеждането на детето да е по-малко, или какво?
Който има деца трябва да споделя и грижите за тях.
И не смятам, че човек трябва да си гони съпруга в другата стая, защото детето плачело, или т.н. от сорта.
А ако няма къде другаде да отиде?

# 16
  • София
  • Мнения: 619
Le Soleil винаги съм смятала,че и аз работя седейки си в къщи.Не сядам през деня на стол нито за миг.Това е от както разбира се се омъжих и се роди прекрасния ни син.Понякога ми е идвало през ноща да се хвърля през балкона-толкова много ми се  е спяло!Слава богу мъжа ми не  е спял дълбокия си сън който обикновенно го спохожда 5 мин. след като си легне всеки път,а се е случвало през седмицата 2-3 нощи да ме отменя!Иначе как бих издържала незнам  #Crazy До 2г. възр. през 30-40мин. ставане.Спях на фотьойла до леглото по едно време седнала!
Съгласна съм,че трябва да се мисли и за другия,но пък не трябва и да ставаме жертви и да се оставяме да попаднеме в ситуацията в която видиш ли сами отглеждаме децата си!
Само искам да добавя още нещо-да не пропускаме факта,че мъжете ни са в много по изгодна позиция.В смисъл такъв,че мен лично това еднообразие ме убива бавно ,но славно в емоционален план-добре че е този форум и други забавни сайтове!Съпрузите ни/мъжете ни поне имат разнообразието-втората среда!Това е от голямо значение!Аз разбира се ако имах възможността бих си останала при други обстоятелства вечната домакиня и майка! Но това е друга тема Simple Smile

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 20:48 от ronkis

# 17
  • Мнения: 46 492
Е той мъжът ти преди не хъркаше ли?
Отстранете причината - здравословен проблем, излишни килограми, алкохол и т.н.

И друг път съм го писала, майките реално работят детегледачки - отговорна и скъпоплатена професия. Майчинството е период на усилена работа, не на клатене на крака по цял ден. Има и деца - изключения, които са кротки и изискват по-малко грижи, но са изключения.

Никога не бих се лишила от сън. Това значи, че на другия ден няма да съм пълноценна майка, която да поеме отговорност за най-скъпото ни нещо. Лишена ли съм от сън съм като болна, не виждам и не мога да мисля, камо ли да гледам детето си, което беше ужасно диво и всяко нещо беше пакост Crazy ядеше до доста голяма, може би до 2 г. newsm78
Затова нощта се делеше на 2, аз поемах буденията до към 4 часа, мъжът ми след това. Той си лягаше в 21.30-22 ч. и така и двамата имахме поне по 6-7 часа непрекъснат сън. Това си беше нашият начин и единствения, по който и двамата да имаме сили за следващия ден, а не единия да е пребит, а другия да става с усмивка.

За спането в различни стаи - въпрос на разбирания. Който иска и в различни държави да живее, за мен мъж и жена не спят ли в едно легло се отдалечават.

... Достатъчно сме сплотени и близки ,за да издребняваме на това ниво.

Не забелязвам никаква сплотеност конкретно при авторката:

... Изгоних мъжа ми да спи в хола защото хърка и не можем да спим от него.С мъжа ми страшно много се караме откакто родих,а сега откакто не спи при нас е ужасно.Много гадно се чувствам от постоянните караници ...


# 18
Имам въпрос.Имам беб4е на 7 месеца,което се буди нощем по 2,3 пъти нощем да яде и така след многото безсънни нощи реших да го сложа да спи при нас с мъжа ми на спалнята.И ве4е  от 2 месеца бебето спи при мен.Изгоних мъжа ми да спи в хола защото хърка и не можем да спим от него.С мъжа ми страшно много се караме откакто родих,а сега откакто не спи при нас е ужасно.Много гадно се чувствам от постоянните караници,а имаме най-сладкото бебе на света.И така аз си спя с бебо на спалнята,мъжа в хола и така незнам докога.Има ли някои с моя проблем и как се справя?

Aз не знам какъв е проблема със спането на мъжа ти в хола,при положение ,че ти си именно,тази,която е решила бебето да спяло при вас  на спалнята?

 Нали ти си искала бебето и ти да си на спалнята,че мъжа ти хъркал? Той ви пречил на  теб и бебето да спите,ОК,изнесъл се в хола,ама ти пак си недоволна.

Помисли изобщо какво искаш  и дали е хубаво непрекъснато да му правиш скандали. bowuu


При нас  как беше  не казах. Само аз съм  спала  в стаята на детето( бившата детска на мъжа ми ) на легло персона и половина,нищо че бяхме купили кошара.Моето дете така и не свикна да спи в нея само в кошарата,но това е друга тема,пък и аз не мисля,че е проблем за драматизация. Докато е малко и нощем се буди,ти,а не мъжа ти  трябва да си отговорна за бебето,защото той ходи на работа и има нужда се наспи.Просто се опитвай да се поставиш на негово място,това е.



# 19
  • Мнения: 46 492
... Докато е малко и нощем се буди,ти,а не мъжа ти  трябва да си отговорна за бебето,защото той ходи на работа и има нужда се наспи.Просто се опитвай да се поставиш на негово място,това е.



