Мнение за Флуорин (таблетки)???

  • 13 129
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Силанизират се само фисури на здрави зъби.Понякога при много дълбоки фисури се прави превантивна пломба.Колкото до това защо на едни хора са здрави зъбите,а на други не има много фактори, които оказват влияние.Аз например не сам пил флуорни таблетки като малък и имах доста пломби на млечните зъби.В последствие обаче не знам поради какви причини спрях да ям сладки неща(просто не ми харесва) и сега нямам нито една пломба, а от година и половина съм с брекети.Флуорната профилактика и силанизирането се прави профилактично, защото при голям прием на прости въглехидрати и лоша орална хигиена(и двете доста често срещани при децата) кариесът е почти задължителен

# 16
  • Мнения: 463
Можете ли да ми кажете колко струва силанизацията на зъбите и общо разпространена практика ли е. Може ли при всеки един стоматолог да се направи и бихте ли ме посъветвали къде да направим консултация?

# 17
  • Мнения: 835
Ей, много полезно инфо за флуора.
На големия давах, сега не давам.

# 18
  • Мнения: 8
За цена и разпространена практика сред колегите не мога да коментирам.Според мен реалната цена е не повече от 10-20 лева на зъб и дори и това е много.Самата манипулация на един зъб трае не повече от 2-3 минути, така че не виждам основание за високи цени особено като се има предвид, че това е  профилактична процедура и лично аз не бих искал да печеля от това  Blush

Общи условия

Активация на акаунт