Петиция за доживотна присъда на Максим Ставийски

  • 3 768
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Предполагам много хора са съгласни  http://www.gopetition.com/online/24469.html

Прочетох доста мнения от сорта на"ти добре ли си ,изтрещяхте" и т.н ....Абе сигурно и вие ще врътнете и изтрещите ако това се случи на вашо дете/да не дава годпод никому/Тогава не доживотна ами и смъртна ще поискате коята вие да изпълните.Но това че Ставийски е направил много за България/за което му благодаря/не му дава право да се набръска като кирка и да погуби два живота .Оттук нататък той не е шампион той е просто убиец който трябва да бъде осъден и то с ефективна присъда/много добре знам че няма да му дадат доживотна/С какво е по различен случая от този с убития студент за чийто убийци/напили се и го убили/се иска доживотна присъда.Знам много добре че има хиляди престъпници,убийци и изнасилвачи на свобода.Точно затова трябва да има първи път  за да може следващия качил се пиян шофьор да си каже -"Ставийски осъдиха че мене ли"и да се позамисли дали да врътне ключа и да тръгне.

P.s Предполагам ,че и на него не му е лесно НО...
Петицията просто беше гневен отговор на една друга петиция която за моя радост нормалните хора не подкрепят
Модераторите трийте темата или заключвайте -по ваша преценка Благодаря

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 17:48 от luli5

# 1
  • Мнения: 2 161
А тази петиция за какво е?Да лежи на Златни пясъци или?

# 2
  • Мнения: 4 978
В закованите теми има доста информация относно петициите.
Вашата определено не е.

# 3
  • Мнения: 74
А тази петиция за какво е?Да лежи на Златни пясъци или?
Да лежи до края на дните си в ПАНДЕЛАТА

# 4
  • Мнения: 2 161
И тук само ще изохкам.

# 5
  • Мнения: 74
В закованите теми има доста информация относно петициите.
Вашата определено не е.
Смятам ,че трябва да има и петиция в която хората да изкажат и негативното си мнение

# 6
  • Мнения: 3 609
Не мога да разбера защо с тази злоба... и тази неприязън..Докато печелиха медалите с Албенка и даваха повод за гордост на Бъгария,всички ахваха,и ги харесваха..Вярно е,че не би трябвало да има разлики в наказанията за един спортист,и за един обикновен човек..но според мен той се разкайва.. и не е нужно да бъде засипан с цялата тази неприязън,и жлъч..Толкова ми е мъчно,за него,Албенка .. и за всички,които по един или друг начин са пострадали от този инцидент..За секунди всичко,градено с години се срутва пред лицето ти.... ooooh!

# 7
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не знам как е в България, но според законодателството на Европейският съюз, такава присъда не може да бъде дадена.
А другите, които са убили хора по пътищата?

# 8
  • Мнения: 4 978
В закованите теми има доста информация относно петициите.
Вашата определено не е.
Смятам ,че трябва да има и петиция в която хората да изкажат и негативното си мнение

Петициите имат малко по-различно предназначение от изказване на мнение по дадена тема.

# 9
  • Мнения: 74
Не знам как е в България, но според законодателството на Европейският съюз, такава присъда не може да бъде дадена.
А другите, които са убили хора по пътищата?
В България има доживотна присъда не виждам защо да не може да бъде присъдена такава.
Всички които причиняват предумишлено убийство/а всеки който се качва и шофира пил / заслужават такава присъда.

# 10
  • Мнения: 5 710
ох, нито съм за доживотна присъда, нито съм за липсата на ефективна такава.
толкова ли е трудно да се разбере, че правосъдието е това, което е между осанна и разпни го.

# 11
  • Мнения: 1 324
вместо да хабите толкова усилия, за да накажете едно извършено зло, по-добре се постарайте да направите добро. Има достатъчно каузи, които се нуждаят от подкрепа.

# 12
  • Мнения: 1 517
Ето една справедлива според мен присъда:
Лежи известно време в затвора (не знам колко, но не и цял живот) и после излиза - получава втори шанс. После следват два варианта:
1. Получава си обратно книжката и при втора пиянска проява (не дай Боже с убити) - дирекшън до животен
2. Хич не му и дават шофьорско право, а ако го пипнат да кара без книжка - пиян или трезвен - айде пак в пандиза, ама до живот - щом не взема от дума, значи е опасен за обществото, значи няма място в него.

Това не конкретно за Максим, а за всички, които карат, след като са пили алкохол.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 840
Чудно  ми е каква петиция трябва да се спретне за полицаите, спрели го в злополучния ден, на няколко километра от мястото на инцидента и пуснали го да продължи?

# 14
  • Мнения: 161
Чудно  ми е каква петиция трябва да се спретне за полицаите, спрели го в злополучния ден, на няколко километра от мястото на инцидента и пуснали го да продължи?

 #Cussing out И аз това питам!  #Cussing out

# 15
  • Мнения: 1 517
Чудно  ми е каква петиция трябва да се спретне за полицаите, спрели го в злополучния ден, на няколко километра от мястото на инцидента и пуснали го да продължи?

По този повод се сещам как мъжа ми из оня ден беся по адрес на полицаите. Малко извън темата, но аз пък и друго се питам за тях: колко от тях си купиха винетки  Thinking

# 16
  • Мнения: 592
Това е в повече отколкото заслужава - поне доколкото съм чел някога наказателния кодекс. Нека некадърността на БГ правосъдие не рефлектира негативно върху подсъдимите. В момента това че са му дали по-ниска присъда озлобява хората срещу него. А вината за това не е у него. По-скоро петицията трябва да е освен срещу полицаите, и срещу досегашните съдиии и прокурори, допуснали да се стигне дотук!
п.п. ама на кой ли му пука!

# 17
  • софия
  • Мнения: 3 379
Стига бе хора.Трябва да има присъда,трябва да има наказание.Той ще го изживява цял живот,съсипаните семейства също.Но защо е това озлобление.Колко други пияни шофьори убийци лежат в затвор с ефективна присъда.Ако има съд,да е за всички,а не само за него и за това ,че е известен.Помните ли мъжът който помля цяло семейство на моста в Дружба?В момента той изкарва хляба си карайки кола.Незнам,много е сложно,но все пак си мисля,че е по-хубаво да се гради.Ако само събаряме....няма смисъл просто.

# 18
  • Мнения: 1 517
Проблема на Максим е, че е известен. Половината народ го защитават по тази причина. А другата половина го заклеймяват пак поради същата. Което в случая е нелепо - не заслужава помилване, нито пък "изгаряне на клада".
Хора, недейте изтрещява излишно, малко по-трезво гледайте на нещата.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
Между другото, прочетох петицията. Crazy
Поздарвявам авторите за здравия разум да ни спестят текст, по-дълъг от просто изречение с две думи.
Всички автори на безумия би трябвало да последват примера.

# 20
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Поне изписвайте името на човека, когото осъждате правилно - Стависки. Ще си спестя мнението по въпроса, но нямам навика да се подписвам сляпо под подобни мероприятия.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Айде сега пък доживотна, вие в час ли сте изобщо? Ефективна, ок, ама за такова провинение никой не дава доживотна присъда. Това е за предумишлено убийство, докоркото знам.

# 22
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Вие пък, не оставихте жената да блесне с идеята си  Crossing Arms Simple Smile

Ако това, че Максим ще лежи в затвора, промени съзнанието на всички шофьори, дето ще се метнат на конете си натаралянкани към по-добро,
съм ЗА да лежи и десет години.
Ако доживотната му присъда върне отнентите поради безхаберието му в това отношение животи, бих била за.
Но нито аз и петициите ни определят какво ще се случи, нито гореспоменатите неща са ще се случат.

# 23
  • Мнения: 517
Не мога да разбера защо с тази злоба... и тази неприязън..Докато печелиха медалите с Албенка и даваха повод за гордост на Бъгария,всички ахваха,и ги харесваха..Вярно е,че не би трябвало да има разлики в наказанията за един спортист,и за един обикновен човек..но според мен той се разкайва.. и не е нужно да бъде засипан с цялата тази неприязън,и жлъч..Толкова ми е мъчно,за него,Албенка .. и за всички,които по един или друг начин са пострадали от този инцидент..За секунди всичко,градено с години се срутва пред лицето ти.... ooooh!

Подкрепям напълно горното мнение. 

Максим сътвори уникални неста в спорта, но смятам, че той и като личност и човек 3аслужава да бъде адмириран, 3астото 3а ра3лика от мно3ина събра сили да каже ДА, СГРЕшИХ и не само се ра3кая, но и на дела дока3ва, че съжалява бе3крайно 3а случилото се.

Убедена съм, че правната ни система "и3диша" отвсякъде, но ако тои деиствително получи присъдата, 3а която се апелира тук, 3начи с право можем да се сравняваме със Саудитска Арабия.  Shocked

 

# 24
  • Мнения: 13 512
Вие не сте наред! Shocked

# 25
  • Мнения: 835
Щооооо?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Що за идиотщина е тази петиция!?!?!?
Аз пък викам да го гръмнем и да се свършва, а? Twisted Evil
Аман от откачалки, дето имат мнение по всички въпроси! ooooh!

Максим заслужава единствено и само справедлива присъда. Всякакви вариации по темата звучат като бълнуване на душевно болен.
Хайде оставете го човека най- сетне, няма ли други теми за чесане на езици?

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 14:28 от Северина

# 27
  • Мнения: 14
А петиция за тези случаи кой ще направи?

    *  Месец ноември, 2003 година, в столичния квартал "Дружба". Пиян полицай убива тричленно семейство. Майка, баща и дете. 32-годишният Кирил Малинов изоставя колата си и бяга от мястото на инцидента. След няколко часа се предава сам. Срещу него е повдигнато обвинение в умишлено убийство. Две години по-късно виновникът продължава да кара автомобили по улиците на София на свобода.
    * Пак ноември 2003 година, на столичния булевард "Александър Малинов", лека кола блъска 14-годишната Дафина Георгиева, докато пресича на пешеходна пътека. Момичето умира на място, причината - несъобразена скорост. Делото се отлага периодично, прокуратурата го прекратява, а след това, заради медиен интерес го връща за доразглеждане.
    * В същата година на булевард "Цар Освободител" полицай и висш чиновник убиват с двете си коли 20-годишната Анна Брезоева докато пресича. Автомобилът на полицая удря Анна и приятеля й от едната посока на улицата. Момчето до осевата линия, а момичето в насрещното платно. Там го удря колата на чиновника. Делото набира скорост, но в последствие експерти променят разказа за събитието. Полицаят получава присъда от 10 месеца затвор условно. Чиновникът е оневинен.
    * 16 август 2004 година, на улица "Гурко" в София, тойота "Корола" блъска мотоциклетист и премазва крака му. Днес 25-годишният Георги Бегов е инвалид, а според протокола на дежурния дознател инцидентът е станал при неизяснени обстоятелства.
    * 23 юли 2006 година, село Микре. Сблъсък между опел "Астра" и мерцедес отнема живота на баба, дядо и внуче. Шофьорът на мерцедеса също умира.
3 години условно за съдийката, прегазила човек
08 януари 2009 / News.dir.bg
Състав на Пазарджишкия окръжен съд с председател съдия Ивета Парпулова осъди пернишката съдийка Виолина Личева, която в пияно състояние прегази и уби човек. 



Или е по-лесно да се говори само за един,ей така колкото да си чешем езиците и да се тупаме по гърдите какво справедливо законодателство имаме... Stop

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 14:29 от sunnysS

# 28
  • Мнения: 24 467
Пълна глупост, при това несъобразена със законите и с общите правила на морала и справедливостта е подобна "петиция".
Затова съм напълно "против" нея.
Освен ако тази тема не е завоалирана подкрепа на човека, станал конкретен повод за писане тук.

# 29
  • Мнения: 1 902
Абсолютно съм против тази петиция.
Абе хора вие да не полудяхте?

# 30
АЗ мисля че трябва да има някакво наказание но не по този начин че известен а защото  е човек от обществото.Имам позната която нейния зет уби седем души на плиска беше пиян и избяга след тава го хванаха и какво мислите че стана той е на свобода.Е така понеже Сталийски е известен трябва да лежи а какво да кажем за такива като този.

# 31
  • Мнения: 2 757
Няма да подпиша. Човекът изживя достатъчно много до този момент. Като се добави и гризенето на съвестта му мисля, че му стига. А и както той каза, ще е по полезен за почернените семейства навън, а не в затвора. Не мисля изобщо че трябва да влиза в затвора. Затворът само озлобява хората и в крайна сметка никой няма нужда от това. А и той ми изглежда човек, който ще оцени и ще се отплати ако не го вкарат зад решетките.
Въпреки че и с другия момент съм съгласна, че ако не го затворят няма да се постигне поучителния ефект и Максим може да не повтори белята ама другите едва ли ще имат голям стимул да не карат като бесни. Така че трябва някой да плати за хубавия ефект, но определено не мисля, че Максим е най подходящия. Има толкова много изпечени престъпници, които дори съвестта не ги гризе и имат по голяма нужда от ефективна присъда

# 32
  • Мнения: 2 388
Няма да подпиша. Да не говорим, че никога не съм виждала досега петиция в такъв вид.
Все едно няма две теми нагоре, закована как точно се прави.

# 33
Тези, които сте направили петицията за доживотна сте пълни ненормалнички....заслужавате да ви пратят в лудница. Явно децата ви са ви изпили мозъците. За по-нормалните в този форум, гласувайте против ефективната присъда тук: http://www.gopetition.com/petitions/fre-maxim-staviski.html

# 34
  • Мнения: 76
Както този род безумни петиции, така и озлоблението на хората за съжаление в голямата си част се дължи на дозата непросветеност - аз пък съм за петиция за задължително обучение по основи на правото в средното образование, за да не се стига до такива глупости.
Просто никой не прави разлика между умишлено и непредпазливо извършено престъпление.

# 35
Както този род безумни петиции, така и озлоблението на хората за съжаление в голямата си част се дължи на дозата непросветеност - аз пък съм за петиция за задължително обучение по основи на правото в средното образование, за да не се стига до такива глупости.
Просто никой не прави разлика между умишлено и непредпазливо извършено престъпление.
така е, когато съм търсила инфо по различни теми от този форум си мислех че тук хората са интелигентни, но щом има подобни начинания най-вероятно от озлобени майки...значи мнооого съм сгрешила.

# 36
  • Мнения: 74
Прочетох доста мнения от сорта на"ти добре ли си ,изтрещяхте" и т.н ....Абе сигурно и вие ще врътнете и изтрещите ако това се случи на вашо дете/да не дава господ никому/Тогава не доживотна ами и смъртна ще поискате коята вие да изпълните.Но това че Ставийски е направил много за България/за което му благодаря/не му дава право да се набръска като кирка и да погуби два живота .Оттук нататък той не е шампион той е просто убиец който трябва да бъде осъден и то с ефективна присъда/много добре знам че няма да му дадат доживотна/С какво е по различен случая от този с убития студент за чийто убийци/напили се и го убили/се иска доживотна присъда.Знам много добре че има хиляди престъпници,убийци и изнасилвачи на свобода.Точно затова трябва да има първи път  за да може следващия качил се пиян шофьор да си каже -"Ставийски осъдиха че мене ли"и да се позамисли дали да врътне ключа и да тръгне.

P.s Предполагам ,че и на него не му е лесно НО...
Петицията просто беше гневен отговор на една друга петиция която за моя радост нормалните хора не подкрепят
Модераторите трийте темата или заключвайте -по ваша преценка Благодаря

# 37
Тази "другата" петиция е доста по-подкрепяна и то не само от българи, за което съм щастлива. Понякога българският манталитет не достига.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 064
А петиция за тези случаи кой ще направи?

    *  Месец ноември, 2003 година, в столичния квартал "Дружба". Пиян полицай убива тричленно семейство. Майка, баща и дете. 32-годишният Кирил Малинов изоставя колата си и бяга от мястото на инцидента. След няколко часа се предава сам. Срещу него е повдигнато обвинение в умишлено убийство. Две години по-късно виновникът продължава да кара автомобили по улиците на София на свобода.
    * Пак ноември 2003 година, на столичния булевард "Александър Малинов", лека кола блъска 14-годишната Дафина Георгиева, докато пресича на пешеходна пътека. Момичето умира на място, причината - несъобразена скорост. Делото се отлага периодично, прокуратурата го прекратява, а след това, заради медиен интерес го връща за доразглеждане.
    * В същата година на булевард "Цар Освободител" полицай и висш чиновник убиват с двете си коли 20-годишната Анна Брезоева докато пресича. Автомобилът на полицая удря Анна и приятеля й от едната посока на улицата. Момчето до осевата линия, а момичето в насрещното платно. Там го удря колата на чиновника. Делото набира скорост, но в последствие експерти променят разказа за събитието. Полицаят получава присъда от 10 месеца затвор условно. Чиновникът е оневинен.
    * 16 август 2004 година, на улица "Гурко" в София, тойота "Корола" блъска мотоциклетист и премазва крака му. Днес 25-годишният Георги Бегов е инвалид, а според протокола на дежурния дознател инцидентът е станал при неизяснени обстоятелства.
    * 23 юли 2006 година, село Микре. Сблъсък между опел "Астра" и мерцедес отнема живота на баба, дядо и внуче. Шофьорът на мерцедеса също умира.
3 години условно за съдийката, прегазила човек
08 януари 2009 / News.dir.bg
Състав на Пазарджишкия окръжен съд с председател съдия Ивета Парпулова осъди пернишката съдийка Виолина Личева, която в пияно състояние прегази и уби човек. 



Или е по-лесно да се говори само за един,ей така колкото да си чешем езиците и да се тупаме по гърдите какво справедливо законодателство имаме... Stop

За Личева има група във Фейсбук  - http://www.facebook.com/home.php?#/group.php?gid=43061269314

Не че някаква файда, ама все пак...

# 39
А щом има такива върли защитнички на закона тук, защо не се заемат и с другите?

От три тежки катастрофи на 5 август 2007 година, съдът постанови ефективна присъда само за Максим Стависки. На 5 август 2007 г. валят поройни дъждове. На този ден стават три тежки катастрофи, в които загиват хора, припомня “24 часа“. Едната е край Антоново - жертвите са две.
Другата е край Луковит-загиналите отново са двама, и третата е край Ропотамо -там загива един мъж, а младата Мануела Горсова е в дълга кома.
Делата в двете катастрофи са приключили с условни присъди. Само за Максим Стависки има наложено ефективно наказание - 2 години и половина затвор.

# 40
  • Мнения: 1 517

Делата в двете катастрофи са приключили с условни присъди. Само за Максим Стависки има наложено ефективно наказание - 2 години и половина затвор.

Да, може би защото много се раздуха случая на МАксим. Мног го защитаваха, много го заклеймяваха...

# 41
  • Мнения: 7
Именно любовта и славата се трансформират в злоба и завист - типична българска черта. Намериха си изкупителна жертва, която да успокои нечистата съвест на българското общество. Просто съдийте се поддават на всеобщия овчи негативизъм - щом е успял и известен човекът, дайте да го смажем и да се радваме като го гледаме паднал.  Далече съм от мисълта, че Максим не трябва да бъде наказан, но нещата вече почват да излизат от рамките на нормалното. Максим до гроб ще плаща цената на своята слава и известност, както и на нещастието което предизвика. Още повече, че той изглежда e човек добре осъзнал вината си.

Но масовата истерия за това да го накажем жестоко и на всяка цена не мога да разбера. Това показва колко елементарни сме като мислене. Щом сме викали "Осанна" непременно трябва да извикаме и "Разпни го".

# 42
  • Мнения: 4 195
добре де, спрете се, ебаси през две теми...........На всички във форума им омръзна да го дъвчем тоз Максим в над 100 теми вече сигурно. то пък бива.
Има съд, съдят го, обжалва, идете там в съда и се бийте - кой за него, кой против.
Пфууу ooooh!

# 43
  • Мнения: 1 163
НЯМА ДА ПОДПИША!!!!!!!
Наказан ДА,но чак пък до живот............,ако той трябва да лежи до живот,защо не лежат-пернишката прокурорка,която уби трима или пияния идиот,който прегази бременна жена и съпруга й-Че тях дори не ги осъдиха

# 44
  • Мнения: 940
е айде, чак доживотна.....

Аз съм против тези неща. Но нека понесе някакво наказание, че се е качил пиян.

# 45
  • Мнения: 5 370
А може ли , все пак, някой модератор да се намеси?
Да земе тая мъгла веке да се раздига, че на доста хора им е мътно пред очите.....от седене пред екрана и чесане на клавиатурки.
Давате ли си сметка, че с тъпотиите-без извинение-наречени "петиции", вие обезсмисляте последните? ooooh! ooooh!

# 46
  • Мнения: 377
Явно има доста хора без работа! Петиция да бъде оправдан, и баааам някой злобар пък прави и обратната.Що не си гледате живота, а се бъркате в живота на другите? Crossing Arms ooooh!

# 47
  • Мнения: 24 467
"Организаторите", направете първо разлика между ефективна присъда и "доживотна" и после правете петиции.
Ефективна бих подкрепила за всеки, който е причинил такива последици след употреба на алкохол, управление с привишена скорост или на неизправен автомобил, но доживотна- не.

# 48
  • Мнения: 3 621
А може ли , все пак, някой модератор да се намеси?
Да земе тая мъгла веке да се раздига, че на доста хора им е мътно пред очите.....от седене пред екрана и чесане на клавиатурки.
Давате ли си сметка, че с тъпотиите-без извинение-наречени "петиции", вие обезсмисляте последните? ooooh! ooooh!
  202uu  202uu  202uu
Ако има доживотна присъда за Максим Ставийски, трябва всеки който предизвика катастрофа и се докаже че е употребявал алкохол, да получи такава присъда.
Лично аз съм на мнение, че за едно и също престъпление се полага едно и също наказание.
Жалкото е че по нашите пътища загинаха или са осакатени толкова много хора, а виновниците са ненаказани, аз НЕ оправдавам Ставийски, но той в случая става жертва на популярноста си

# 49
  • Мнения: 1 045
Мислих да се въздържа ама не успях.Кой е Максим?Освен звезда той е и човек.Може да е сгрешил но трябва да се съди като човек а не като изкупителна жертва.
Момичето което е в Израел едва ли щеше да е там ако този случай не се беше раздухал и Максим беше Пенчо от някое село.Така че престанете с глупости.Един път да го съдят за пари като звезда,друг път да го съдят като обикновен човек на много години,аре малко трезво да се гледа на нещата.Заслужава такава присъда каквато са получили и другите в подобна ситуация.Не ми казвайте ако се случи на мен тогава по друг начин ще гледам.Аз видях как гледа на нещата бащата на момичето в будна кома.Бие си капата със 100 000 лв,а сега съди за повече пари.
Преценявайте нещата трезво,не се оставяйте някакви пориви да ви водят!

# 50
  • Мнения: 1 163

Не той просто с цялата си наглост си чешеше крастата по казината с парите за лечението на момичето. #2gunfire #Cussing out
А да попитам къде изпратиха детенцето,което в следствие на прегазената си майка е болно от целебрална парализа.Сигурно в някоя западна клиника-то си е в къщи,защото този,който предизвика катастрофата просто не е известен-за съжаление Sad
Наистина права е GALQ79 като казва-мислете по-трезво

# 51
  • Мнения: 3 886
А може ли , все пак, някой модератор да се намеси?
Да земе тая мъгла веке да се раздига, че на доста хора им е мътно пред очите.....от седене пред екрана и чесане на клавиатурки.
Давате ли си сметка, че с тъпотиите-без извинение-наречени "петиции", вие обезсмисляте последните? ooooh! ooooh!
  202uu  202uu  202uu
Ако има доживотна присъда за Максим Ставийски, трябва всеки който предизвика катастрофа и се докаже че е употребявал алкохол, да получи такава присъда.
Лично аз съм на мнение, че за едно и също престъпление се полага едно и също наказание.
Жалкото е че по нашите пътища загинаха или са осакатени толкова много хора, а виновниците са ненаказани, аз НЕ оправдавам Ставийски, но той в случая става жертва на популярноста си

Съгласна съм с това.Ако не беше известен едва ли шеше даже да има присъда.Колко хора  убиват от алкохол   с колите си и какво.понеже не са известни   секи си мълчи.Не мосля че МАКСИМ заслужава такава присъда .Сигурна съм че му е достатъчно трудно Naughty Thinking Crossing Arms

# 52
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз пъки бих пуснала петиция за доживотна присъда на роднините на загиналите при подобни инциденти, които искат кръвнина. Да правиш бизнес на гроба на загиналото си дете... това ми се струва кощунствено. Тук не говоря за случаи с осакатени хора, като Мануела например (макар че аз лично на това семейство не бих дала и лев след разкритията за баща й), а именно за загиналите.  И бих запитала тези, които ще ми опонират - вие на каква сума оценявате детето си?

# 53
  • Мнения: 24 467
В тоз ред на мисли, Рися, да споделя от опит- имахме случай на убит при инцидент възрастен човек, на близо 80 г., полу- сляп, глух, онко болен, със клероза /по медицинските му документи/. Шофьорът нито беше с алкохол, нито е карал с висока скорост, просто дядото изникнал изведнъж на пътя и момчето го ударило с автомолиба /40 км/ч., но на възрастния човек толкова му трябвало след няколкото операции, които е изкарал/.
Та предявяват близките /майка и две деца, около 40- годишни/ имуществени искове пред застрахователя и дъщерята започва с дежурното, как тати й липсва, как щял още много /?!/ да живее и да му се радва, че не искала пари, искала морално възмездие /от застрахователя, представете си, по застраховка ГО- че той само пари дължи, какво ти тук морално възмездие/, като зачеса едни искания, с едни бомбастични суми... Някои определено го обръщат на бизнес.

# 54
  • Мнения: 3 268
Тъй като съм запозната до голяма степен със законите в България,няма да подпиша тази петиция,защото тя е в разрез с този закон.

# 55
  • Мнения: 94
Айде стига глупости - доживотна присъда. Мисля че Максим ще плати дори много повече от всеки неизвестен , който също е убил човек. Не го оправдавам, но я ми кажете защо той да е по-виновен от човека който уби кръщелницата ми която е пресичала на зелен светофар, а той съответно е минал на червено, като е заобиколил спрелите пред светофара коли. Знаете ли каква беше присъдата? Три години условно. Законите ни трябва да се променят, а не един да става изкупителна жертва и да плаща заради всички, само защото е известен.

# 56
  • Мнения: 604
А може ли , все пак, някой модератор да се намеси?
Да земе тая мъгла веке да се раздига, че на доста хора им е мътно пред очите.....от седене пред екрана и чесане на клавиатурки.
Давате ли си сметка, че с тъпотиите-без извинение-наречени "петиции", вие обезсмисляте последните? ooooh! ooooh!
  202uu  202uu  202uu
Ако има доживотна присъда за Максим Ставийски, трябва всеки който предизвика катастрофа и се докаже че е употребявал алкохол, да получи такава присъда.
Лично аз съм на мнение, че за едно и също престъпление се полага едно и също наказание.
Жалкото е че по нашите пътища загинаха или са осакатени толкова много хора, а виновниците са ненаказани, аз НЕ оправдавам Ставийски, но той в случая става жертва на популярноста си


Напълно подкрепям това мнение!!!

# 57
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Именно любовта и славата се трансформират в злоба и завист - типична българска черта. Намериха си изкупителна жертва, която да успокои нечистата съвест на българското общество. Просто съдийте се поддават на всеобщия овчи негативизъм - щом е успял и известен човекът, дайте да го смажем и да се радваме като го гледаме паднал.  Далече съм от мисълта, че Максим не трябва да бъде наказан, но нещата вече почват да излизат от рамките на нормалното. Максим до гроб ще плаща цената на своята слава и известност, както и на нещастието което предизвика. Още повече, че той изглежда e човек добре осъзнал вината си.

Но масовата истерия за това да го накажем жестоко и на всяка цена не мога да разбера. Това показва колко елементарни сме като мислене. Щом сме викали "Осанна" непременно трябва да извикаме и "Разпни го".

# 58
  • Мнения: 1 303
Именно любовта и славата се трансформират в злоба и завист - типична българска черта. Намериха си изкупителна жертва, която да успокои нечистата съвест на българското общество. Просто съдийте се поддават на всеобщия овчи негативизъм - щом е успял и известен човекът, дайте да го смажем и да се радваме като го гледаме паднал.  Далече съм от мисълта, че Максим не трябва да бъде наказан, но нещата вече почват да излизат от рамките на нормалното. Максим до гроб ще плаща цената на своята слава и известност, както и на нещастието което предизвика. Още повече, че той изглежда e човек добре осъзнал вината си.

Но масовата истерия за това да го накажем жестоко и на всяка цена не мога да разбера. Това показва колко елементарни сме като мислене. Щом сме викали "Осанна" непременно трябва да извикаме и "Разпни го".
Елементарно мислене ooooh!Още малко ще кажеш и да го поздравим.Това,че държавата ни е беззаконна и че при нас доста престъпления остават ненаказани е друг въпрос.Всеки трябва да бъде съден според деянията си-известен,неизвестен-като караш пиян и утрепеш човек-понасяш си вината.Защо с Максим да е по-различно.Като чуя приказки от рода-гордост за Б-я,пример за младежите  Sick Sick

# 59
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Елементарно мислене ooooh!Още малко ще кажеш и да го поздравим.Това,че държавата ни е беззаконна и че при нас доста престъпления остават ненаказани е друг въпрос.Всеки трябва да бъде съден според деянията си-известен,неизвестен-като караш пиян и утрепеш човек-понасяш си вината.Защо с Максим да е по-различно.Като чуя приказки от рода-гордост за Б-я,пример за младежите  Sick Sick

А онези, които  не са пияни, но карат като бесни и на винено червен светофар?

# 60
  • Мнения: X
Аз пъки бих пуснала петиция за доживотна присъда на роднините на загиналите при подобни инциденти, които искат кръвнина. Да правиш бизнес на гроба на загиналото си дете... това ми се струва кощунствено. Тук не говоря за случаи с осакатени хора, като Мануела например (макар че аз лично на това семейство не бих дала и лев след разкритията за баща й), а именно за загиналите.  И бих запитала тези, които ще ми опонират - вие на каква сума оценявате детето си?
Ами ако загиналите са родителите, а децата им са невръстни? Колко пари според теб ще са им нужни на тези деца, за да живеят докато пораснат на възраст сами да се издържат и които пари иначе щяха да им бъдат давани от мама и татко? Ами на съпругата, останала вдовица?
За съжаление пари се полагат по закон и за морални щети. Просто защото никой не е могъл да открие друг начин, по който да се овъзмездят те. А те трябва да бъдат овъзмездени все пак. Не може за шамар да се полага шамар, за побой - побой, за осакатяване - осакатяване, за смърт - смърт. Вината се плаща със затвор и с отнемане на пари, просто друг начин няма. Защото не може да се разчита на чувството на вина у виновния и на неговото чисто желание да изкупи греха си.

# 61
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз пъки бих пуснала петиция за доживотна присъда на роднините на загиналите при подобни инциденти, които искат кръвнина. Да правиш бизнес на гроба на загиналото си дете... това ми се струва кощунствено. Тук не говоря за случаи с осакатени хора, като Мануела например (макар че аз лично на това семейство не бих дала и лев след разкритията за баща й), а именно за загиналите.  И бих запитала тези, които ще ми опонират - вие на каква сума оценявате детето си?
Ами ако загиналите са родителите, а децата им са невръстни? Колко пари според теб ще са им нужни на тези деца, за да живеят докато пораснат на възраст сами да се издържат и които пари иначе щяха да им бъдат давани от мама и татко? Ами на съпругата, останала вдовица?
За съжаление пари се полагат по закон и за морални щети. Просто защото никой не е могъл да открие друг начин, по който да се овъзмездят те. А те трябва да бъдат овъзмездени все пак. Не може за шамар да се полага шамар, за побой - побой, за осакатяване - осакатяване, за смърт - смърт. Вината се плаща със затвор и с отнемане на пари, просто друг начин няма. Защото не може да се разчита на чувството на вина у виновния и на неговото чисто желание да изкупи греха си.

Не питах за децата, останали сираци, и ти много добре го разбра.

# 62
  • Мнения: 1 303
Цитат
А онези, които  не са пияни, но карат като бесни и на винено червен светофар?
Ако сме сериозна държава със закони и да има кой да следи за всичко-включително и по пътищата-да,наказание трябва да има за всеки.Но сме далече от това в нашата мила корумпирана родина.
Интересно ми е какво все пак наказание  предлагат "защитниците" на Максим.И дали трябва да се съди по различен начин.Аз не следя случаите с другите пияни шофьори,защото не им се дава така популярност,но за всеки подобен случай не бих имала по-различно отношение.

# 63
  • Мнения: 69
Никой не трябва да кара пил,има много убиици на пътя,които са останали ненаказани.Да наказание трябва да има,за всички....Незнам обаче защо Максим трябва да е изкупителна жертва за всички останали.Не го оправдавам,не искам да остане ненаказан,напротив нека си понесе наказанието но не се озлобявайте към него.Ако вашето дете беше на негово място,или вашия брат,баща.....Никой не е застрахован от нищо,самия случай е много поучителен за много хора.Нека съда реши как да го съди.няма нужда от петиции ,няма нужда от злоба,всички сме хора нищо човешко не ни е чуждо.

# 64
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Цитат
А онези, които  не са пияни, но карат като бесни и на винено червен светофар?
Ако сме сериозна държава със закони и да има кой да следи за всичко-включително и по пътищата-да,наказание трябва да има за всеки.Но сме далече от това в нашата мила корумпирана родина.
Интересно ми е какво все пак наказание  предлагат "защитниците" на Максим.И дали трябва да се съди по различен начин.Аз не следя случаите с другите пияни шофьори,защото не им се дава така популярност,но за всеки подобен случай не бих имала по-различно отношение.

Именно защото не сме сериозна държава, той получи ефективна присъда. Ако бяхме сериозна държава - нямаше да има обжалване на първата присъда - условната - която беше по закон, и която получават всички (поне доколкото аз зная) с подобни престъпления.

# 65
  • Мнения: 1 303
Обжалване на присъди има навсякъде,не само в България.Срам и позор,че са ни такива законите-за непредумишлено убийство-условна присъда!За кражби-лежане в затвора.Ако всеки ще се отървава с условни присъди за убийство поради шофиране в нетрезво състояние-има да чакаме да се стреснат шофьорите-пиянгурници.А да видим в Америка за подобен случай дали няма да се лежи в затвора-известен,неизвестен.Крайно време е да се покаже и в България,че за убийство се лежи в затвора.Но честно да си кажа-не мисля,че ще влезне в пандиза Thinking

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 20:19 от Ve$$elka

# 66
  • Мнения: 398
Аз съм против петицията защото става въпрос за конкретен случей.
Къде е петицията за всички онези хиляди несправедливи присъди където убийците са обикновенни и не чак толкова обикновенни хора?

Общи условия

Активация на акаунт