България - турски кенеф?

  • 14 563
  • 358
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 288
 Преди сто години Алеко написа "Бай Ганьо" и "добродушно и с намигване" представи българина и България. Е, Бай Ганьо се посмя, докато го четеше и после уби Алеко. След сто години пак си е същото-и България е същата, и българинът. Може да се поспори дали там му е мястото на този макет, но пък в България не ни трябва такъв-имаме си го по-мръсен във всяка обществена тоалетна, казаните до блоковете, мръсотията по улиците...ми търпим си ги. Май трябва една звучна плесница, че да се опомним. Добродушно и с намигване не става.

# 31
  • Мнения: 2 401
Ето я идеята на изложбата: Замисълът на изложбата е всяка страна в ЕС да бъде представена по шеговит, но добронамерен и типичен за нея начин, след като съюзът обединява различни страни, а силата му е именно в това многообразие.
Да и .. творчеството на тая патка.  Sick
Както и пънк посланието и.

# 32
  • Мнения: 4 585
Марайдара, забелязах въпроса ти и те подкрепям.
За следващата изложба ще пратим МИНЗУХАР да ни представи по шеговит, но добронамерен начин.

# 33
  • Мнения: 502
    Значи. Отидете в която и да е обществена тоалетна, на всеки му се налага. Влизате с погнуса,стисвате си устата и носа,качвате се върху седалото и т.н. После си излизате отвратени,но НИЩО не правите,нищичко.
  Обаче като ви кажат истината,вдигате врява до бога. Ами хора,живеем в лайна,какво лицемерите толкова!
 Тук патриотичните чувства нямат нищо общо,защо не си почистим кенефите първо?

# 34
  • Мнения: 4 841
Цитат
"За мен нашият проект е възможност да подходя към фалшивия патриотизъм и да открия облекчение от безнадежността на българския материален и духовен живот. Не на последно място, той със сигурност ще раздразни много хора и точно това целя - да предизвикам скандал, особено у дома. Това е пънк жест, преднамерено примитивен и вулгарен, фекално пубертетски"

Е, открила е.
Може почитателите и да се обединят с фен-клуба на оназ, дето твърдеше, че Баташкото клане не се е случвало.

Аз нямам претенции за интелектуалка, под "инсталация" разбирам само кабеляка, по който тече ток.
Как бих представила България? Ами те хората са си го казали - "шеговито, но добронамерено". Нищо шеговито и добронамерено не виждам в едно тоалетно клекало, че и формулирано на турски. Някакво извратено чувство за хумор ще да е.

# 35
  • Мнения: 2 448
Цитат
Някакво извратено чувство за хумор ще да е.

Много извратено наистина. Може би са и се прищяли некви други турски работи и се е сетила за кенефите.

# 36
  • Мнения: 502
     Абе,прави сте,гадно си е. Я дайте да видим другите държави как са се представили,някой може ли да намери линк?

# 37
  • София
  • Мнения: 11 114
 Ами хора,живеем в лайна,какво лицемерите толкова!
 Тук патриотичните чувства нямат нищо общо,защо не си почистим кенефите първо?


Аз редовно си почиствам кенефа т.е. не живея в лайна. Не говори в мн. число моля!

Но аз пак ще си задам въпроса,белким някой ми отговори-вие как бихте представили страната си? Като голяма кофичка кисело мляко с издута капачка?

Ето например други държави как са представени:
Така Италия е показана като един голям футболен терен, а малка Словения - като една голяма планина. Националният символ на тази страна е високият алпийски връх Триглав, който се намира на нейна територия.

# 38
  • Мнения: 502
   Италия-футболен терен,Словения-планина. Скучничко... Виж нашият проект ще им скрие шапките!

# 39
  • Мнения: 2 448
   Италия-футболен терен,Словения-планина. Скучничко... Виж нашият проект ще им скрие шапките!

Да, чудно. И освен да им се прииска да дойдат на почивка тук и да се изсерат друго няма какво да предизвикаме у чужденците.  Tired

# 40
  • Мнения: 4 841
Доколкото разбрах, Холандия е изобразена като потънала, подават се само минарета... Люксембург бил изобразен като опакован, с надпис "for sale"... Но това е пре-предадена информация, търся някаква официална информация, но засега не откривам.

# 41
  • Мнения: 502
   Ами предагам туроператорите да включат този проект на първа страница в рекламните си брошури. Обществените тоалетни ще се превърнат в една от дестинациите ни. Гледайте и от хубавата страна,пак полза за родния туризъм.

# 42
  • Мнения: 2 401
   Италия-футболен терен,Словения-планина. Скучничко... Виж нашият проект ще им скрие шапките!

Да, чудно. И освен да им се прииска да дойдат на почивка тук и да се изсерат друго няма какво да предизвикаме у чужденците.  Tired

Ми то глей и емигрантките вероятно ги агитират от кенефите, в които бачкат в момента.

Цитат
Я не се правете на ощипани девици! CNN и художниците са ви виновни за купчинката, в която живеете!
Погледнато отстрани, родното БГ изглежда точно така.

# 43
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
"Белгия, например е кутия с шоколади, Франция е покрита с транспарант "Стачка!", Германия е с парчета аутобани с коли, Италия е голямо игрище, на което играчите държат футболна топка пред слабините си в нещо като "авто-еротична система", На Люксебуг виси надпис "For Sale", Испания пък е цялата в бетон, а над потопената Холандия стърчат минарета. Мястото на Великобритания е оставено празно от художника Халид Асади,  Румъния изглежда като кичозен увеселителен парк "Дракула ленд".
 
От линка, който бях дала малко по-напред.
 

# 44
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Авторите на проектите на Италия, Словения и другите европейски държави със сигурност имат повече национално достойнство и патриотизъм от нашата представителка на кенефчийството, пардон, на фекалния пубертет или каквото беше там по нейните думи. Ако е толкова недоволна от това, че България й прилича на тоалетна, защо не направи нещо, за да помогне за изчистването й, вместо да я изтипосва пред цяла Европа под формата на кенеф, и чак турски?! Това "произведение" изобщо не ме навежда на мисълта за патриотизъм или нещо подобно, напротив, кара ме да се срамувам, че има такива българи, които в името на сензацията са готови да се оприличат на клоака.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт