лекарствата???

  • 870
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Въпросът ми е на някоя от вас по време на бременност изписвали ли са ви лекарство от рода на желязото? Става въпрос за желязо-дефицитна анемия и нисък хемоглобин имали ли сте такива проблеми? Аз пих ампули TOT-HEMA, но ги повръщах защото ми меришеха и сега ми изписаха FERRO- GRADUMET на хапченца защото лекарката ми каза че задължително трябва да го пия ща-неща заради ниски резултати .

# 1
  • Мнения: 7 186
Аз нямам проблеми, пия си само Матерна профилактично- съдържа и желязо. Но ти щом имаш показания за железен дефицит- спазвай назначенията на лекаря и си пий лекарствата.

# 2
  • Мнения: 1 393
Аз пиех Малтофер и нямах оплаквания

# 3
  • Мнения: 3 550
Аз пиех Малтофер Фол (комбинация на желязо с фолиева киселина). Така поддържах висок хемоглобин и нещата си бяха под контрол.

# 4
  • Мнения: 2 467
Да, пийнах доста! Първо беше TOT-HEMA - 1 месец. После Малтофер - пак 1 месец. После феро фолгам (ха сега, така ли се пишеше  newsm78) - 2 месеца. Хемоглобина ми все нисък! Корема ми в чудо се беше видял - киселини в огромно количество! После ми писна и спрях да ги пия. Започнах матерна(витамини) и ядки, и месце повечко. Сега хемоглобина ми е добре и очаквам бебче съвсем скоро.
Ти си слушай лекарката и си пий каквото ти е изписала. Тя си знае, нали затова е учила. Леко бременеене.

# 5
  • Мнения: 1 427
При мен също в началото откриха анемия,изписаха ми Сорбифер,от който изпих едно-две хапчета ,но ме болеше стомаха и ги спрях.Наблегнах на храни ,съдържащи повече желязо,пих матерна и всичко се оправи.

# 6
  • Мнения: 218
и на мен за анемията само малтофер ми помогна.   bouquet

# 7
  • Мнения: 727
и аз имам желязодефицитна анемия и пия Сорбифер дурулес нямам оплаквания и ми препоръчаха да го пия до края на бремнноста

За съжаление не мога да пия Матерна гади ми се от нея

# 8
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
аз пих Малтоферфол 1месец и хемоглобина се покачи от 111 на 121

# 9
  • Мнения: 229
Аз също пиех някакво желязо,прави ми впечатление обаче ,че нормите в България и Германия са различни. Тук изписват желязо ако хемоглобина  падне под 90 а в бг с такъв хемоглобин ще те изкарат, че си на умиране  Laughing.

# 10
  • Мнения: 144
[Аз пих Малтофер Фол- нямах странични ефекти и на вкус не е лошо.
На вкус напомня на Ефизол.

# 11
  • Мнения: 5 577
И аз пих МАЛТОФЕР ФОЛ.

# 12
  • Мнения: 2 498
И аз пих 2 мес. Малтофер фол....

Общи условия

Активация на акаунт