Петиция за доживотна присъда на Максим Ставийски

  • 3 770
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Аз пъки бих пуснала петиция за доживотна присъда на роднините на загиналите при подобни инциденти, които искат кръвнина. Да правиш бизнес на гроба на загиналото си дете... това ми се струва кощунствено. Тук не говоря за случаи с осакатени хора, като Мануела например (макар че аз лично на това семейство не бих дала и лев след разкритията за баща й), а именно за загиналите.  И бих запитала тези, които ще ми опонират - вие на каква сума оценявате детето си?
Ами ако загиналите са родителите, а децата им са невръстни? Колко пари според теб ще са им нужни на тези деца, за да живеят докато пораснат на възраст сами да се издържат и които пари иначе щяха да им бъдат давани от мама и татко? Ами на съпругата, останала вдовица?
За съжаление пари се полагат по закон и за морални щети. Просто защото никой не е могъл да открие друг начин, по който да се овъзмездят те. А те трябва да бъдат овъзмездени все пак. Не може за шамар да се полага шамар, за побой - побой, за осакатяване - осакатяване, за смърт - смърт. Вината се плаща със затвор и с отнемане на пари, просто друг начин няма. Защото не може да се разчита на чувството на вина у виновния и на неговото чисто желание да изкупи греха си.

# 61
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз пъки бих пуснала петиция за доживотна присъда на роднините на загиналите при подобни инциденти, които искат кръвнина. Да правиш бизнес на гроба на загиналото си дете... това ми се струва кощунствено. Тук не говоря за случаи с осакатени хора, като Мануела например (макар че аз лично на това семейство не бих дала и лев след разкритията за баща й), а именно за загиналите.  И бих запитала тези, които ще ми опонират - вие на каква сума оценявате детето си?
Ами ако загиналите са родителите, а децата им са невръстни? Колко пари според теб ще са им нужни на тези деца, за да живеят докато пораснат на възраст сами да се издържат и които пари иначе щяха да им бъдат давани от мама и татко? Ами на съпругата, останала вдовица?
За съжаление пари се полагат по закон и за морални щети. Просто защото никой не е могъл да открие друг начин, по който да се овъзмездят те. А те трябва да бъдат овъзмездени все пак. Не може за шамар да се полага шамар, за побой - побой, за осакатяване - осакатяване, за смърт - смърт. Вината се плаща със затвор и с отнемане на пари, просто друг начин няма. Защото не може да се разчита на чувството на вина у виновния и на неговото чисто желание да изкупи греха си.

Не питах за децата, останали сираци, и ти много добре го разбра.

# 62
  • Мнения: 1 303
Цитат
А онези, които  не са пияни, но карат като бесни и на винено червен светофар?
Ако сме сериозна държава със закони и да има кой да следи за всичко-включително и по пътищата-да,наказание трябва да има за всеки.Но сме далече от това в нашата мила корумпирана родина.
Интересно ми е какво все пак наказание  предлагат "защитниците" на Максим.И дали трябва да се съди по различен начин.Аз не следя случаите с другите пияни шофьори,защото не им се дава така популярност,но за всеки подобен случай не бих имала по-различно отношение.

# 63
  • Мнения: 69
Никой не трябва да кара пил,има много убиици на пътя,които са останали ненаказани.Да наказание трябва да има,за всички....Незнам обаче защо Максим трябва да е изкупителна жертва за всички останали.Не го оправдавам,не искам да остане ненаказан,напротив нека си понесе наказанието но не се озлобявайте към него.Ако вашето дете беше на негово място,или вашия брат,баща.....Никой не е застрахован от нищо,самия случай е много поучителен за много хора.Нека съда реши как да го съди.няма нужда от петиции ,няма нужда от злоба,всички сме хора нищо човешко не ни е чуждо.

# 64
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Цитат
А онези, които  не са пияни, но карат като бесни и на винено червен светофар?
Ако сме сериозна държава със закони и да има кой да следи за всичко-включително и по пътищата-да,наказание трябва да има за всеки.Но сме далече от това в нашата мила корумпирана родина.
Интересно ми е какво все пак наказание  предлагат "защитниците" на Максим.И дали трябва да се съди по различен начин.Аз не следя случаите с другите пияни шофьори,защото не им се дава така популярност,но за всеки подобен случай не бих имала по-различно отношение.

Именно защото не сме сериозна държава, той получи ефективна присъда. Ако бяхме сериозна държава - нямаше да има обжалване на първата присъда - условната - която беше по закон, и която получават всички (поне доколкото аз зная) с подобни престъпления.

# 65
  • Мнения: 1 303
Обжалване на присъди има навсякъде,не само в България.Срам и позор,че са ни такива законите-за непредумишлено убийство-условна присъда!За кражби-лежане в затвора.Ако всеки ще се отървава с условни присъди за убийство поради шофиране в нетрезво състояние-има да чакаме да се стреснат шофьорите-пиянгурници.А да видим в Америка за подобен случай дали няма да се лежи в затвора-известен,неизвестен.Крайно време е да се покаже и в България,че за убийство се лежи в затвора.Но честно да си кажа-не мисля,че ще влезне в пандиза Thinking

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 20:19 от Ve$$elka

# 66
  • Мнения: 398
Аз съм против петицията защото става въпрос за конкретен случей.
Къде е петицията за всички онези хиляди несправедливи присъди където убийците са обикновенни и не чак толкова обикновенни хора?

Общи условия

Активация на акаунт