Коя е "трудната" възраст при бебетата?

  • 1 566
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Майчета, кога ви беше най-трудно с грижите за бебето? Знам, че се започва с коликите, зъби, лазене, прохождане и т.н., сигурно има и други екстри. Всяка възраст създава своеобразни проблеми. Кога ви беше най-трудно?
Въпросът ми се отнася изключително за бебетата.
Всъщност не знам кога едно бебе става дете и оставих свободна горната възрастова граница.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Над 1 година - всъщност межди 18 и 36 м, когато карат т.нар. бебешки пубертет. За щастие при Мая пубертета е горе-долу поносим и без много ексцесии, но пак има нередки моменти, в които ми иде да се гръмна...добре, че бързо минават Simple Smile

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми различно е...според децата Wink

Гласувах 1-ва опция, защото тогава ми се видя много зор  ooooh! с гадните колики на синчето, продължили около 35-40 дни! Пък и самото "напасване" на бебето с нас и т.н.

С дъщеря ми не съм имала до сега(чук,чук,чук) труден период! Е- едно злоядство дето се вика, но е бял кахър  Whistling (вече)!

# 3
  • София
  • Мнения: 625
Като изключим коликите м/у 0-3м. мисля, че за сега най-трудно ми беше когато прохождаше..........Хем на ръце хем наведена.......А сега май ме чака т.нар. бебешки бубертет ooooh! Какво ни чака newsm78

# 4
  • Мнения: 1 753
Без да имам кой знае какъв опит, най-турдо ми беше когато бяха коликите... лелеее.... направо мзи идеше да се метна през балкона... зима, студ и мраз, постоянно плачещо бебе, не мога да изляза на разходка, стоя като затворник в къщи и по цели дни и нощи гушкам малкото бебче и с нищо не мога да му помогна... Ужас!!  Cry Cry Cry

Добре, че мина този гаден период. Просто от тогава си мисля, че едва ли някой друг бебешки период би бил по-гаден...  Confused

# 5
  • Мнения: 4 358
Гласувах с "0-3 месеца", защото тогава откриха алергията на сина ми.
Беше едно безкрайно ходене по лекари, детенце беше непрекъснато в обриви, а ние с мъжа ми трябваше много бързо да влезем в час с диети, лекарства и алергията като цяло.

# 6
  • Мнения: 6 155
0-3мес. - рев, безсънни нощи, колики, и т.н.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
 Ако първите месеци бяха посветени на коликите и на 40 ден имахме операция от херния...то в следващите месеци имахме още здравословни проблеми и яростно злоядие.....За капак на всичко към 8 месец нощния сън стана страшно накъсан и отново дойде безсънието.....Сякаш първия рожден ден с магическа пръчка реши всички проблеми!
Сега вече наистина мога да кажа, че ми  е пъти по-леко.....Една приятелка казваше, че до година и половина е много трудно, после до 3 години е трудно...след това приятно и леко Wink Колкото до "детския пубертет" - за сега го караме леко и да не дърпам когото не трябва за опашката - нямам проблеми Sunglasses

# 8
  • Мнения: 3 334
Най-трудно ми беше прохождането на малката 9-12м..Все искаше да ходи и то сама,водех я постоянно и насила,че и по стълбите сама искаше да слиза.Искаше да си бута количката и да се прибираме пеша от разходка /това прибиране ни костваше по 2 часа вечер/ #Cussing outНа всичкото отгоре сме постоянно с нови и нови контузий.Много ми е мъчно,че иска да ходи,а не е устойчива.Труден ми беше и периода с коликите от 0-3 м.,но те не ми действаха чак така на нервите.

# 9
  • Мнения: 5 255
До момента нямаме "трудности"  Flutter
Вероятно предстоят и ще се моля да са "по-безобидни" Praynig  fingerscrossed

# 10
  • Мнения: X
0-3м. Кошмар! Колики до побъркване, рев, повръщане на фонтан....абе направо ми се искаше да се метна от някъде.

# 11
  • Мнения: 251
Над 1 година - всъщност межди 18 и 36 м, когато карат т.нар. бебешки пубертет. За щастие при Мая пубертета е горе-долу поносим и без много ексцесии, но пак има нередки моменти, в които ми иде да се гръмна...добре, че бързо минават Simple Smile
И аз мисля, че това е най-трудния период. Не могат да контролират емоциите, бързо се сменят настроенията им, понякога не знаят какво искат, инатят се, някой се тръшкат, капризничат. Трудно е и родителите да запазят спокойствие, да не избухнат. Иска се голямо търпение. Но пък знам, че до 3-тата година тези проблеми отминават.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 621
Без да имам кой знае какъв опит, най-турдо ми беше когато бяха коликите... лелеее.... направо мзи идеше да се метна през балкона... зима, студ и мраз, постоянно плачещо бебе, не мога да изляза на разходка, стоя като затворник в къщи и по цели дни и нощи гушкам малкото бебче и с нищо не мога да му помогна... Ужас!! Cry Cry Cry

Добре, че мина този гаден период. Просто от тогава си мисля, че едва ли някой друг бебешки период би бил по-гаден... Confused

Абсолютно същото преживях и аз и оттогава по - трудно не ми е било. Whistling

# 13
  • Мнения: 1 645
Над 1 година - всъщност межди 18 и 36 м, когато карат т.нар. бебешки пубертет. За щастие при Мая пубертета е горе-долу поносим и без много ексцесии, но пак има нередки моменти, в които ми иде да се гръмна...добре, че бързо минават Simple Smile
И аз мисля, че това е най-трудния период. Не могат да контролират емоциите, бързо се сменят настроенията им, понякога не знаят какво искат, инатят се, някой се тръшкат, капризничат. Трудно е и родителите да запазят спокойствие, да не избухнат. Иска се голямо търпение. Но пък знам, че до 3-тата година тези проблеми отминават.
Ние сме точно в такъв период,понякога едвам ми изтрайват нервите,а отгоре на това на вънка е направо неконтролируем.Иска само да ходи ,не ще на количка ,нито на триколка ,за ръка също не иска - а да седна сама на кафене и дума не може да става.Така е вече от няколко месеца

Даниел - 21.04.2004г

# 14
  • Мнения: 46 434
До момента нямаме "трудности"  Flutter
Вероятно предстоят и ще се моля да са "по-безобидни" Praynig  fingerscrossed

И при нас така, но видях детето на познати през "бебешкия пубертет" и се поуплаших  Confused

Общи условия

Активация на акаунт