А тя какво прави, спи през деня, лежи, почива?
Според мен е доста по-натоварена и с по-големи отговорности от него.
Може би има само малък % изключения за някои професии ...

# 20
  • Мнения: 3 634

А и какво означава - той ходи на работа и трябва да се наспива, а другият си стои в къщи. Да не би работата на майката в отглеждането на детето да е по-малко, или какво?

Когато все още имахме нощно хранене (до 3 месец) спяхме в отделни стаи. Съпругът ми шофираше почти през целия ден и не се чувствах комфортно да го пусна на пътя недоспал. Приемах, че отговорността ще е и моя, ако стане инцидент. През уикенда спяхме тримата заедно в едно легло и тогава таткото поемаше "нощните смени".

# 21
  • Мнения: 2 388
Изгоних мъжа ми да спи в хола защото хърка и не можем да спим от него.С мъжа ми страшно много се караме откакто родих,а сега откакто не спи при нас е ужасно.


Ей тази част не ми е ясна.
Ти го гониш, за да се наспивате, пък после си недоволна.

# 22
  • Мнения: 5 940
 dalka , това дето го мислиш, ще има безброй пъти да го преосмисляш като се появят децата. При нас спокойствието настъпи, когато решихме, че най-добре и за тримата  е да спим на спалнята. Правехме известно време опити да установим дали Иво ще се чувства комфортно в собственото си креватче, но се будеше по няколко пъти на нощ, беше неспокоен и несигурен. Иначе откакто сме заедно с мъжа ми никога не сме спали на отделни кревати, с изключение на времето, когато някой от нас е бил  в командировка.
Към авторката, не разбрах ..от хъркането кой  се събужда-  бебето или ти? Защото вероятно той си е хъркал и преди....

# 23
!F
... Докато е малко и нощем се буди,ти,а не мъжа ти  трябва да си отговорна за бебето,защото той ходи на работа и има нужда се наспи.Просто се опитвай да се поставиш на негово място,това е.



А тя какво прави, спи през деня, лежи, почива?
Според мен е доста по-натоварена и с по-големи отговорности от него.
Може би има само малък % изключения за някои професии ...

Никол,ти какво предлагаш на  авторката? Да накара мъжа и нощем да спи с  бебето,а тя да се наспи сама в хола ли? Значи според теб авторката е по-натоварена от мъжа си,така ли?  Laughing

 И хайде пак за мен да кажа. Аз спях заедно  бебето и през деня,когато то спеше,така че  според мен  е най-добре и  и авторката така да прави. Друг вариант е да си наеме детегледачка ,за да може да наспи,ако наистина недоспиването при нея е  проблема.

# 24
  • Мнения: 46 492
Аз в предния си пост написах как сме решили проблема, 7 часа съм на нощ и за двамата, мисля, че е достатъчно. Този, който не е "на смяна", слага тапи.
През деня никога не съм спала, детето ми от малко нямаше дневен сън.

И при тях май не е проблема бебето, а хъркането на бащата, поне като я чета, оставам с това впечатление newsm78

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
нещо друго ви куца .... не е  хъркането.

# 26
  • Мнения: 2 448
Така и не разбрах караниците ви на какво се дължат и какво общо имат със спането.  Thinking
Ами съня си е сън.
Ако мъжа ми хърка постоянно да рискувам да не се наспивам , за да спазвам някаква неписана наредба, че трябва да се спи в едно легло ли. Абсурд!!!
И моя мъж хърка, когато е пил доста и тогава го пращам да спи в стаята за гости. Не мисля, че ще изиграе голяма роля за сближаването ни, ако ми хърка цяла нощ и ме изнервя, по скоро обратното. Ще ми се види черен от сутринта. Никой не е виновен, че хърка, ама другия пък още по малко , че да го търпи.

# 27
  • Мнения: 1 217
Ми ние още спиме така и ние добре.
С детето спиме на спалнята,мъжът ми много хърка,а аз не мога да спя от това.
А на мъжо му е добре защото си гледа телевизия,седи на компа,пийва си и си хапва.
На мен не ми пречи ,ама хич.Никога не съм обичала да спя с някого,а и двамата нямаме навика като спиме да се гушкаме и прочие лиготии.

# 28
  • софия
  • Мнения: 636
Елена откакто се е родила спи в креватчето си. До 8 месеца спеше с нас в стая, после в самостоятелна, по нейно желание. Съпруга ми ставаше да се грижи за нея, да ми я подава да я гушкам и кърмя и ходеше на работа рано всеки ден. Благодарна съм, че беше до мен в тези тежки моменти, тъй като имах трудничко възстановяване след секцио-бях много изтощена и той много ми помогна. Сега е все така до мен, грижи се за малката с много любов, отменя ме, приспива я, рисува й картинки преди сън.

# 29
  • Мнения: 6 676
Проблемът не е в хъркането или спането отделно, а в това че не сте екип.
Жалко за най-прекрасното бебче дето го имате.
За мен спането заедно е най-хубавата част от денонощието, която нищо не може да замени.
Да го изгоня пък ми звучи ужасно обидно - тогава вече всичко ще е свършило.
Ами ако нямаше друга стая, където да го пратиш да спи какво щеше да правиш?

Общи условия

Активация на акаунт