За дезинфекцията у дома

  • 15 464
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Въпроса ми е Вие какви препарати използвате за дезинфекция на повърхности,кухненския плот,дръжките на вратите.Досега не бях дезинфекцирала,почиствам просто със кърпа и вода но си мисля че за да се предпазваме по добре от вируси и бактерии,е добре освен честото миене на ръце и да се дезинфекцира.

# 1
  • Мнения: 299
Чак такава дезинфекция,за каквато говориш,не съм правила.Ако почна да се вманиачавам и непрекъснато да търкам и бърша,ще полудея Mr. Green.
Иначе ползвам различни препарати според предназначението им,но специални дезинфектанти не съм купувала/ползвала.

# 2
  • Мнения: 221
Иначе ползвам различни препарати според предназначението им,но специални дезинфектанти не съм купувала/ползвала.

Аз също,но си мисля за нещо убиващо бактериите,във градините разтварят хлорид но на мен ми се вижда гадно за вкъщи,да умирише всичко.Просто питам някой прави ли нещо такова във вкъщи и със какво.Въпроса е един пат на ден да си забърсвам кухненския плот,и в седмицата веднъж повърхностите и дръжките на вратите.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
sagrotan  Peace

# 4
  • Мнения: X
Въпроса ми е Вие какви препарати използвате за дезинфекция на повърхности,кухненския плот,дръжките на вратите.Досега не бях дезинфекцирала,почиствам просто със кърпа и вода но си мисля че за да се предпазваме по добре от вируси и бактерии,е добре освен честото миене на ръце и да се дезинфекцира.

Никога не съм дезинфекцирала нищо, освен мивки и тоалетната. Смятам, че в дома е абсолютно ненужно. Още по-странно ми се вижда да използвам препарати за дезинфекция за дръжките на вратите, при положение, че живеем трима души у дома.

# 5
  • Мнения: 7 186
И аз не смятам, че има нужда от чак толкова щателна дезинфекция в дома, при положение, че дори няма болни хора. А и всички тези препарати съвсем не са безвредни. Освен това не смятам, че е добре човек да живее в прекалено стерилна среда, все пак е хубаво организма да гради имунитет.
Иначе ползвам стандартни препарати за под, за баня, за фурна, котлони, за дърво и пр.

# 6
  • Мнения: 301
Чак дотолкова не съм се вманиячила още. Ползвам 100 препарата за паркет, плочки, баня и тоалетна, кожата на дивана, керамичния плот, фурната, хладилника ....  Crazy Laughing hahaha Шкафа с препаратите мъжа ми му вика алхимичната ми лаборатория.
Прекалено стерилната обстановка не е по-здравословна според мен.

Ползвах по едно време мокри кърпички на Доместос май беше.  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 1 715
Като се наложи, минавам със спирт Rolling Eyes Не го правя редовно. Сега се сещам, че скоро дойдоха да ни пускат нов кабел за интернет. Момчето беше с ужасно мръсни ръце Sick Сигурно е нормално за работата му. Ама аз после чистих клавиатура, мишка, дръжките на вратите. Не го смятам за стандартна седмична процедура, обаче вкъщи всеки като се прибере, се мие най-напред.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 984
Вкъщи заради кучето чистя с дезинфекционнни препарати, смесени със стандартните. Ползвам различни на Еколаб, купувам си ги от Метро. За професионална употреба се водят и са на щанда с битовата химия за хотели и т.н. Ползват се разредени в определено съотношение, в зависимост от нивото на дезинфекция, което искаш да постигнеш (за колко мин. престой на препарата върху повърхността, какъв е ефекта). Към всеки препарат има указания.

# 9
  • Мнения: X
Вкъщи заради кучето чистя с дезинфекционнни препарати, смесени със стандартните. Ползвам различни на Еколаб, купувам си ги от Метро. За професионална употреба се водят и са на щанда с битовата химия за хотели и т.н. Ползват се разредени в определено съотношение, в зависимост от нивото на дезинфекция, което искаш да постигнеш (за колко мин. престой на препарата върху повърхността, какъв е ефекта). Към всеки препарат има указания.

Понеже и аз съм с куче, да питам - освен за пода, ползваш ли за друго място тези препарати за дезинфекция?

# 10
  • София
  • Мнения: 7 984
Понеже и аз съм с куче, да питам - освен за пода, ползваш ли за друго място тези препарати за дезинфекция?

Ами основно за пода и санитариите ги използвам. И за леглото на песчето - забърсвам го с тях. Иначе едното се води мултифункционално, но е с някакво засукано име и не го помня - за болнични, доилни помещения, професионални кухни и т.н. Предполагам, че не би трябвало да има проблем и за други повърхности като дръжки на врати и плотове... Специално аз не дезинфекцирам дръжките на вратите. Мебелите ги бърша с някакво за дърво, пак на Еколаб. Инак имам едно, което е за моментна дезинфекция на ръце, та го използвам от време на време за лапите на любимеца, макар и да се сърди. Има и някакви други разновидности, които не съм купувала - за фурни, за хладилници и т.н.

# 11
  • Мнения: 8 999
Никога не съм правила такова нещо! Достатъчно време ми отнема прахосмученето. Айде сега пък и да дезинфектираме. Ако чак толкова се вманиачаваш, не трябва да излизаш от вкъщи - първият вирус, който те мерне, ще те срути на легло.

# 12
  • Мнения: X
Ако чак толкова се вманиачаваш, не трябва да излизаш от вкъщи - първият вирус, който те мерне, ще те срути на легло.

Абсолютно вярно. Колкото по-стерилна среда си създаваш, толкова повече се изнежваш. А не можеш да си стоиш само вкъщи...

# 13
  • Мнения: 50
За пода и банята ползваме доместос. Мивката с веро почиствам.

# 14
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Ползвам Доместоса за дезинфекция, но не търкам нон-стоп с него.  Просто нямам нужното за това време. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт